جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل ملکی با شماره زیر تماس بگیرید:

وکیل ملکی به وکلایی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی فعالیت می کنند. عباس اسدی وکیل ملکی در تهران با بیش از 15 سال سابقه و تجربه در کلیه دعاوی خصوصا ملکی، قرارداد و … آماده ارائه مشاوره حقوقی به شما عزیزان و همراهان می باشد.

وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی: راهنمای شما در معاملات ملکی

طبق نظر قانونگذاران امروزه اموال به دو نو‌ع منقول و غیر منقول دسته بندی می شوند. اموال منقول به مواردی گفته می شود، که قابلیت حمل و جا به جایی را داشته باشند. برای مثال خودرو، جواهرات و …..از جمله اموال منقول به حساب می آیند‌‌. اما اموال غیر منقول همانطور که از نامشان مشخص است، قابلیت جا به جایی ندارند. اموال غیر منقول شامل املاکی مثل زمین، آپارتمان،  ویلا و ….می شوند. حال امروزه بخش گسترده ای از پرونده های قضایی مربوط به املاک می شوند. چرا که با توجه به قیمت‌ بالای املاک، پرونده های زیادی در این خصوص در دادگاه ها تشکیل می شوند و معمولا اختلافات زیادی در این زمینه وجود دارد. حال پرونده های ملکی در اکثر موارد پیچیدگی زیادی دارند، و  در اینجاست که افراد به یک وکیل ملکی کاردان و با تجربه نیاز خواهند داشت. امروزه علم حقوق زیرشاخه و‌ بخش های مختلفی دارد. به همین دلیل هر وکیل در زمینه و‌ زیرشاخه خاصی از این علم تخصص دارد. وکلای ملکی نیز در زمینه املاک و اموال غیر منقول تخصص دارند. قطعا در تمامی دعاوی ملکی افراد می بايست برای جلوگیری از بروز ضرر و زیان و تضییع حقوق قانونی اشان، از یک وکیل ملکی مجرب و دانا کمک بگیرند‌.

چرا که بدون کمک گرفتن از وکیل پایه یک دادگستری پیشبرد پرونده های حقوقی و کیفری دعاوی ملکی، معمولأ بسیار دشوار خواهد بود. وکیل ملکی در مراجع قضایی از حقوق و منافع شما دفاع نموده، و‌ تمام تلاش خود را به کار می گیرد، تا پرونده اتان را به نتیجه مطلوب و دلخواه برساند. اما افراد می بايست در انتخاب وکلای ملکی برای پرونده خود بسیار دقت داشته، و معیار های مختلفی را در این خصوص مدنظر قرار دهند.

وکیل ملکی: راهنمای شما در معاملات ملکی

انواع دعاوی ملکی

همانطور که در بالا نیز بیان نمودیم امروزه قیمت‌ ملک و املاک روز به روز در حال افزایش می باشد، و در حال حاضر این اموال غیر منقول ارزش زیادی پیدا کرده اند. همین مسئله موجب شده که میزان طرح دعاوی ملکی در دادگاه نیز با افزایش چشمگیری روبرو شود. از آنجایی که مبحث املاک و‌ اموال غیر منقول، بسیار گسترده است، دعاوی ملکی نیز انواع مختلفی دارند. به همین دلیل هر وکیل ملکی ممکن است در پرونده های متفاوتی فعالیت کند، که هر یک موضوع خاصی داشته باشند. در زیر رایج ترین انواع دعاوی ملکی را نام برده ایم:

 • دعوای ابطال سند رسمی

هرگاه ملکی در اداره ثبت اسناد رسمی به ثبت می رسد  سندی برای آن صادر می شود.‌ از آن‌ پس قانون تنها فردی را مالک ملک می داند، که سند به نام او ‌ثبت گردیده باشد. حال گاهی به دلایل مختلف افرادی در جایگاه شاکی، اقدام به طرح دعوا علیه مالک ملک نموده و مدعی می شوند که به دلایل متعدد او مالک واقعی ملک نیست‌. در نتیجه از دادگاه درخواست ابطال سند رسمی را نموده، تا اینگونه مالکیت فرد نیز کاملا باطل شود.

 این دعوا در موارد مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد.‌ برای مثال در برخی مواقع ممکن است یک فرد با جعل اسناد، ملک خود را به چند نفر به فروش برساند. یا در حالت دیگر این احتمال وجود دارد که فردی با کلاهبرداری ملکی را به نام خود ثبت کرده باشد. در تمامی این موارد می توان جهت ابطال‌ سند رسمی اقدام به طرح دعوا نمود. در این مورد نیز، وکیل با به جریان انداختن پرونده، دعوای ابطال سند را طرح می نماید.

این دعوا در موارد مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد.‌ برای مثال در برخی مواقع ممکن است یک فرد با جعل اسناد، ملک خود را به چند نفر به فروش برساند. یا در حالت دیگر این احتمال وجود دارد که فردی با کلاهبرداری ملکی را به نام خود ثبت کرده باشد. در تمامی این موارد می توان جهت ابطال‌ سند رسمی اقدام به طرح دعوا نمود. در این مورد نیز، وکیل با به جریان انداختن پرونده، دعوای ابطال سند را طرح می نماید.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

در قانون کشور ما دو نوع سند وجود دارد، که با نام عادی و رسمی شناخته می شوند. سند های رسمی معمولا اعتبار بالاتری نسبت به سند‌های عادی داشته، و به همین دلیل امروزه  می بايست برای تمامی اموال غیر منقول سند رسمی  دریافت شود. حال گاهی فروشنده ملک، با وجود دریافت هزینه آن از مالک، از تنظیم سند رسمی و انتقال آن به نام خریدار امتناع می آید.

این مسئله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما در حالت کلی چون خریدار تمامی مراحل معامله را طی نموده و هزینه های ملک را پرداخت کرده است، مطابق قانون حق دارد که ملک‌ را با سند رسمی تحویل بگیرد. اگر فروشنده حاضر به تنظیم سند رسمی به نام او نباشد، خریدار می تواند جهت طرح دعای الزام به تنظیم سند رسمی اقدام نماید.

 • دعاوی خلع ید

وکلای ملکی در زمینه دعاوی خلع ید نیز به موکلین خود خدمات ارائه می نمایند. این دعاوی معمولا در خصوص تصرف قصبی املاک‌ طرح می شوند. گاهی فردی به صورت غیر قانونی و بدون اینکه معامله ای صورت گرفته باشد، ملک دیگری را به تصرف و تصاحب خود در می آورد.

در این صورت مالک که ملک‌ او‌ بدون کسب اجازه اش تصرف شده است، می تواند از شخص تصرف کننده شکایت نماید. در این صورت این نوع دعوا با نام خلع ید شناخته می شود. در صورتی که وکیل بتواند مالکیت شما را در این خصوص اثبات نماید، دادگاه حکم‌ تخلیه ملک را صادر کرده و تصرف کننده ممکن است متحمل مجازات قانونی نیز شود.

 • وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی اصطلاحی است که معمولا در دعاوی مستاجر و موجر بسیار به گوش می خورد. سرقفلی در واقع به تلاشی که مستاجر سالیان سال برای رونق کسب و کار خود انجام می دهد گفته می شود. برای مثال گاها یک مغازه خالی در محله ای وجود دارد که کسی آن را نمی شناسد، و مالک مغازه را به شخصی اجاره می دهد. حال آن شخص آن مغازه را به لباس فروشی تبدیل گردد و سال ها تلاش می کند تا کسب و کارش رونق بگیرد.

 حال اگر بعد از گذشت مدت زمان زیادی، موجر عذر مستاجر را بخواهد، چون در صورت تغییر مکان کسب و کار، ممکن است مستاجر مشتریان خود را از دست بدهد، قانونگذار حق سرقفلی را در این راستا برای او در نظر گرفته است.  چون در واقع مغازه ای بی نام و نشان با تلاش های فراوان مستاجر شهرت یافته و به در آمد رسیده است. حال اگر مستاجر و موجر در تعیین میزان سرقفلی اختلاف داشته باشند، می توانند از وکیل ملکی کمک گرفته، یا در حالت دیگر به مراجع غذایی رجوع نموده و اقدام به طرح دعوا نمایند. در این صورت کارشناس دادگاه میزان حق سرقفلی را تعیین‌ خواهد کرد.

 • وکیل ملکی در طرح دعوای رفع تصرف عدوانی

دعوای رفع تصرف عدوانی شباهت زیادی به دعوای خلع ید دارد. در این مورد نیز فردی ملک دیگری را تصرف می نماید، بدون اینکه حقی در آن داشته باشد. این کار عملا غیر قانونی بوده و مالک می تواند با طرح دعوای رفع تصرف عدوانی، خواهان تخلیه ملک شود.

وکیل ملکی چه خدماتی به شما ارائه می کند؟

وکلای ملکی خدمات متنوع و گسترده ای را به موکلین خود ارائه می نمایند. به همین دلیل قطعا کمک‌ گرفتن از آن ها، می تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشد. در ادامه به بررسی مهمترین خدمات وکلای ملکی پرداخته ایم:

 • ارائه مشاوره

شما قبل از هر چیزی در دعاوی ملکی نیاز به یک مشاوره کامل و جامع خواهید داشت. با مراجعه به وکیل ملکی می توانید مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. وکیل در نهایت شکیبایی به تمامی پرسش های حقوقی شما در خصوص پرونده پاسخ داده و شما را از حقوق قانونیتان و موانع پیش رو آگاه می نماید. شما می توانید علاوه بر مشاوه حضوری، مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی نیز دریافت نمایید.

 • دفاع از حقوق شما در مراجع قضایی

وکلای ملکی می توانند به نیابت و به نمایندگی از شما، در دادگاه حضور یابند و از حقوقتان دفاع نمایند. وکیل معمولا تمام سعی و تلاش خود را به کار می گیرد تا از تضییع حقوق شما و به خطر افتادن منافع قانونی اتان جلوگیری نماید.

 • جلوگیری از بروز ضرر و زیان های احتمالی

اگر پرونده را به صور‌ت خودسرانه و بدون کمک وکیل پیش ببرید، به علت پیچیدگی هایی که وجود دارد، ممکن است برخی مراحل را اشتباه پیش برده و متحمل ضرر و زیان هایی شوید. وکیل با راهنمایی اصولی شما، از بروز هرگونه خسارت احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

 • تنظیم لایحه و دادخواست

یکی دیگر از مهمترین خدماتی که وکیل ملکی به شما ارائه می نماید، تنظیم لایحه و دادخواست می باشد. تدوین و نگارش دادخواست و لایحه های قانونی معمولا کار دشواری بوده و باید توسط یک وکیل مجرب و‌ کاردان انجام گیرد تا تاثیرگذاری کافی را داشته باشد.

مزایای داشتن وکیل ملکی
آگاهی از قوانین و رویه های حقوقی
تجربه و مهارت در دادگاه و مراجع قضایی
صرفه جویی در وقت و هزینه
کاهش استرس و نگرانی
حفظ حقوق موکل به بهترین نحو

بهترین وکیل ملکی در تهران

 1. دانش حقوقی بالا: وکیل باید در زمینه ملک و اموال غیر منقول دارای تحصیلات آکادمیک و‌ دانشگاهی بوده، و از دانش حقوقی بسیار بالایی برخوردار باشد‌. چرا  که برای تسلط بر روی پرونده های حقوقی و یافتن راهکاری برای به نتیجه رساندن آن ها، قطعا‌ دانش بالای وکیل اصل بسیار مهمی تلقی می شود.
 2. تجربه: تجربه وکیل ملکی نیز اهمیت زیادی دارد. اگر وکیل دارای دانش زیادی بوده، اما تجربه کافی نداشته باشد، قطعا در پیشبرد پرونده های ملکی بسیار ضعیف عمل خواهد کرد. پس سعی کنید از وکلای با تجربه که سابقه کاری طولانی مدت دارند کمک بگیرید. چرا که وکلای با تجربه مسلما قبلا پرونده های ملکی زیادی را با موفقیت به نتیجه رسانده اند.
 3. صداقت: صداقت وکیل نیز اصل بسیار مهمی است که باید مدنظرتان قرار گیرد. وکیل ملکی می بايست صادقانه در خصوص موانعی که ممکن است برسر راهتان وجود داشته باشند، با شما صحبت نماید. همچنین وکیل می بايست در خصوص درصد موفقیت پرونده و زمان به نتیجه رساندن آن، صادق و صریح به شما مشاوره دهد.

هزینه وکیل دعاوی ملکی

قیمت و هزینه وکالت یکی از موضوعاتی است که هنگام انتخاب وکیل ملکی در شرق تهران مورد توجه متقاضیان قرار می ‌گیرد. در بسیاری از اوقات کسانی که با مشکلات حقوقی درگیر هستند به دلیل سرسام آور بودن هزینه ها از مراجعه به وکیل خودداری می کنند. طبیعتا هر چقدر پیگیری یک پرونده ملکی دشواری و پیچیدگی بیشتری داشته باشد حق الوکاله مربوط به آن بالاتر خواهد بود. با این حال باید توجه داشت که حق الوکاله یک وکیل امور ملکی نباید بسیار زیاد و غیرمنطقی باشد. به همین دلیل افرادی که نیاز به استفاده از خدمات وکیل ملکی را دارند هنگام انتخاب وکیل باید دقت کافی به خرج دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان