وکیل طلاق توافقی تهران

وکیل طلاق توافقی شرق تهران با بیش از 15 سال سابقه و تجربه در کلیه دعاوی خانوادگی خصوصا طلاق، طلاق توافقی و… آماده ارائه مشاوره حقوقی به شما عزیزان و همراهان می باشد.

☎ شماره تماس وکیل طلاق توافقی: 02177740376 – 09123576037

📍 آدرس: تهران، فلکه دوم تهرانپارس، خیابان فرجام، پلاک ۷۷، واحد ۸

وکیل طلاق توافقی شخصی است که پروانه وکالت دادگستری دارد و می‌تواند به نمایندگی از جانب شما امور مرتبط به طلاق توافقی را پیگیری کند. کسانی که تمایل دارند در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به حضور یافتن در دادگاه و همچنین بدون هدر دادن وقت و عمر گرانبهای خود متارکه شوند، باید قبل از هر اقدامی در صدد اخذ وکیل طلاق توافقی باشند. یک وکیل امور خانواده در تهران می تواند به شما در زمینه طلاق و مهریه و اموری که مربوط به خانواده می شوند، کمک کند.

هنگامی که زوجین به یک فهم مشترک رسیده و تصمیم به جدایی مسالمت آمیز از هم را د ارند، برای سرعت بخشیدن به پایان زندگی مشترک خود، نباید از مزیت‌های متعدد وکیل طلاق توافقی غافل شوند. ناگفته نماند که به دلیل اهمیت موضوع، اخذ وکیل طلاق توافقی باید کاملا هوشمندانه صورت بگیرد.

بنابراین انتخاب وکیل طلاق توافقی باید با توجه به یک سری معیارها نظیر تجربه، سابقه، تخصص، وجدان کاری و غیره صورت بگیرد. وکیل با توجه به میزان مهارت و تبحری که دارد، قادر است زوجین را از مراحل پر پیچ و خم طلاق توافقی بدون خطا و دردسر عبور دهد. لطفاً با همراه شوید تا در ادامه مطالب در رابطه با موضوعات مرتبط با طلاق توافقی اطلاعات بیشتری را به شما ارائه دهیم.

شرایط طلاق توافقی از طرف زن

طلاق توافقی از طرف زن دارای شرایط خاصی نیست کافیست زوجین توافقنامه طلاق را به دادگاه ارائه بدهند و البته قبل از آن در خصوص مهریه، حضانت، نفقه و اجرت المثل ایام گذشته توافق کند.

مطلب پیشنهادی: طلاق از طرف زن

مهریه در طلاق توافقی

مطابق با قوانین موجود در کشور ما که نشات گرفته از حقوق اسلامی و فقه شیعه است، به محض جاری شدن صیغه عقد زن مالک ۵۰ درصد از مهریه توافق شده و همچنین با آغاز رابطه زناشویی مالک کل مهریه می شود. به این ترتیب مهریه یکی از اصلی‌ترین حقوق مالی زن است و باید مالیات داشته باشد. به نحوی که از نظر اقتصادی با ارزش بوده و قابل نقل و انتقال باشد.

به طور کلی مهریه در قوانین کشور ما دو نوع بوده که شامل عندالمطالبه و عنداستطاعه است. اگر در حین جاری شدن صیغه عقد نوع مهریه مشخص نشود اصل بر عندالمطالبه بودن آن است. همانطور که گفتیم زن مالک شرعی و قانونی مهریه بوده و حتی سرپیچی از انجام وظایف زناشویی نیز منجر به اسقاط این حق از وی نمی‌شود.

همچنین زوجه می‌تواند هر زمان که اقدام کند بر مبنای سند ازدواج به صورت کاملا قانونی برای دریافت این حق خود اقدام کند. بنابراین مطالبه مهریه فقط مختص به زمان طلاق نیست و حتی بعد از لحظه جاری شدن صیغه عقد این حق برای زوجه ایجاد می‌شود.

بسیار از افراد تصور می‌کنند که در طلاق توافقی باید زوجه مهریه را ببخشید. در صورتی که واقعیت چنین نیست و تکلیف مهریه دقیقا مطابق با آن چیزی که بین زوجین توافق شده تعیین می‌شود.

بخشش تمام مهریه از جانب زن اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که درخواست طلاق از جانب زوجه مطرح شود و زوج در قبال رضایت به درخواست وی از او بخواهد در برابر رضایت به طلاق از مهریه بگذرد. به هر حال حق طلاق با مرد بوده و زن فقط در شرایط به خصوصی می‌تواند بدون رضایت وی از او طلاق بگیرد.

گاهی نیز ممکن است، زوجه متناسب با شرایط مالی درصدی از مهریه را بخشیده و مابقی را دریافت کند. همچنین ممکن است توافق صورت گرفته بنا براین باشد که زوج تمام و کمال مهریه زوجه را به وی تقدیم کند. پس تصور بخشش کامل و بی‌قید و شرط مهریه در طلاق توافقی کاملا غلط و بی‌اساس است.

اگر در توافق صورت گرفته برای طلاق توافق قرار بر بخشیدن مهریه است، برای آنکه زوجه نتواند پس از جاری شدن صیغه عقد و قبل از اتمام عده از بخشش خود برگردد، باید در برگه تفاهم‌نامه طلاق توافقی حق رجوع به مهریه و یا به عبارت دیگر حق رجوع به ما بذل از او ساقط شود.

نکته مهم قابل ذکر دیگر در رابطه با مهریه این است که اگر زوج در ازای بخشش مهریه موافقت به طلاق زوج کرده باشد، برای آن که پس از جاری شدن صیغه طلاق می‌تواند از رضایت به طلاق خود برگردد و دوباره به زوجه رجوع کند، باید حق رجوع به ما بذل نیز از زوج ساقط شود. در این صورت حق و حقوق هیچکدام از طرفین در عقد طلاق توافقی ضایع نمی‌شود و همه چیز بر مدار توافق صورت گرفته پیش می‌رود. اگر در زمینه مهریه سوالی دارید می توانید از یک وکیل مهریه کمک بگیرید.

وکیل توافقی

اجرت المثل در طلاق توافقی

منظور از اجرت المثل در حقوق فقه و خانواده دستمزدی است که زوجه در قبال انجام کارهایی که در منزل زوج کرده است می‌تواند دریافت کند. برخلاف مهریه، مطالبه اجرت ‌المثل فقط بعد از صدور رای طلاق مقدور است و در ایام زناشویی هیچ زنی امکان درخواست چنین حقی از همسر خود ندارد. هنگامی که دادگاه گواهی عدم سازش بین زوج و زوجه را صادر می‌کند به همراه آن میزان اجرت‌المثل را هم تعیین می‌نماید.

همچنین اجرای صیغه طلاق نیز مشروط بر پرداخت اجرت‌المثل بوده و تا زمانی که مرد اجرت ‌المثل را پرداخت نکرده باشد، امکان جاری شدن صیغه طلاق در دفتر ازدواج وجود ندارد. مگر آنکه زن بنابر دلایلی از این حق خود بگذرد.

ملاک تعیین میزان اجرت المثل نظر کارشناسی است و هیچ ارتباطی با اوضاع مالی مرد ندارد. بلکه کارشناس قضایی متناسب با زحماتی که زن در ایام زوجیت در منزل همسرش کشیده است، تعیین می‌شود. البته کارهایی رایگانی که زنان در منزل همسر خود انجام می‌دهند، اجرت‌المثل ندارند.

به طور کلی کارشناس قضایی برای تعیین میزان اجرت المثل مواردی نظیر تعداد فرزندان، شیر دادن به فرزندان، وضعیت اشتغال زن و مدرک تحصیلی زن را معیار قرار می‌دهد.

اما زمانی که طلاق توافقی باشد، شرایط کمی متفاوت بوده و تعیین اجرت‌المثل بر مبنای توافق صورت گرفته بین زوجین تعیین می‌شود. مگر آنکه در این مورد بین زن و مرد اختلاف باشد و نتوانند با هم به توافق برسند. در این صورت کارشناس قضایی مطابق با توضیحات ارایه شده میزان اجرت ‌المثل را تعیین می‌کند. در اکثر موارد زوجه در طلاق توافقی و همچنین طلاقی که خودش پیشقدم می‌شود، اجرت ‌المثل را می‌بخشد.

تنصیف اموال در طلاق توافقی

تنصیف اموال مرد یکی از شروط ضمن عقد بوده و لازمه اجرای آن مطرح شدن طلاق از جانب مرد است. همچنین زن نیز زمانی می‌تواند ادعای تنصیف اموال مرد را کند که از وظایف زناشویی خود سرباز نزده باشد. از آنجایی که در طلاق توافقی زن و مرد با یکدیگر توافق به طلاق کرده‌اند و طلاق از طرف مرد مطرح نشده این حق از زن ساقط می‌شود.

البته ممکن است زن و مرد در رابطه با تنصیف اموال در توافق نامه طلاق نیز تعیین تکلیف کرده باشند. در این صورت قاضی پرونده موظف است برای تقسیم اموال مرد دقیقا همان حکمی را صادر کند که توافق شده است.

به عنوان مثال اگر زن و مرد توافق کنند که نصف دارای مرد به زن منتقل شود دادگاه نیز مطابق با آن دستور تقسیم اموال مرد را صادر می‌کند. به هر حال تنصیف اموال مرد در صورت شرط شدن ضمن عقد، در حین طلاق یکی از خواسته‌های به حق و قانونی زنان است که می‌توانند ادعا کنند. همچنین مطابق با توافق صورت گرفته ممکن است مرد در قبال نصف اموال خود مقداری پول نقد به زن بدهد. همچنین امکان دارد توافق صورت گرفته کمتر یا بیشتر از نصف دارایی مرد باشد‌.

مدارک طلاق توافقی

طلاق یک فرآیند حقوقی و قانونی است و قوانین حاکم بر آن در حقوق مدنی عنوان شده است. بنابراین همانند هر اقدام قانونی دیگری این امر برای اجرا نیاز به یک سری مدارک دارد که در این بخش تصمیم به بررسی و معرفی آن‌ها داریم.

پس از توافق صورت گرفته بین زوجین، گام بعدی طرح دادخواست است که در حال حاضر در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می‌شود. به‌طور معمول مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی، جهت ضمیمه شدن به پرونده طلاق نیز باید به همراه طرح دادخواست، به دفاتر قضایی ارایه شود. مدارک مذکور شامل موارد زیر است.

  • اصل یا کپی عقدنامه رسمی تهیه شده در دفاتر ازدواج
  • اصل کارت ملی زوجین
  • اصل شناسنامه زوجین
  • گواهی عدم بارداری که معمولا شامل برگه سونوگرافی به روز زوجه است
  • گواهی عدم سازش که باید به واسطه مرکز مشاور بهزیستی صادر شده باشد
  • گواهی بکارت در صورتی که زوجین مدعی شوند رابطه زناشویی بین آن‌ها شما نگرفته است
  • توافقنامه طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی چه کاری برای ما می کند؟

نقش وکیل در طلاق توافقی: وکیل طلاق توافقی، به ما کمک می‌کند، توافقنامه طلاق را به نحوی تنظیم کنیم که در حین و بعد از طلاق با مشکل خاصی مواجه نشویم. همچنین با وجود وکیل طلاق دیگر نیازی نیست که خود ما به شخصه کار خاصی انجام دهیم.

بلکه شخص وکیل به نمایندگی از طرف ما انجام همه امور را بر عهده می‌گیرد. همچنین وکیل طلاق توافقی پرونده را به نحوی مدیریت می‌کند که فرآیند طلاق بدون معطلی و در کمترین زمان ممکن انجام شود. همچنین به ما کمک می‌کند برای تک‌تک اموری نظیر مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، ایام زوجیت، حضانت فرزندان و غیره توافقی مورد تایید دادگاه داشته باشیم.

به عبارت دیگر با حضور وکیل طلاق در رابطه با امور مرتبط با این امر قبل از تشکیل دادگاه همه توافقات صورت می‌گیرد. به این ترتیب پرونده طلاق به طور کامل و بی کم و کاستی تحویل دادگاه می‌شود و دیگر رای دادگاه به دلیل ناقص بودن پرونده و توافق به تاخیر نمی‌افتد.

با حضور همراهی وکیل طلاق از لحظه ارایه طرح دادخواست، تا صدور رای دادگاه فقط یک الی 2 هفته زمان نیاز است. اما در غیر این صورت، ما زمان زیادی برای تعیین تکلیف زندگی خود از دست خواهیم داد. به هر حال وکیل طلاق توافقی به صورت تخصصی در این زمینه مشغول به فعالیت است و کاملا به همه امور مربوطه تسلط دارد.

اما از آنجایی که خود ما با روند کار آنطور که باید، آشنا نیستیم و پیچیدگی‌های حقوقی و قانونی طاق را نمی‌شناسیم هرگز همانند وکیل طلاق قدرت مدیریت همه امور مرتبط با طلاق را نخواهیم داشت.

مشاوره حقوقی وکیل طلاق توافقی

با توجه به مطالب عنوان شده در مباحث قبلی، مشخص شد که در طلاق توافقی، همه چیز در مدار توافقنامه زوجین می‌چرخد. بنابراین توافق‌نامه طلاق از حساسیت بسیار بالایی بهره‌مند بوده و کوچکترین اشتباه هرکدام از زوجین، در تنظیم آن ممکن است تبعات سنگینی به همراه داشته باشد. بنابراین بهترین و عاقلانه‌ترین اقدام برای هر دو طرف دریافت مشاوره از وکیل طلاق توافقی یا مشاور حقوقی است.

همچنین قوانین حقوقی مخصوصا مبحث خانواده بسیار پیچیده بوده و فقط وکلا و کارشناسان حقوقی قدرت تفسیر و درک نکات نهفته در آن را دارند. هرچند که همه مفاد طلاق توافقی با رضایت طرفین تنظیم می‌شود، اما درصد کمی از زوجین قدرت درک کامل تمام موارد عنوان شده در آن را دارند. همچنین این امکان وجود دارد که یکی از طرفین از جهل و ناآگاهی طرف مقابل سوءاستفاده کرده و توافق را در راستا منافع خود تنظیم کند.

به عنوان مثال ممکن است زوجین با یکدیگر توافق کنند که در ازای بخشش مهریه، از جانب زن، مرد نیز به طلاق رضایت بدهد. نحوه عنوان کردن این موضوع در توافقنامه طلاق، بسیار مهم است. زیرا قاضی پرونده حکم را بر اساس آن صادر کرده و بر مبنای آن یک سری حق و حقوق برای طرفین در نظر می‌گیرد. همچنین برخی از حق و حقوق طرفین را ساقط می‌کند. شما می توانید در زمینه ی طلاق توافقی مشاوره حقوقی آنلاین دریافت نمایید.

در بخشش مهریه واقعیت این است که مرد مهریه زن را به او نداده است، بلکه در قبال گذشت زن او نیز از حق خود گذشته و رضایت به طلاق داده است. حال اگر این موضوع در توافقنامه طلاق به نحوی عنوان شود که توافق صورت گرفته در قبال دریافت تمام و کمال یا بخشی از مهریه توسط زن صورت گرفته است، حق و حقوق زن به شدت ضایع می‌شود. زیرا با توجه به سندی که به دادگاه ارائه شده زوجه دیگر حق رجوع از بذل و بخشش خود ندارد. اما زوج تا تمام شدن مدت زمان عده می‌تواند به زن رجوع کرده و از طلاق خودداری کند.

مثال فوق به سادگی اهمیت دریافت مشاوره از وکیل طلاق توافقی و مشاوران حقوقی را روشن کرده و هر شخص آینده نگری را مجاب می‌کند توافق‌نامه طلاق را با نظارت وکیل یا مشاوره حقوقی تنظیم و امضا کند.

وکیل طلاق توافقی تهران

طلاق توافقی یک پرونده حقوقی محسوب می شود و بر خلاف انتظاری که می رود پیچیدگی های خاص خود را دارد و در صورتی که زوجین نسبت به جزئیات آن آگاه نباشند امکان دارد که آسیب های بسیاری را در روند طلاق توافقی ببینند، این آسیب ها شامل آسیب های عاطفی، مالی و زمانی است و بهترین راهکار برای حل این مشکلات کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی است.

وکیل طلاق توافقی در اصل وکیل پایه یک دادگستری است که تخصصا در حوزه حقوق خانواده و طلاق توافقی فعالیت می کند، در صورتی که مایل به اقدام برای طلاق توافقی هستید و مایل به داشتن وکیل هستید حتما باید از یک وکیل متخصص طلاق کمک بگیرید.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی یکی از وکلای پایه یک دادگستری است که از دانش و تجربه کافی برای انجام این کار بهره مند است، وکیل پایه یک دادگستری انجام پرونده‌های متعددی را در حوزه مسائل خانواده و طلاق را بر عهده گرفته است؛ بنابراین به واسطه تجاربی که در این زمینه به دست آورده بسیار راحت‌تر می‌تواند طلاق زن را از همسرش بگیرد.

طلاق توافقی یک پرونده خانوادگی است و معمولاً پرونده های خانوادگی جزو آن دسته از مواردی به شمار می روند که جزئیات فراوانی را در قلب خود دارند، بهترین وکیل طلاق توافقی کسی است که بر همه جزئیات موجود در پرونده های خانواده و طلاق تسلط کافی داشته باشد.

معمولاً وکلایی که به صورت مستمر در این زمینه فعالیت دارند و به عبارت دیگر بیشتر تمرکز خود را بر روی انجام پرونده های مرتبط با طلاق گذاشته‌اند، تبحر و تجربه لازم در این زمینه را کسب کرده‌اند؛ بنابراین برای انجام این کار عملکرد بسیار مطلوبی خواهند داشت.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران
بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

عباس اسدی، بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران با بیش از 15 سال تجربه در امور حقوقی خانواده، شما را در امر طلاق توافقی یاری خواهد کرد.

هزینه طلاق در محضر 1401

تعرفه ثبت طلاق توافقی در محضر ۸۵۰ هزار تومان است ولی با توجه به سهمیه بندی طلاق در دفاتر رسمی قیمت ها در تهران متغیر بین ۱/۲۰۰/۰۰۰ تا ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است. توجه داشته باشید که این مبلغ برای هر دو نفر است و اینگونه نیست که هر کدام از زوجین این مبلغ را باید پرداخت کنند

اگر شما وکیل طلاق توافقی داشته باشید، نیازی به حضور در هیچ یک از مراجع قضایی برای اقدام به طلاق توافقی ندارید.

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران

جهت اطلاع از حق الوکاله وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 09123576037 تماس حاص فرمایید.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

اگر زوجین برای اقدام به طلاق توافقی وکیل داشته باشند، مدت زمان طلاق توافقی توسط وکیل معمولاً بین ۱۰ الی ۳۰ روز کاری طول خواهد کشید؛ البه باید توجه کرد که این زمان با توجه شعبه دادگاه خانواده در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود.


در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی از وکیل پایه یک دادگستری تهران با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۶۰۳۷ تماس حاصل فرمایید، با مشورت و راهنمایی وکیل زودتر به نتیجه خواهید رسید.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره تلفنی رایگان