جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل تضمینی طلاق با شماره زیر تماس بگیرید:

وکیل طلاق به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه طلاق و مسائل مربوط به آن فعالیت می کنند. هرچند افرادی که سر رشته  و تجربه ای  از طلاق و جدا شدن زن و شوهر از یکدیگر ندارند ممکن است آن را کاری آسان تلقی کرده و فکر کنند  که زن و شوهر برای طلاق فقط کافی است به مراکز و دفاتر ازدواج و طلاق مراجعه کرده و پس از خواندن صیغه طلاق زندگی مشترک خود را  خاتمه دهند. اما مسئله به این سادگی ها نیست و حتی در طلاق توافقی که طرفین راضی به طلاق هستند باز هم پروسه طلاق یک روند زمان بر و نسبتا طاقت فرسا است. لذا زوجینی که به دلایل مختلف تصمیم به طلاق و خاتمه زندگی مشترک خود دارند برای موفقیت در این کار بهتر است از خدمات وکیل طلاق استفاده نماید.

بهترین وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق؛ وکیل پایه یک دادگستری است که به دلیل آشنایی و تسلط بر قوانین مربوط به طلاق و روال اداری آن می تواند بیشترین کمک را به کسانی ارائه دهد که  تصمیم به طلاق و خاتمه زندگی مشترک خود را دارند. معمولا افرادی که به دلایل مختلف قصد طلاق گرفتن از یکدیگر را دارند علاوه بر آنکه می خواهند این کار به صورت کاملاً آگاهانه و عاقلانه انجام شود ترجیح می دهند حتی المقدور کمترین آسیب ممکن در پروسه طلاق به آنها وارد شود.

به بیان دیگر وکیل طلاق کسی است که پس از قبول پرونده افراد متقاضی طلاق ابتدا شرایط و خواسته های آنها را بررسی کرده و پس از تطبیق آن با قوانین موجود، میزان موفقیت آنها را در مسیر پیش رو مشخص می کند.

 سپس در صورت پذیرش وضعیت موجود  و راهکارهای ارائه شده از طرف موکل، هدف نهایی مشخص شده و  به صورت عملی پیگیری پرونده برای رسیدن به نتیجه مطلوب آغاز می شود. وکیل طلاق وقتی به صورت هدفمند پرونده موکل خود را پیگیری نماید تلاش می کند تا موکل او کمترین آسیب ممکن را در پروسه طلاق متحمل شود.

ویژگی های وکیل طلاق خبره

ویژگی های وکیل طلاق خبره با توجه به تسلط این گونه وکلاء بر قوانین و استفاده درست از آن ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب سنجیده می شود.

 معمولاً پرونده های طلاق به دلیل پیچیدگی های زیاد و تمایل قانونگذار به طولانی شدن روند طلاق برای تغییر نظر طرفین و بازگشت آنها به زندگی مشترک بسیار وقت گیر و طاقت فرسا هستند و بدون یک وکیل خبره، با تجربه و کاردان با سهولت به نتیجه نمی رسند.

 از جمله ویژگی های وکیل طلاق خبره که می تواند باعث سرعت گرفتن روند کار و گره گشایی از پیچیدگی های خواسته یا ناخواسته پرونده طلاق شود می توان به مواردی مانند آگاهی و تسلط کامل وکیل طلاق به مواد و قوانین یا مقررات طلاق مانند ماده 1127، 1133 قانون مدنی، ارائه مشاوره و راهنمایی دقیق و کامل به زوجین قبل از قبول پرونده یا در طی روند دادرسی، آشنایی و تسلط کامل نسبت به مراحل  و روند اداری انواع طلاق و قوانین مرتبط به آنها، وقت شناسی، تسلط بر قوانین و تجربه بالا به خصوص پیگیری مجدانه و بدون وقفه  پرونده طلاق اشاره کرد.

مزایای حضور وکیل طلاق

مزایای حضور وکیل طلاق در روند دادرسی پرونده های طلاق  قابل تامل و انکار ناپذیر از سوی صاحب نظران و کارشناسان این حوزه است.

به بیان دیگر زوجینی که پرونده طلاق خود را به وکلاء شناخته شده و با تجربه محول می کنند حضور وکیل طلاق می تواند مزایای زیادی برای آن ها داشته باشد که از آن جمله می تواند به مواردی مثل عدم نیاز به حضور آنها در تمامی جلسات دادرسی، صرفه جویی در زمان و قدم برداشتن در مسیر درست، انتخاب و به کارگیری بهترین راه حل های ممکن قانونی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات حقوقی، صرفه جویی در هزینه های بی جهت و اضافه به دلیل ناآگاهی از شرایط پرونده و غیر اشاره کرد.

وکیل طلاق مشترک بین زوجین

وکیل طلاق مشترک بین زوجین زمانی معنا پیدا می کند که طرفین قصد طلاق توافقی داشته باشند. به عبارت دیگر بکارگیری وکیل مشترک طلاق برای  زوجین در غیر از طلاق توافقی حتی اگر برای مقرون به صرفه کردن طلاق باشد وقتی پای منافع طرفین به میان می آید آن را به امری محال و غیر ممکن تبدیل می کند.

 در یک پرونده طلاق وقتی طلاق توافقی نباشد طرفین نمی توانند وکیل مشترکی داشته باشند حتی اگر  به طور معقولی در مورد مسائل مختلف توافق داشته باشند.

 در پرونده های طلاق به دلیل آنکه زوجین طرف مقابل هم هستند خواهی نخواهی بین آن ها تعارض منافع ایجاد می شود که مدیریت آن به وسیله یک وکیل مشترک کار سختی است و ممکن است با قواعد اخلاق حاکم بر حرفه وکالت همخوانی نداشته باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر طلاق توافقی، وکیل مشترک به عنوان میانجی گری هم  می تواند  برای حل و فصل مسائل فی مابین مناسب باشد هرچند در این وضعیت هم زوجین می توانند برای روشن بودن وضعیت علاوه بر وکیل مشترک میانجی یک وکیل مختص به امور خود داشته باشند.

شرایط طلاق

شرایط طلاق وقتی فراهم می شود که یکی از زوجین به دلایل مختلف تمایل به ادامه زندگی مشترک نداشته باشد. در خیلی از موارد هم ممکن است طرفین به دلایل مختلف به صورت مشترک تمایل به جدایی داشته باشند که می تواند در قالب طلاق توافقی در دادگاه های خانواده مطرح شود.

 بر اساس قوانین اسلامی و شرع مقدس، مرد هر زمان که از زن خود به هر دلیل راضی نباشد می تواند او را طلاق دهد حتی اگر زن راضی به طلاق  نباشد ولی برای جاری شدن صیغه طلاق مرد باید همه حق و حقوق زن خود را پرداخت کند. اما بر اساس شرع مقدس اسلام زن حق طلاق از مرد را ندارد مگر آنکه اولا طلاق توافقی باشد، دوما طلاق با داشتن حق طلاق از طرف زن در دادگاه خانواده مطرح شود.

 سوما زن بتواند یکی از شروط دوازده گانه مندرج در سند ازدواج  را  بر علیه شوهر خود در مراجع قضایی  اثبات کند تا شرایط برای صدور رای طلاق در دادگاه خانواده و مراجع قضایی فراهم شود.

همچنین اگر زن بتواند عسر و حرج یا نا مساعد بودن شرایط زندگی  خود  مثل نپرداختن نفقه حداقل به مدت 6 ماه، مریضی لاعلاج شوهر، امراض مقاربتی، ازدواج مجدد شوهر بدون رضایت زن اول، ناتوانی جنسی مرد و غیره را بر اساس ماده 113 قانون مدنی برای دادگاه خانواده یا مراجع قانونی  اثبات نماید می تواند از شوهر خود در خواست طلاق کرد و با استناد به این موارد جدا شود.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل

پروسه و مراحل انجام طلاق توسط وکیل شامل مواردی مثل ثبت دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش یا حکم طلاق است که قبل از انجام هر کاری باید نسبت به ثبت آن اقدام شود. اگر طلاق به صورت توافقی باشد باید توافقنامه میان زوجین تنظیم و به دادگاه خانواده ارائه شود.

پس از تنظیم دادخواست طلاق  یا توافقنامه در طلاق توافقی به زوجین برای مشاوره طلاق و شرکت در جلسات دادگاه نوبت داده می شود یعنی زوجین باید در این جلسات شرکت نمایند و پس از پایان جلسات مشاوره اگر عدم توافق زوجین برای مرکز مشاوره به اثبات برسد رای عدم توافق صادر و برای اجرای طلاق به مراجع قضایی ابلاغ می شود.

به طور کلی سریع ترین روش برای ثبت قانونی دادخواست طلاق مراجعه زوجین به دفاتر خدمات قضایی و تنظیم و ثبت دادخواست طلاق در این مراکز است تا روند قانونی آن شکل گیرد.

مراحل طلاق توافقی با وکیل چقدر طول میکشد؟

مراحل طلاق توافقی با وکیل خیلی کوتاه تر از انجام این کار بدون گرفتن وکیل است. معمولاً وقتی که در طلاق توافقی زوجین برای پیگیری پرونده و روند کار از وکیل استفاده می کنند مراحل طلاق کوتاه تر می شود چون آمد و رفت و حضور زوجین تقریباً در مراحل دادرسی و پیگیری پرونده به کوتاه ترین زمان ممکن می رسد.

به عبارت دیگر در طلاق توافقی با حضور وکیل، روند طلاق بین ۲ تا ۳ هفته کاری طول  می کشد. اما اگر از وکیل در طلاق توافقی استفاده نشود ممکن است برای زوجین جلسات مشاوره اجباری در نظر گرفته شود و این مشاوره های اجباری باعث طولانی شدن روند کار می شود و ممکن است حدود دو ماه زمان ببرد.

همچنین وقتی زوجین خودشان بدون داشتن وکیل روند اداری طاق توافقی را پیگیری می کنند ممکن است زمان طلاق آنها بین 3  تا 5 ماه طول بکشد البته باید به این نکته توجه داشت این زمان یعنی 3 تا 5 ماه زمانی محقق می شود که توسط زوجین حق تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی قطعیت یافته باشد و اگر این امر قطعیت نیافته باشد طول مدت زمان طلاق توافقی بیشتر می شود.

مهم ترین قوانین طلاق در ایران

مهم ترین قوانین طلاق در ایران بر اساس احکام و شریعت اسلام پایه گذاری شده است به این معنا که زوجین با توجه به مبانی شرع اسلام می توانند از یکدیگر جدا شوند.

 بر اساس قوانین اسلامی که قوانین حاکم بر قوه قضاییه با الهام گرفتن از آنها تدوین شده است، حق طلاق با مرد است مگر آنکه این حق به دلایل مختلف یا تحت عنوان شرط هنگام عقد در اختیار زن قرار گرفته باشد. همچنین اگر یکی از شروط ۱۲گانه مندرج در عقدنامه برای زوج قابل اثبات باشد زن می تواند با اتکا به آن شروط از مرد طلاق بگیرد.

 همچنین اثبات عسر و حرج زن در مراجع قانونی می تواند زمینه طلاق او را از مرد فراهم کند.  باید به این نکته توجه داشت که بر اساس قوانین طلاق در ایران زوج در صورتی می تواند زوجه خود را طلاق بدهد که حقوق زناشویی زوجه مثل نفقه، مهریه، جهیزیه و عده  را با توجه به میزان مشخص شده پرداخت و رعایت کرده باشد. همچنین بر اساس قوانین ایران قبل از جاری شدن صیغه طلاق باید حضانت فرزندان مشخص شود.

حق الوکاله طلاق

هزینه وکیل طلاق یا حق الوکاله طلاق به هزینه متعارف و معمولی گفته می شود که بر اساس آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب در یک موعد مشخص برای دعاوی طلاق تصویب و ابلاغ می شود.

 بر اساس آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب سال 1399 حق الوکاله طلاق یا میزان هزینه وکیل در دعاوی خانوادگی برای هر دو مرحله بدوی و تجدید نظرخواهی بین حداقل 5 میلیون تومان و حداکثر 20 میلیون تومان تعیین شده است.

 اما باید به این نکته توجه داشت که این هزینه یک هزینه ثابت و روتین است که نمی تواند ملاک مشخصی برای تعیین حق الوکاله طلاق همه وکلاء باشد.

 چون عوامل مختلفی مثل توافق وکیل و موکل بر سر میزان دستمزد، مرد یا زن بودن وکیل، نوع پرونده طلاق اعم از طلاق یک طرفه که از جانب مرد یا زن باشد یا طلاق توافقی، تجربه و میزان تبحر وکیل، محل فعالیت وکیل که تهران باشد یا شهرستان و غیر می تواند در هزینه وکیل طلاق یا حق الوکاله طلاق موثر باشد.

وکیل تضمینی طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران به دلیل حوزه بزرگ محل فعالیت می تواند از تجربه و تبحر لازم در پیگیری انواع پرونده های طلاق برخوردار باشد.

 امروزه به دلیل سخت شدن شرایط زندگی و نوسانات شدید اقتصادی آمار طلاق نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است در این شرایط هرچند زن و شوهرهایی که به دلایل مختلف قصد جدایی از یکدیگر را دارند می توانند به صورت مستقیم روند پرونده طلاق خود را پیگیری نمایند. اما باید به این نکته توجه داشته باشند که عدم آگاهی از قوانین و روال اداره حوزه طلاق می تواند باعث سردرگمی و اطاله دادرسی آن ها شود.

به شکلی که اگر زوجین برای انجام طلاق و پیگیری روند این کار از وکلاء با تجربه و کاردان استفاده کنند روند این کار کوتاه شده و در یک بازه زمانی کوتاه می توانند پرونده خود را به نتیجه برسانند که این امر علاوه بر آنکه   باعث صرفه جویی در هزینه های مختلف می شود از آمد و رفت بیهوده آن ها به مراجع قضایی هم جلوگیری می کند.

بهترین وکیل طلاق در تهران

بهترین وکیل طلاق در تهران به وکلایی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه انواع طلاق فعالیت می کنند. این گونه وکلاء به دلیل سابقه طولانی در زمینه پیگیری پرونده های مختلف طلاق از تجربه و تبحر لازم برای پیگیری اینگونه پرونده ها برخوردار هستند و واگذار کردن پرونده های طلاق از سوی خانم ها و آقایان درگیر در مسائل طلاق باعث کوتاه شدن روند کار و صرفه جویی در هزینه و زمان  برای آن ها می شود.

 واگذار کردن پیگیری انواع پرونده های طلاق به بهترین وکیل طلاق در تهران علاوه بر آنکه از آمد و رفت و حضور زوجین در جلسات مختلف دادگاه طلاق  جلوگیری می کند باعث تسریع در روند کار می شود که این امر می تواند از بلاتکلیفی زوجین جلوگیری کرده و باعث شود آنها هرچه زودتر به حقوق قانونی خود برسند.

مشاوره وکیل طلاق

مشاوره وکیل طلاق علاوه بر آنکه باعث آشنایی زوجین با روند اداری و قضایی طلاق در مراجع قانونی می شود، راهنمایی های لازم برای پیگیری پرونده طلاق را به آنها ارائه داده و از سرگردانی آنها در مراکز قضایی یا دادگاه های خانواده جلوگیری می کند.

 خیلی از افراد به دلیل عدم آشنایی با قوانین طلاق و شرایط و روند اداری انجام این کار دچار سرگردانی بلاتکلیفی می شوند به شکلی که نمی دانند برای رسیدن به هدف خود باید چه کار کنند.

 اما انجام مشاوره با وکیل طلاق که از تجربه و سابقه لازم در پیگیری اینگونه پرونده ها برخوردار است می تواند این اطمینان خاطر را در متقاضیان طلاق ایجاد کند که می توانند با فراهم کردن مدارک لازم و استفاده از راهنمایی های وکیل مورد نظر خود در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته های خود برسند.

سوالات متداول:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان