جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل متخصص چک با شماره زیر تماس بگیرید:

وکیل چک به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه چک و توقیف اموال برای چک برگشتی فعالیت می کنند و در کلیه امور مربوط به این سند مالی به شما راهنمایی و مشاوره بدهد؛ وکیل چک برگشتی می‌تواند روند شکایت برای چک ثبت نشده یا برگشتی را کوتاه‌تر و بهینه‌تر کند.

عباس اسدی به عنوان بهترین وکیل چک در تهران با بیش از 15 سال سابقه و تجربه در کلیه دعاوی خصوصا چک، قرارداد و… آماده ارائه مشاوره حقوقی به شما عزیزان و همراهان می باشد.

وکیل چک در تهران

امروزه تخلفات و جرائم مربوط به چک‌ به قدری بیشتر شده اند، که شاهد افزایش روز افزون پرونده های قضایی در این خصوص می باشیم.  یکی از تخلفات رایج در این زمینه، صدور چک‌ برگشتی می باشد.‌ چنانچه فردی چکی صادر نماید، در حالی که در حساب خود‌ به‌ اندازه کافی موجودی نداشته باشد، بانک چک‌ را برگشت می زند. در این صورت فرد صادر کننده چک  مرتکب جرم صدور چک‌ برگشتی شده است.

در این صورت فرد دریافت کننده چک‌ می تواند به علت ارتکاب این جرم از او شکایت نماید. حال کمک گرفتن از وکیل چک‌ برگشتی برای تمامی اشخاصی که قصد طرح دعوا علیه اینگونه مجرمین را دارند، بسیار اهمیت دارد. وکیل متخصص چک با توجه به دانشی که دارد، به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن‌ پرونده خود را به نتیجه مطلوب رسانده، و حقوق خود را مطالبه کنید.

 به همین دلیل اگر قصد تنظیم دادخواست و تشکیل پرونده در زمینه چک‌ برگشتی را دارید، به هیچ عنوان از اهمیت و مزایای کمک گرفتن از وکلای چک تهران غافل نشوید.

 وکلای چک‌ برگشتی به افرادی متخصص گفته می شود، که سال ها در این زمینه فعالیت نموده و دارای علم زیادی می باشند. وکیل چک برگشتی پروانه وکالت خود را از کانون وکلا دریافت نموده، و می تواند در کوتاه ترین مدت زمان حقوق قانونی شما را وصول نماید.

وکیل چک برگشتی تهران

یک وکیل چک برگشتی چه کمکی به شما می کند؟

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم، کمک گرفتن از یک وکیل پایه یک دادگستری در زمینه چک‌های برگشتی می تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشد. چرا که وکلا معمولا در موارد مختلفی شما را یاری می کنند، تا بتوانید پرونده آنان را به نتیجه برسانید. در ادامه مهمترین مزایای کمک‌ گرفتن از وکیل چک‌ برگشتی را نام برده ایم:

 • حضور یافتن در دادگاه

معمولا وقتی صحبت از شکایت و طرح دعوا می شود، بسیاری از افراد به علت مشغله کاری از انجام چنین کاری منصرف می شوند. اما با وجود وکلای چک ‌برگشتی  این مشکل نیز کاملا رفع می شود. وکیل به جای شما در دادگاه حضور یافته و از حقوقتان به عنوان موکل خود، به نحو احسن دفاع می نماید.‌ در نتیجه در بسیاری از موارد نیاز به حضور شما نبوده، و می توانید امور حقوقی را با خیال‌ راحت به وکیلتان واگذار نمایید.

 • علم و دانش بالا

دیگر مزیت کمک گیری از وکیل چک برگشتی علم  فراوان آن ها می باشد. وکیل قطعا علم زیادی در زمینه چک و اینگونه اسناد داشته، و با استناد به دانش خود شما را در وصول مبلغ چک و حقوق قانونی اتان یاری خواهد کرد.

 • تسریع روند پرونده

معمولا به نتیجه رسیدن پرونده های قضایی مربوط به چک های برگشتی مدت زنان زیادی طول می کشد. اما وکیل به شما کمک می کند تا با تسریع برخی مراحل قانونی، روند بررسی و نتیجه گیری پرونده اتان را تسریع نمایید.

 • آگاه شدن از حقوق قانونی

وکیل چک‌ برگشتی با استناد به ماده و تبصره های حقوقی مختلف، شما را از حقوقی که دارید به طور کامل مطلع خواهد ساخت. چرا که گاها بسیاری از موکلین به علت برخورداری از اطلاعات نسبتا کم، از حقوقی که قانونا به آن ها تعلق دارد به طور کامل آگاه نیستند.

 • مشاوره

یکی دیگر از خدماتی که وکلای چک‌ برگشتی به شما ارائه می نمایند، مشاوره می باشد. قبل از طرح دعوا شما می توانید در خصوص روند قانونی پرونده خود و مطالبات حقوقی اتان، از وکیل چک برگشتی مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین دریافت نمایید. حضور در جلسات مشاوره می تواند بسیار مفید بوده، و می توانید تمامی سوالات حقوقی خود را مطرح نماید.

قانون جدید چک ۱۴۰۱

چک امروزه یکی از با اهمیت ترین اسناد تجاری بوده، که کاربرد های فراوانی دارد. معمولا افرادی که در حوزه خرید و فروش کالا و کسب و کار های مختلف فعالیت می کنند، همیشه با چک‌ سر و کار خواهند داشت. گاها برخی افراد هنگام خرید دارای نقدینگی کافی نبوده، و به جای پرداخت وجه نقد اقدام به صدور چک‌ می نمایند. فردی که چک صادر می کند، می بايست به اندازه مبلغ درج شده در آن و در تاریخ مقرر شده، در حساب خود پول داشته باشد. امروزه به علت پر کاربرد بودن چک، متاسفانه درصد تخلفات در خصوص آن نیز افزایش یافته است. به همین دلیل در حال حاضر برای به نتیجه رساندن پرونده های مربوط به چک، کمک گرفتن از وکیل چک‌ برگشتی، بسیار ضرورت دارد. حال در چندین سال گذشته قوانین زیادی در خصوص  این سند پرکاربرد تصویب و به اجرا در آمده اند.

اما مجلس در سال ۱۴۰۱ برای جلوگیری از وقوع بسیاری از جرائم مربوط به چک، قوانین جدیدی را وضع نمود. طبق این قوانین چک های جدیدی جایگزین چک های قدیمی شده و از این پس از آن ها در انجام معاملات استفاده می شود. همچنین مطابق قوانین وضع شده، از این پس صدور چک در وجه حامل، پشت نویسی، ظهر نویسی و ….کاملا ممنوع می باشد. بخش دیگر این قوانین نیز مربوط به ثبت چک در سامانه صیاد می باشند.

مطابق این قوانین هر فردی باید هرگونه نقل و انتقال و اطلاعات مربوط به صدور چک‌ خود را، در سامانه صیاد به ثبت برساند.‌ ثبت چک‌ در این سامانه با استفاده از اپلیکیشن ها و با گوشی هوشمند نیز امکانپذیر می باشد. چرا که‌ انجام تمامی مراحل ثبت چک امروزه به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز امکانپذیر می باشد.

استعلام چک برگشتی

استعلام چک برگشتی روشی مناسب و کم  هزینه برای اطلاع از سوابق صادرکنندگان انواع  چک های مختلف است تا دریافت کنندگان چک بتوانند با اطمینان خاطر آن را در معاملات مختلف دریافت نماید.

امروز دولت و بخش خصوصی با طراحی برنامه ها و سامانه های کاربردی تلاش می کند برای اطمینان خاطر دریافت کنندگان چک امکان استعلام چک برگشتی و سوابق صادرکنندگان این گونه از چک ها را برای آن ها فراهم کنند تا دریافت کننده چک بتواند با خیالی آسوده انواع چک را از طرف های معامله دریافت کند.

لذا کسانی که دغدغه دریافت چک برگشتی را داشته باشند فقط کافی است با نحوه کار سایت ها و برنامه های مختلفی که برای استعلام چک برگشتی طراحی شده است آشنایی داشته باشند تا بتوانند استعلام چک برگشتی افراد مورد نظر را گرفته و در صورت روشن بودن سابقه و نداشتن چک برگشتی با اطمینان خاطر از خوش حسابی صادر کننده چک اقدام به دریافت چک از او نمایند. استعلام سوابق چک برگشتی هم از طریق پیامک و هم از طریق اپلیکیشن های مختلف انجام می شود.

استعلام سوابق چک  برگشتی توسط بانک مرکزی از طریق پیامک انجام می شود به این معنا که متقاضیان استعلام سوابق چک برگشتی صیاد می توانند با ارسال پیامک به سرشماره 701701 از وضعیت خوش حسابی صادر کننده چک مطلع شوند.

همچنین طی سال های اخیر  در راستای استعلام چک برگشتی  سامانه ها و برنامه های کاربردی از سوی دولت و بخش خصوصی طراحی و اجرا شده است.

به این معنا که متقاضیان می توانند با گرفتن انواع اپلیکیشن استعلام چک برگشتی و وارد کردن مشخصات خود مثل کد ملی و شماره موبایل امکان گرفتن استعلام چک برگشتی همه بانک های طرف قرارداد  اپلیکیشن مورد نظر داشته باشند.

شکایت کیفری از چک بلامحل

شکایت کیفری از چک بلامحل زمانی انجام می شود که دارنده چک در موعد و تاریخ چک به بانک مراجعه کرده و با عدم پرداخت چک به دلیل خالی بودن حساب صادر کننده آن مواج شود. در این وضعیت دارنده یا ذینفع چک پس از دریافت گواهی بلامحل بودن چک به دادسرای محل صدور چک مراجعه کرده و اقدام به تنظیم شکایت از صدور چک بلامحل می کند.

باید به این نکته توجه داشت که شکایت از چک بلامحل برای وصول آن به شکایت کیفری محدود نمی شود و روش های دیگری نیز مثل شکایت حقوقی، اجرایی و ثبتی  برای فشار آوردن به صاحب چک بلامحل برای وصول آن وجود دارد. همچنین چکی قابلیت شکایت کیفری دارد که بدون تاریخ ،سفید امضاء، مشروط و برای تضمین کار یا فعالیتی صادر نشده باشد.

باید به این نکته توجه داشت که دارنده چک فقط در موعد یا تاریخ سر رسید چک یا 6 ماه پس از گذشت موعد پرداخت آن می تواند با گرفتن گواهی عدم پرداخت چک و مراجعه به دادسرا محل وقوع جرم یا دادسرای محل صدور گواهی عدم پرداخت چک اقامه دعوا نماید.

در شکایت کیفری از چک بلامحل، فرد شاکی ابتدا باید شکواییه ای تنظیم کرده و به دادسرای عمومی و انقلاب ارائه دهد سپس در ادامه پس از انجام روند اداری و قضایی این نوع پرونده، برای صادر کننده چک بلامحل مجازات حبس و جزای نقدی با توجه به شرایط پرونده درنظر گرفته می شود.

مراحل شکایت از چک برگشتی

مراحل شکایت از چک برگشتی، پس از مراجعه به بانک و آگاهی از خالی بودن حساب صادر کننده چک آغاز می شود. به این معنا که دارنده چک پس از اطلاع از خالی بودن حساب صادر کننده چک و نقد نشدن آن باید چک را برگشت زده و گواهی عدم پرداخت آن را از بانک مربوطه  دریافت کند. در ادامه مراحل شکایت از چک برگشتی به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

 • برگشت زدن چک

 برای برگشت زدن چک و گرفتن گواهی عدم پرداخت آن نباید تعلل شود چون تعلل در این کار ممکن است باعث شود پرونده وصول چک جنبه حقوقی گرفته و روند به نتیجه رسیدن آن طولانی شود به این معنا که نباید به زمان 6 ماهه مشخص شده برای انجام شکایت کیفری برای وصول چک بلامحل ملاک عمل قرار گیرد و بهتر است برگشت زدن چک و گرفتن گواهی عدم پرداخت آن، حداکثر  در دو ماهه پس از موعد و تاریخ پرداخت چک انجام شود.

همچنین برگشت زدن چک بلامحل و گرفتن گواهی عدم پرداخت به معنای پایان مراحل شکایت نیست چون این کار به تنهایی نمی تواند برای وصول چک کافی باشد و دارنده چک تنها ۶ ماه پس از برگشت زدن آن فرصت دارد که برای پیگیری و وصول آن به مراجع قضایی مراجعه کند.

 • مراجعه به نهاد های قانونی برای شکایت و دادخواهی

 مرحله بعدی برای شکایت از چک برگشتی مراجعه به اداره ثبت اسناد، دادسرا و دادگاه های رسیدگی کننده است. به این معنا که قانونگذار برای وصول چک بلامحل دو راه پیش روی دارنده چک قرار داده است یک راه مراجعه به اداره ثبت و راه دیگر مراجعه به دادسرا یا دادگاه حقوقی برای وصول چک بلامحل است.

 اگر دارنده چک بخواهد با مراجعه به اداره ثبت اسناد اقدام به وصول چک بلامحل کند بر اساس ماده 245 آیین نامه اجرای مفاد اسناد لازم الاجرا و طرز رسیدگی به شکایات از عملیات اجراییه می بایست درخواست اجراییه چک از ثبت محلی که بانک طرف حساب صادر کننده چک در آن قرار دارد را در خواست نماید.

 سپس در ادامه مدارک لازم مثل لاشه چک و گواهی عدم پرداخت آن به همراه فتوکپی برابر اصل چک را به حوزه اجراییه ثبت ارائه دهد  تا علیه فرد بدهکار چک، اجراییه صادر شود که این مرحله حدود 48 ساعت طول می کشد.

 • هزینه صدور اجراییه برای وصول چک

هزینه صدور اجراییه برای وصول چک با توجه به اینکه روند گرفتن اجراییه از اداره ثبت اسناد انجام شود یا  برای وصول چک برگشتی به حاکم قضایی و دادسراها مراجعه شود می تواند  متفاوت باشد. به این معنا که اگر فرد دارنده چک بی محل برای وصول آن به اداره ثبت مراجعه کند در ابتدا مکلف به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

یعنی به محض آنکه برای چک بلامحل اجراییه صادر شود اداره ثبت آن را به بدهکار ابلاغ می کند و پس ابلاغ اجراییه، فرد بدهکار 10روز فرصت دارد تا مبلغ مندرج در چک را به فرد خواهان، پرداخت و آن را تعیین تکلیف کند.

 اما اگر فرد بدهکار در مدت 10 روزه مشخص شده اقدام به تعیین تکلیف و پرداخت مبلغ چک نکند عملیات اجرایی اداره ثبت برای شناسایی اموال او اعم از ملک و خودرو، وجه نقد در حساب های بانکی که قابل شناسایی باشد آغاز می شود تا مبلغ چک از منابع شناسایی شده وصول گردد.

 اما اگر بدهکار در مدت تعیین شده 10 روزه چک بلا محل را تعیین تکلیف کرده و مبلغ آن را پرداخت نماید یا بر سر چگونگی پرداخت آن با طلبکار به توافق برسد.

هیچ وجهی از طرفین بابت هزینه اجرایی دریافت نمی شود اما اگر بدهکار در زمان مشخص شده قانونی نسبت به تعیین تکلیف مبلغ چک اقدام نکند نیم عشر یا نیم درصد از حساب چک کسر و به خزانه دولت واریز می شود.

 اما روال گرفتن هزینه دادرسی در محاکمه قضایی از اداره ثبت متفاوت است به این معنا که ابتدا باید هزینه دادرسی به حساب قوه قضاییه واریز شود تا پی از واریز هزینه دادرسی و صدور حکم قاضی، حکم صادر شده در دایره اجرای احکام به مرحله اجرا گذاشته شود.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که صدور اجراییه در اداره ثبت به دلیل آنکه چک به عنوان سند رسمی برای این سازمان محسوب می شود در مدت زمانی کوتاه پس از ارائه اسناد و مدارک صادر شده و وصول چک به مرحله اجرایی می رسد.

 اما برای وصول چک بلامحل از طریق دادسرا یا دادگاه ها ابتداء باید گواهی عدم پرداخت چک از بانک مربوطه دریافت شود. سپس در ادامه  پس از تنظیم شکایت کیفری و پرداخت هزینه های دادرسی، پرونده چک بلامحل برای صدور حکم به قاضی داده شود که ممکن است در صورت نداشتن وکیل روند کار طولانی و زمانبر شود.

توقیف اموال چک برگشتی

مطابق قانون فرد دارنده چک می تواند در تاریخ مندرج جهت مطالبه وجه آن به بانک مراجعه نماید. حال در صورت برگشت خوردن چک، بانک گواهی عدم پرداخت را صادر نموده، و به دارنده چک ارائه می نماید. دارنده چک ‌می تواند بنا بر صلاحدید وکیل چک برگشتی و با ارائه گواهی عدم پرداخت، علیه فرد صادر کننده چک اقدام به طرح دعوا نماید.

 در این صورت دادگاه دادخواست شاکی را بررسی نموده و در صورت وجود شرایط لازم، دستور توقیف اموال برای شخصی که چک‌ برگشتی دارد صادر می نماید. در این صورت اموال قابل توقیف فرد صادر کننده، در اختیار قانون بوده، تا بتوان از طریق آن ها مبلغ چک را وصول نمود‌. برای مثال اگر فرد صادر کننده ملکی داشته باشد که بتوان با فروش آن، طلب دارنده چک را وصول نمود، دادگاه این امر را انجام خواهد داد.

 البته این حکم در خصوص تمامی اموال فرد صادر نمی شود، بلکه اجرای آن نیز نیازمند شرایط خاصی است. برای مثال گاهی اموالی مثل وسیله نقلیه، وسایل و مایحتاج زندگی و …..جز اموال غیر قابل توقیف به حساب می آیند.‌ در این صورت امکان فروش آن ها برای وصول طلب دارنده چک امکانپذیر نمی باشد. در این مورد می بايست حتما با وکیل چک برگشتی خود مشورت نموده، و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مدارک مورد نیاز برای شکایت چک ‌برگشتی

طرح دعوا علیه افراد صادر کننده چک‌ برگشتی، نیازمند گذراندن برخی مراحل می باشد. حال برای ثبت دادخواست قانونی در این خصوص، می بايست حتما فرد مدارکی را به دادگاه ارائه نماید. در صورت عدم ارائه این مدارک یا کامل نبودن آن ها، این احتمال وجود دارد که دادگاه دادخواست را رد نماید.

 به همین دلیل وکیل چک برگشتی معمولا در این خصوص به شما کمک‌ خواهد کرد، تا مدارک کاملی را آماده نموده و به دادگاه ارائه نمایید. این مدارک برای به جریان انداختن پرونده حقوقی چک برگشتی، نیاز بوده و باید تمامی آن ها را قبل از طرح دعوا آماده نمایید‌. مدارک مورد نیاز در این خصوص، به شرح زیر می باشند:

 • برگه پر شده دادخواست حقوقی
 • اصل و فتوکپی چک برگشتی
 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی و …
 • گواهی عدم پرداخت و کپی آن

نمونه دادخواست توقیف اموال چک برگشتی

معمولا تدوین و‌ نگارش دادخواست توقیف اموال، بهتر است توسط وکیل چک‌ برگشتی انجام شود. چرا که وکیل می تواند دادخواستی تاثیرگذار تر و با استناد به ماده و تبصره های قانونی تدوین نماید. اما در حالت کلی این دادخواست متن پیچیده ای ندارد، و به سادگی قابل نگارش خواهد بود. این دادخواست پس از تدوین به همراه مدارک ذکر شده در بالا به دادگاه ارائه شده، و پس از بررسی تشکیل پرونده انجام می گیرد. نمونه دادخواست مربوط به توقیف اموال چک‌ برگشتی، همانند متن زیر می باشد:

ریاست محترم دادگاه سلام

احتراما اینجانب……فرزند……در تاریخ…….چکی را با مبلغ……از آقا یا خانم…..دریافت نموده ام. اما پس از رجوع به بانک برای وصول آن، متوجه گردیده ام که حساب فرد صادر کننده دارای موجودی کافی برای وصول چک‌ بنده نیست. لذا از ریاست محترم دادگاه تقاضای صدور حکم توقیف اموال را داشته، و احتراما حقوق خود را مطالبه می نمایم.

با تشکر

امضا و نام و نام خانوادگی

پیامدهای چک برگشتی

بر اساس قانون جدید چک که به منظور کاهش چک برگشتی یا بلامحل از ابتدای سال 1400 خورشیدی ابلاغ و اجرایی شده است برای جلوگیری از صدور چک های برگشتی و بلامحل، محرومیت ها و ممنوعیت های زیادی برای صادر کنندگان اینگونه چک ها در نظر گرفته شده است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

 1. متوقف کردن گردش مالی و پولی فرد صادر کننده چک های برگشتی و بی محل در کلیه حساب ها و کارت های بانکی به میزان کسری مبلغ چک
 2. جلوگیری از افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید حتی کارت هدیه
 3. عدم گشایش و افتتاح اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی
 4. عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانتنامه های ارزی و ریالی
 5. ممنوعیت دریافت دسته چک جدید در سامانه صیاد
 6. جلوگیری از صدور دسته چک جدید برای فرد صادر کننده چک های بی محل

باید به این نکته توجه داشت که ممنوعیت های در نظر گرفته شده برای فرد صادر کننده چک های برگشتی یا بی محل تا زمان پرداخت بدهی و دیون یا رفع سوء اثر از چک برگشتی به قوت خود باقی است و ملغا یا بی اثر کردن آن مشکل و غیر ممکن است.

بهترین وکیل چک در تهران

بهترین وکیل چک در تهران

وکیل چک علاوه بر قوانین عمومی باید به این آیین نامه ها نیز اشراف کافی داشته باشد تا بتوان لقب بهترین وکیل دعاوی چک را برای او در نظر گرفت و شما با انتخاب بهترین وکیل چک می توانید تحت پوشش این قانون جدید تمامی حساب های مربوط به شخص صاحب چک را در تمامی بانک های سراسر کشور و حتی موسسات مالی و اعتباری بلاک کرده و از این طریق او را وادار به پرداخت بدهی‌هایش نمایید.

بهترین وکیل دعاوی چک همچنین می تواند از طریق مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک کشور اموال فرد بدهکار را شناسایی کرده و با هماهنگی شما نسبت به توقیف و ضبط اموال او به نفع شما اقدام کند علاوه بر تمامی این ها با انتخاب بهترین وکیل دعاوی چک می توانید جنبه وکیل کیفری تهران چک را نیز دنبال کرده و فرد بدهکار را از طریق دادسرا تحت تعقیب قرار دهید.

هزینه وکیل برای چک برگشتی

قیمت و هزینه وکالت یکی از موضوعاتی است که هنگام انتخاب وکیل چک برگشتی تهران مورد توجه متقاضیان قرار می ‌گیرد. در بسیاری از اوقات کسانی که با مشکلات حقوقی درگیر هستند به دلیل سرسام آور بودن هزینه ها از مراجعه به وکیل خودداری می کنند. طبیعتا هر چقدر پیگیری یک پرونده دشواری و پیچیدگی بیشتری داشته باشد حق الوکاله مربوط به آن بالاتر خواهد بود. با این حال باید توجه داشت که حق الوکاله یک وکیل امور چک نباید بسیار زیاد و غیرمنطقی باشد. به همین دلیل افرادی که نیاز به استفاده از خدمات وکیل چک را دارند هنگام انتخاب وکیل باید دقت کافی به خرج دهند.

مشاوره رایگان چک برگشتی

جهت ارتباط با بهترین وکیل دعاوی چک با شماره‌ی 09123576037 تماس حاصل فرمایید و برای ملاقات حضوری با وکیل عباس اسدی کافیست به شماره‌ی 02186030429 | 02186030422  تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان