جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل اسدی با شماره زیر تماس بگیرید:

وکیل تضمینی در تهران

وکیل تضمینی کیست؟ وکالت تضمینی چیست؟

همانطور که می دانید دعاوی حقوقی شامل طیف گسترده ای از موضوعات قضایی می شوند، و معمولا زیرشاخه های مختلفی دارند. به همین دلیل امروزه وکلا نیز در زمینه های خاصی فعالیت نموده، و ‌تحت عناوین خاصی شناخته می شوند. برای مثال وکیل حقوقی، وکیل ملکی، وکیل کیفری و ….همگی از جمله وکلایی هستند که در حوزه خاصی دارای تخصص می باشند. حال یکی از شناخته شده ترین گروه وکلا در جامعه امروزی، وکلای تضمینی می باشند. حتما شما نیز بارها نام وکلای تضمینی را شنیده اید. همانطور که می دانید امروزه داشتن وکیل، برای به نتیجه رساندن پرونده های قضایی بسیار کمک کننده خواهد بود. وکیل تمام تلاش خود را به کار گرفته و با تکیه بر دانش خود، سعی می کند از حقوق و منافع شما در مراجع قضایی دفاع کند. اما وکیل در حالت عادی هیچ تعهدی در قبال به نتیجه رسیدن پرونده شما ندارد. به این معنا که وکیل تمام تلاش خود را به کار می گیرد، تا پرونده به نتیجه دلخواه شما برسد. اما چنانچه رای دادگاه بر خلاف نتیجه مورد نظر و منافع شما صادر شود، وکیل هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت. حال این مورد در خصوص وکیل تضمینی کاملا متفاوت است.

 وکلای تضمینی دستیابی به نتیجه مطلوب را به موکلین خود وعده داده، و محقق شدن این امر را تضمین می کنند. معمولا این گروه از وکلا به قدری دانش و تخصص حقوقی بالایی دارند  که می توانند نتیجه اقدامات خود را از قبل تضمین کنند‌. تعداد وکلای تضمینی در جامعه امروزی ما بسیار انگشت شمار می باشد.

چنانچه قرارداد وکالت میان وکیل تضمین کننده و موکل منعقد شود، به آن وکالت تضمینی گفته می شود. طبق این وکالت وکیل موظف است تمامی مواردی را که‌ تعهد نموده است، انجام دهد و به نتیجه دلخواه دست یابد.

 چنانچه وکیل علارغم تلاش های فراوان موفق به کسب نتیجه مطلوب نشود، می بايست حق و الوکاله دریافت شده را به موکل عودت نموده و بازگشت بدهد. وکیل تضمینی جز بهترین و کارآمد ترین گروه وکلا محسوب می شود. چرا با کمک گرفتن از این وکلا احتمال حصول نتیجه دلخواه از پرونده اتان، بسیار افزایش می یابد.

وکیل تضمینی قرارداد پیمانکاری

یکی از مورد بحث ترین موضوعات در دعاوی حقوقی، قرارداد های پیمانکاری می باشند. در این نوع قرارداد کارفرما متعهد می شود که به کارکنان حقوق و حق الزحمه مشخصی را پرداخت نماید. در مقابل کارکنان نیز موظفند که امور کاری محول شده به آن ها را، به بهترین نحو ممکن به انجام برسانند.

گاهی در این نوع قرارداد کارفرما یا پیمانکار در انجام تعهدات خود کوتاهی نموده، و موجب بروز ضرر و زیان به طرف مقابل می شوند. در این صورت فردی که حقوقش مورد تضییع قرار گرفته، می تواند با کمک وکیل تضمینی در دادگاه، از طرف مقابل قرارداد شکایت نماید.

وکیل تضمینی کیفری

گروهی از وکلای تضمینی در حوزه موضوعات حقوقی نیز دارای تخصص می باشند. دعاوی کیفری معمولا جز‌ پیچیده ترین پرونده های قضایی بوده، و به نتیجه رسیدن آن ها مدت زمان زیادی به طول می انجامد. به طور کلی تمامی جرائمی که در قانون برای آن ها مجازاتی تعریف شده باشد، جز جرائم کیفری خواهند بود.

حال هرگونه دعوایی که در خصوص این جرائم باشد نیز، جز دعاوی کیفری خواهد بود. برای مثال موضوعاتی مثل قتل، سرقت، دزدی، ضرب و شتم و ….همگی جز دعاوی کیفری خواهند بود. معمولا وکیل تضمینی می تواند خدمات زیادی در دعاوی کیفری ارائه دهد. اما معمولا فعالیت در پرونده های کیفری، جز دشوار ترین فعالیت های وکلای تضمینی به شمار می رود.

چرا که معمولا به نتیجه رساندن اینگونه دعاوی، علارغم دارا بودن دانش حقوقی بالا،  نیازمند تسلط به فن سخنوری و دانستن آداب استدلال نمودن نیز می باشد. اما وکلای تضمینی معمولا پیچیده ترین دعاوی کیفری را نیز، به بهترین نحو ممکن پیش برده و خاتمه می دهند.

وکیل پرونده کلاهبرداری

کلاهبرداری مصادیق مختلفی دارد، و همین موجب شده بخش زیادی از پرونده ها در مراجع قضایی در محوریت این جرم باشند.  به عنوان مثال فعالیت غیر قانونی در حوزه املاک‌ یکی از مصادیق کلاهبرداری است. گاهی فروشنده ملکی را به خریدار به فروش رسانده و وجه آن را دریافت می کند.

اما ملک را به خریدار تحویل نداده و یا ملک ارزش بسیار پایین تری نسبت به وجه پرداخت شده دارد. در صورتی که فروشنده با وجود دریافت هزینه ملک، از انتقال سند رسمی و‌ واگذاری آن به خریدار امتناع کند، مرتکب کلاهبرداری شده است. در چنین شرایطی خریدار می تواند با کمک گرفتن از یک وکیل تضمینی کاردان، کلاهبرداری مجرم‌ را به دادگاه اثبات‌ نموده و حقوق خود را مطالبه نماید.

وکیل تضمینی

وکالت در پرونده خیانت در امانت

خیانت در امانت یکی ار رایج ترین جرائمی است، که در‌ جوامع مختلف رخ می دهد. قانونگذار برای این جرم مجازات نسبتا سنگینی را در نظر گرفته است. گاهی فردی مال منقول یا غیر منقول خود را به امانت نزد فردی امین قرار داده، تا در‌ مدت زمان مشخصی از آن نگهداری کند.

 اما فرد امین بر خلاف تعهدات خود از مال سو استفاده نموده، آن را مصرف کرده و یا حتی مال امانتی را از بین می برد. در این صورت جرم خیانت در امانت رخ داده است. وکیل تضمینی در این زمینه نیز دارای تخصص بوده، و می تواند به افراد کمک‌ کند از فرد امین شکایت نموده و حقوق خود را مطالبه نمایند.

 در صورتی که جرم خیانت در امانت متهم در دادگاه اثبات شود، مطابق قانون مجرم به رد و عودت مال به صاحبش و یا گاها حبس تعزیری محکوم می شود. میزان مجازات نیز بر حسب نوع جرم و نظر قاضی معین می گردد.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل مهریه

 

وکالت در پرونده فروش مال غیر

حتما شما نیز بارها و بارها عنوان جرم (فروش مال غیر) را شنیده اید. با افزایش ارزش و قیمت ملک در جامعه امروزی، جرائم حوزه املاک‌ نیز روز به روز بیشتر می شوند. یکی از جرائمی که در حوزه املاک‌ رخ می دهد فروش مال غیر می باشد.

در این پرونده فروش مال غیر دریافت مشاوره از وکیل تضمینی بسیار اهمیت دارد. چرا که پرونده های مرتبط با این نوع جرم معمولا پیچیدگی های زیادی دارند. فروش مال غیر به معنای به فروش رساندن اموال دیگران می باشد، که معمولا با جعل اسناد صورت می گیرد.

 به عنوان مثال فردی با جعل سند به گونه ای نمایان می کند که ملک دیگری متعلق به خودش بوده، و اینگونه اقدام به فروش آن‌ به‌ دیگران می کند. در حالی که از مالک ملک هیچ اجازه ای دریافت‌ ننموده است. در این صورت جرم فروش مال غیر به وقوع پیوسته است.

وکالت در پرونده توهین، تهدید و فحاشی

وکیل تضمینی در پرونده جرائمی مثل توهین، تهدید و فحاشی نیز خدمات ارائه می نماید. این سه نوع جرم شاید در نگاه‌ اول در یک‌ راستا قرار گیرند، اما با یکدیگر متفاوت بوده و مجازات های مختلفی نیز دارند.

توهین‌ و‌ فحاشی به معنای هتک حرمت و از بین بردن شان و احترام افراد می باشد. توهین چه به صورت پیامکی انجام گرفته و چه به شکل شفاهی باشد جرم تلقی شده، و شامل مجازات نقدی و حبس می شود. اما تهدید جرمی کاملا متفاوت است. در این نوع جرم، مجرم برای ترساندن افراد یا وادار نمودن آن ها به انجام کاری، اقدام به تهدید نموده تا به اهداف خود دست یابد.

با وجود اینکه تهدید تنها زبانی بوده و عملا هیچ اتفاقی نمی افتد، قانونگذار آن را جرم تلقی نموده است. چرا که می تواند امنیت افراد را به خطر انداخته و موجب ایجاد رعب و وحشت شود.

وکیل تضمینی حقوقی و ملکی

دعاوی ملکی طیف بسیار گسترده ای دارند، که شامل مصادیق مختلفی می شوند. از جرم فروش مال غیر گرفته تا دعاوی میان مستاجر و موجر، همگی از جمله پرونده های قضایی ملکی به شمار می روند. اما جرائم حقوقی یکی دیگر از انواع جرائمی هستند، که قانونگذار برخلاف جرائم کیفری برای آن ها مجازات زندان، حبس و ….در نظر نگرفته است.

بلکه در مقابل مجرمین باید مال را به شاکی بازگردانده و موظف به رد مال می شوند. به عنوان مثال دعوای میان کارمندان و کارفرما یک دعوای حقوقی محسوب می شود. مثلا کارمند می تواند در خصوص عدم پرداخت حقوق، بیمه و مواردی از این قبیل از کارفرمای خود شکایت نماید. در این صورت کارفرما به پرداخت تمام و کمال حقوق کارمند خود محکوم می شود. معمولا وکیل تضمینی در دعاوی حقوقی و ملکی فعالیت کارآمد تری دارد. چرا که اینگونه دعاوی سریع تر به نتیجه رسیده و حقانیت افراد در مراجع قضایی آسان تر به اثبات می رسد.

وکیل تضمینی دعاوی تجاری

دعاوی تجاری نسبت به دیگر دعاوی در دادگاه ها کمتر رایج می باشند.‌ اما چون در آن ها میزان مال رد و بدل شده معمولا بسیار بالا می باشد، دعاوی تجاری را می توان جز پیچیده ترین پرونده های قضایی به حساب آورد. یکی از مصادیق دعاوی تجاری دعوای سرقفلی می باشد. این دعوا معمولا میان مستاجر و موجر رخ می دهد. در این نوع جرم مستاجر با اجاره ملک تجاری فرد دیگر، اقدام به راه اندازی یک کسب و کار می نماید.

به عنوان مثال یک فروشگاه لباس را در ملک اجاره شده تاسیس می نماید. با گذر زمان و جذب مشتریان انبوه، آن ملک که در گذشته بی نام و نشان بوده است، به مرکزی تجاری تبدیل شده و شناخته تر می شود. حال اگر بعد از مدتی موجر بخواهد مستاجر ملک تجاری را تخلیه کند، قطعا لطمه بزرگی به کسب و کار او وارد خواهد شد. به همین دلیل مستاجر می تواند در این قبال از صاحب ملک حق سرقفلی دریافت نماید. وکیل تضمینی در دعاوی تجاری تضمین می نماید که حقوق شما کاملا محفوظ بوده، و بتوانید حق خود را به صورت تمام و کمال دریافت نمایید.

وکیل تضمینی پزشکی

در دنیای امروزی طبابت و پزشکی یکی از مهمترین فعالیت ها به حساب آمده، که در جامعه بسیار به آن اهمیت داده می شود. اما گاهی برخی از پزشکان به علت ناکافی بودن مهارت و طبابت اشتباه، موجب آسیب دیدگی جسمی بیمار یا حتی مرگ او می شوند. به عنوان مثال برخی جراحان زیبایی به علت استفاده از تجهیزات بی کیفیت یا عدم تجربه و مهارت، در حین انجام اعمال زیبایی خسارات جسمی زیادی به بیمار وارد می نمایند.

در این صورت بیمار می تواند از پزشک شکایت نموده و او را محکوم به پرداخت دیه نماید. حال آیا شکایت از پزشکان فاقد صلاحیت حتما به نتیجه می رسد؟ آیا حتما پزشک محکوم به پرداخت دیه و خسارت می شود؟ و یا اینکه پروانه پزشکی، پزشک مورد نظر حتما ابطال می گردد؟ پاسخ بله است. وکیل تضمینی تمامی این موارد را تضمین نموده، و به شما اطمینان خاطر می دهد که در شکایت خود از پزشک مجرم حقوقتان تحت هیچ شرایطی تضییع نشوند‌.

وکیل تضمینی جرائم رایانه ای

از دیگر جرائمی که می تواند جامعه را بسیار تحت تاثیر قرار دهد، می توان‌ به جرائم رایانه ای اشاره نمود. جرائم رایانه ای نیز شامل موارد مختلف و متعددی می شوند. برای مثال یکی از شایع ترین جرائم رایانه ای هک حساب ديگران و فشینگ می باشد. در این جرم هکر به اطلاعات حساب افراد دسترسی پیدا نموده و اینگونه موجودی حساب را برداشت می نماید.

 به نتیجه رساندن پرونده جرائم رایانه ای کار بسیار مشکلی خواهد بود. چرا که هکرها معمولا بسیار هوشمندانه عمل نموده، و هیچ ردی از خود بر جای نمی گذارند. اما وکلای تضمینی جرائم رایانه ای به علت مهارت و تجربه بالایی که در این زمینه دارند، می توانند حقوق قربانیان این جرائم را حفظ نموده و مطالبات آن ها را دریافت نمایند.

وکیل تضمینی در پرونده خانواده

پرونده های قضایی خانوادگی معمولا در دادگاه خانواده یا شورای حل اختلاف تشکیل می شوند. دعاوی خانوادگی شامل موارد متعددی از جمله پرداخت نفقه، حضانت فرزندان، تقسیم ارث و میراث، مهریه، طلاق و ….می شوند.

به عنوان مثال طلاق که یکی از اصلی ترین مصادیق دعاوی خانوادگی است، معمولا شامل مراحل زمان بری می شود که باید توسط زوجین طی شوند. وکلای تضمینی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا طلاق در مدت زمان کوتاه تری صورت گرفته، و در عین حال حقوق زوج یا زوجه نیز حفظ شود.

وکیل تضمینی هنرمندان در تهران

وکلای تضمینی هنرمندان، نویسندگان، مولفان و …..باید از تخصص و مهارت خاصی برخوردار باشند. چرا که به علت شهرت هنرمندان، پرونده های مربوط به آن ها نیز معمولا دشواری های خاص خود را دارد.

 به همین دلیل فعالیت در این زمینه، نیازمند دارا بودن دانش به خصوصی خواهد بود. وکلای تضمینی از بهترین گروه وکلایی هستند، که هنرمندان می توانند انتخاب کنند‌. چرا که به آن ها تضمین مطالبه حقوقشان را داده، و هنرمند از همان ابتدا می داند که تلاش های او در مراجع قضایی بی ثمر نخواهند بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان