جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل پایه یک دادگستری با شماره زیر تماس بگیرید:

بهترین وکیل مرکز تهران، وکلایی هستند که علاوه بر داشتن دانش حقوقی و تسلط به قوانین جاری از تجربه و توانایی لازم برای به نتیجه رساندن پرونده های حقوقی و قضایی برخوردار باشند. بهترین وکیل مرکز تهران می تواند بسیاری از اختیارات قانونی یک پرونده را به نیابت از موکل خود به عهده می گیرد که این امر باعث روان شدن روند پرونده  و کاهش مشغله ذهنی و روانی موکل می شود.  بهترین وکیل مرکز تهران وقتی وکالت یک پرونده حقوقی یا قضایی را بر اساس قرارداد فی مابین به  عهده می گیرد وظایف زیادی به او محول می شود که از آن جمله می توان به خواندن و بررسی اولیه پرونده، تحقیق در رابطه با مسائل و مشکلات پرونده، آماده کردن اسناد و اطلاعات لازم برای ارائه به دادگاه، ارائه مشاوره، واسطه شدن در اختلافات فی مابین با ارائه راه حل های مناسب و راهگشا و غیر اشاره کرد.

ویژگی های یک وکیل خوب

ویژگی های یک وکیل خوب با توجه به عملکرد و نتایج به دست آمده در پرونده های مختلف سنجیده می شود که این امر می تواند معیاری مناسب و معقولی برای تفاوت گذاشتن بین وکلاء مختلف باشد.

از جمله ویژگی های بهترین وکیل مرکز که می تواند معیاری مناسب برای تفاوت گذاشتن بین وکلاء مختلف باشد می توان به مواردی مانند صادق و درستکار بودن وکیل،  حفظ اختیارات و حدود وظایف در چهارچوب قرارداد وکالت، مصلحت اندیشی برای موکل و جلوگیری از پایمال شدن حق و حقوق او، راز داری و حفظ اسرار پرونده موکل،  پیگیری پرونده و مراقبت از موکل در صورت تعقیب دعوا، وفا داری به موکل تا مشخص شدن شرایط پرونده، آگاهی از قوانین جاری و استناد به مواد مختلف آن برای تبرئه متهم یا احقاق حق شاکی و غیر اشاره کرد.

بهترین وکیل مرکز تهران

مهم ترین عوامل در انتخاب وکیل خوب

مهمترین عوامل در انتخاب وکیل خوب با توجه به شرایط پرونده و عملکرد یا سابقه وکیل مورد نظر سنجیده می شود. به طور کلی برای انتخاب یک وکیل خوب با عملکردی مناسب و معقول توجه به برخی از نکات می تواند راهگشا باشد. به بیان دیگر انتخاب وکیل حرفه ای و متخصص با آگاهی و شناخت اولیه باعث بالا رفتن اطمینان خاطره موکل برای به سرانجام رسیدن پرونده و گشایش در دعوا یا مسائل فی مابین می شود.

از عوامل و نکات مهم در انتخاب وکیل خوب و حاذق آن است که موکل یا افرادی که مشکلات حقوقی و قضایی دارند وکیلی را انتخاب کنند که از اشراف لازم به مسائل و قوانین حقوقی برخوردار باشد.

معمولا وکلایی که به صورت حرفه ای پرونده های قضایی را پیگیری می کنند به دلیل تعدد پرونده های رسیدگی شده از تجربه و تبحر لازم برای حل و فصل و به نتیجه رساندن اینگونه پرونده ها برخوردار هستند و افراد مدعی و خواهان یا خوانده می توانند با اطمینان خاطر پرونده خود را برای پیگیری به آنها واگذار نمایند.

تبحر و توانایی وکلاء در پیگیری پرونده ها قضایی محدود به حوزه حقوقی نمی شود و تجربه و سابقه پیگیری پرونده های مختلف به صورت تخصصی در حوزه دعاوی کیفری هم صادق است و می تواند برای متقاضیان پیگیری اینگونه پرونده ها راهگشا باشد.

از دیگر نکاتی که در انتخاب یک وکیل خوب و حاذق موثر است تخصص و دانش حرفه ای وکیل است که می تواند او را از وکلاء همتراز متفاوت کند.

معمولا وکلاء پس از اخذ پروانه وکالت برای افزایش سرعت عمل و تسلط به قوانین  به صورت تخصصی در یکی از حوزه های حقوقی و کیفری فعالیت خود را آغاز می کنند که استمرار فعالیت آنها در حوزه های خاص به صورت تخصصی باعث افزایش کیفیت کار می شود.

یکی دیگر از عواملی که در هنگام انتخاب وکیل خوب باید به آن توجه شود آن است که برای انتخاب وکیل و سپردن امور حقوقی و کیفری به او، توجه به سن و سال وکیل معیار مناسب و معقولی نیست چون سن و سال کم یا زیاد معیار مناسبی برای سنجش عیار و عملکرد یک نفر نیست و در خیلی از موارد افراد کم سن و سال یا میانسال به دلیل توانایی و برخورداری از دانش حقوقی لازم می توانند عملکرد بهتری نسبت به وکلاء مسن و سالخورده  داشته باشند.

در انتخاب وکیل باید به نکات زیر توجه داشت:

 • تخصص و تجربه وکیل: وکیل باید در زمینه پرونده حقوقی شما تخصص و تجربه کافی داشته باشد.
 • میزان موفقیت وکیل در پرونده‌های مشابه: میزان موفقیت وکیل در پرونده‌های مشابه می‌تواند نشان‌دهنده توانایی او در حل پرونده شما باشد.
 • قیمت و نحوه ارائه خدمات وکیل: قیمت و نحوه ارائه خدمات وکیل باید با بودجه و نیازهای شما مطابقت داشته باشد.
 • رضایت مشتریان از خدمات وکیل: رضایت مشتریان از خدمات وکیل می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت خدمات او باشد.

بهترین وکیل در چه حوزه هایی فعالیت می کند؟

بهترین وکیل در حوزه هایی فعالیت می کند که از تسلط لازم به مفاد قانونی و روند اداری آن حوزه برخوردار باشد. مسائل قضایی به دلیل پیچیده شدن شرایط اجتماعی، دارای گستردگی فراوانی هستند لذا قانونگذار برای هر یک از موضوعات حقوقی و کیفری قوانین و تبصره های مختلفی را در نظر گرفته است که از پیچیدگی زیادی برخوردار هستند و یک وکیل پایه یک دادگستری یک نمی تواند به صورت تخصصی در همه حوزه ها از تبحر و توانایی لازم برخوردار باشد.

به همین دلیل وکلاء دادگستری پس از اخذ پروانه وکالت سعی  می کنند در یکی از حوزه قضایی به صورت تخصصی فعالیت نمایند تا اشراف آن ها به قوانین و مقررات آن حوزه باعث بالا رفتن کیفیت کار و افزایش سرعت پیگیری دعاوی محوله شود.

در شرایط فعلی برخی از حوزه ها که بهترین وکیل می تواند در آن ها فعالیت کند عبارتند از  حوزه وکیل خانواده، وکیل ملکی، وکیل ثبت احوال، وکیل چک و سفته، وکیل شرکت ها و غیره که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

وکیل حقوقی
وکیل کیفری
وکیل ملکی
وکیل شرکت
وکیل چک
وکیل خانواده
وکیل مهریه
وکیل طلاق
وکیل انحصار وراثت
وکیل تخلیه
 • خانواده

وکیل خانواده به وکلایی گفته می شود که مسائل مربوط به خانواده و موضوعات مرتبط با حیطه حقوقی شامل مواردی مثل طلاق، مهریه، حضانت فرزندان، انحصار وراثت و غیره را پیگیری می کنند.

 • ملکی

وکیل ملکی با وکلایی گفته می شود که دعاوی مربوط به حوزه املاک و مسائل پیرامون آن را پیگیری می کند. معمولاً حل و فصل مشکلات ملکی طیف وسیعی از مسائل مثل تنظیم قرارداد، ثبت سند، سر قفلی، فروش و واگذاری مال غیر، خلع ید، وقف، و غیره را در بر می گیرد و به شکلی که برخی از وکلاء به صورت تخصصی در این حوزه ها فعالیت می کنند.

 • ثبت احوال

وکیل ثبت احوال معمولا مسائل و مشکلات حوزه ثبت اسناد و مدارک هویتی را به صورت تخصصی پیگیری می کند. به این معنا که وقتی افراد جامعه با مشکلات شناسنامه و هویتی مواجه می شوند یا قصد حذف، اضافه یا انجام تغییرات در شناسنامه خود را دارند برای پیگیری پرونده خود باید حتی المقدور به وکلاء متخصص در حوزه مسائل مربوط به ثبت احوال مراجعه نماید.

 • شرکت

وکیل شرکت ها گروهی دیگر از وکلاء هستند که به صورت تخصصی در زمینه موضوعاتی از قبیل انواع ضمانت نامه های بانکی، تکمیل پرونده های مالیاتی و ثبت شرکت ها و غیره فعالیت می کنند.

 • چک و سفته

یکی از حوزه های مهم در پیگیری پرونده های قضایی، پرونده های مرتبط با چک و سفته است. به بیان دیگر وکلایی که به صورت تخصصی در حوزه اسناد تجاری و بانکی فعالیت می کنند از تسلط و اشراف لازم به قوانین و روند اداری این گونه پرونده ها برخوردار هستند و می توانند با ارائه راهکارهای مناسب به موکلین خود از ضرر و زیان مالی آنها جلوگیری کرده و آن را به حداقل ممکن کاهش دهند.

مهمترین وظایف بهترین وکیل تهران

مهمترین وظایف بهترین وکیل تهران با توجه به پرونده و نیازهای موکلین می تواند متفاوت باشد. در برخی از پرونده ها مهم ترین وظیفه وکیل تحقیق و بررسی مدارک موجود  یا تهیه مدارک لازم برای تبرئه یا احقاق حق متهم یا شاکی است، اما در برخی از موارد ممکن است وکیل مورد نظر لازم باشد برای احقاق حق یا تبرئه موکل خود  به مواد قانونی مناسب استناد نماید که لازمه این امر هم برخورداری از دانش حقوقی لازم و داشتن سابقه مناسب در پیگیری این چنین پرونده هایی است.

راز داری یا حفظ اسرار و محتویات پرونده موکل، یکی دیگر از مهمترین وظایف بهترین وکیل تهران است که می تواند نقش مهمی در به سرانجام رسیدن پرونده های مهم به خصوص پرونده های مالی و اقتصادی داشته باشد چون درز هرگونه اطلاعات پرونده در مراحل قضاوت ممکن است باعث واکنش افراد ذینفع شده و ضرر و زیان افراد شاکی یا خواهان را به همراه داشته باشد.

مصلحت اندیشی یکی دیگر از مهمترین وظایف بهترین وکیل تهران است به این معنا که وکیل پس از پذیرفتن پیگیری یک پرونده باید مصلحت موکل خود را مد نظر قرار دهد و در صورت به بن بست رسیدن پرونده سعی نماید با چاره اندیشی درست حداقل های ممکن را برای موکل خود در نتیجه پرونده رقم بزند و از تضییع حقوق او جلوگیری نماید.

در مواردی که ممکن است طرفین پرونده در صورت صدور حکم قضایی  به صورت همزمان دچار ضرر و زیان شوند بهترین وکیل تهران می تواند با به خرج دادن صبر و حوصله لازم و اغناء طرفین شرایط را برای سازش و جلوگیری از ضرر و زیان آن ها فراهم نمایید.

هزینه وکیل خوب در تهران و نحوه پرداخت آن

هزینه وکیل خوب در تهران و نحوه پرداخت آن با توجه به پیچیدگی های پرونده و درجه و عیار وکیل از نظر تخصص و اشراف به قانون می تواند متفاوت باشد و نمی توان رقم مشخصی را به صورت یکسان برای همه وکلاء در نظر گرفت.

در خیلی از موارد هم هزینه پرونده ها یا حق الوکاله بر اساس توافق وکیل  و موکل مشخص می شود یا اگر پرونده مالی باشد درصد مشخصی از مال مورد نظر باید به وکیل مربوطه پرداخت شود. هرچند هزینه وکیل به صورت سالانه از سوی قوه قضاییه با هماهنگی کانون وکلاء اعلام می شود.

اما هزینه اعلام شده سالانه نمی تواند معیار معتبری برای سنجش میزان حقوق وکلاء و هزینه دریافتی آنها از پرونده های مختلف باشد و تنها زمانی که وکیل با موکل خود بر سر هزینه وکالت و نحوه پرداخت آن به مشکل بخورند می توانند مبلغ حق الوکاله اعلامی از سوی قوه قضاییه را ملاک پرداخت یا دریافت حق الوکاله قرار دهند.

دلایل اهمیت پیدا کردن بهترین وکیل در تهران

دلایل اهمیت پیدا کردن بهترین وکیل در تهران زمانی برای مخاطب روشن می شود که به دلیل مشکلات و پیچیدگی های جامعه درگیر پرونده های قضایی شود. خیلی از افراد تصور می کنند که برای پیگیری پرونده های قضایی و مسائل حقوقی خود نیازی به گرفتن وکیل ندارند و خودشان به تنهایی می توانند مسائل و مشکلات پیش آمده قضایی را پیگیری و رفع و رجوع نمایند.

اما ناآگاهی از قوانین جاری و روند اداری در مراجع قضایی می تواند بزرگترین چالش افراد درگیر در مسائل و مشکلات قضایی باشد به شکلی که این ناآگاهی و عدم شناخت باعث قفل شدن روند کار یا صدور آرا به ضرر آن ها شود.

لذا استفاده از وکیل و خدماتی که آنها ارائه می دهند هرچند ممکن است هزینه هایی برای افراد درگیر در پرونده های قضایی به همراه داشته باشد اما باعث روان شدن روند دادرسی شده و در خیلی از موارد در صورت وجود اسناد و مدارک لازم یا قوانین قابل استناد می تواند روند پرونده را به نفع موکل و  افراد استفاده کننده از خدمات وکلاء تغییر دهد.

دلایل اهمیت پیدا کردن بهترین وکیل در تهران

دلایل اهمیت پیدا کردن بهترین وکیل در تهران زمانی برای مخاطب روشن می شود که به دلیل مشکلات و پیچیدگی های جامعه درگیر پرونده های قضایی شود. خیلی از افراد تصور می کنند که برای پیگیری پرونده های قضایی و مسائل حقوقی خود نیازی به گرفتن وکیل ندارند و خودشان به تنهایی می توانند مسائل و مشکلات پیش آمده قضایی را پیگیری و رفع و رجوع نمایند.

اما ناآگاهی از قوانین جاری و روند اداری در مراجع قضایی می تواند بزرگترین چالش افراد درگیر در مسائل و مشکلات قضایی باشد به شکلی که این ناآگاهی و عدم شناخت باعث قفل شدن روند کار یا صدور آرا به ضرر آن ها شود.

لذا استفاده از وکیل و خدماتی که آنها ارائه می دهند هرچند ممکن است هزینه هایی برای افراد درگیر در پرونده های قضایی به همراه داشته باشد اما باعث روان شدن روند دادرسی شده و در خیلی از موارد در صورت وجود اسناد و مدارک لازم یا قوانین قابل استناد می تواند روند پرونده را به نفع موکل و  افراد استفاده کننده از خدمات وکلاء تغییر دهد.

یافتن بهترین وکیل مرکز تهران

یافتن بهترین وکیل مرکز تهران به عنوان یک کلان شهر با وسعت و جمعیت زیاد کاری سخت و طاقت فرسا است به شکلی که ممکن است برای افرادی که سررشته ای از اینگونه کارها  ندارند بسیار مهم باشد.

روش های زیادی برای  پیدا کردن بهترین وکیل در تهران وجود دارد اما خیلی از این روش ها به دلیل عدم شناخت وکیل و سابقه کاری او ممکن است برای متقاضیان اطمینان بخش نباشد. یکی از روش ها مناسب و مطمئن برای پیدا کردن بهترین وکیل حقوقی در تهران پرس و جو از دوستان و آشنایان است.

به این معنا که فرد متقاضی استفاده از خدمات وکلاء مجرب می تواند برای انتخاب یک وکیل خوب و حاذق با پرس و جو از دوستان و آشنایانی که قبلاً از خدمات اینگونه وکلاء استفاده کرده ‌اند و از عملکرد آنها راضی هستند کمک بگیرند.

از روش های دیگر انتخاب بهترین وکیل تهران جستجو در فضای مجازی است. به این معنا که اگر اشخاص مختلف تجربه ای در زمینه مسائل قضایی یا استفاده از خدمات وکلاء قضایی نداشته باشند می تواند با جستجو و مشاهده لیست وکلاء استان تهران پس ملاحظه سوابق و عملکرد آنها نسبت به انتخاب وکیل مورد نظر خود اقدام نماید.

همچنین با گسترش فضای مجازی افراد متقاضی استفاده از خدمات وکلاء دادگستری، در هر کجای کشور می توانند به راحتی با مراجعه به وب سایت وکلاء به نشانی org، مشخصات، آدرس، شماره تلفن یا راه های ارتباطی با وکلاء مختلف در تهران یا سایر نقاط کشور را مشاهده کرده و پس از بررسی اطلاعات ثبت شده نسبت به انتخاب وکیل مورد نظر خود اقدام نمایند.

پرس و جو از دوستان و آشنایان

مطالعه نظرات کاربران در اینترنت

مراجعه به سایت‌های تخصصی وکالت

مراجعه به کانون وکلای دادگستری مرکز

نکات مهم در تنظیم قرارداد با وکیل

رعایت نکات مهم در تنظیم قرارداد با وکیل می تواند در روند پیگیری پرونده بسیار موثر باشد. تنظیم و تایید قرارداد وکالت به معنای توافق میان وکیل با موکل بر سر انجام کار یا عملی است که وکیل باید از موکل خود در قبال  انجام آن  مبلغ مشخصی را مطالبه و دریافت نماید.

تنظیم قرارداد وکالت معمولا به دو صورت قرارداد الکترونیک و قرارداد دست نویس انجام می شود که در آن حدود اختیارات و تعهدات طرفین درج می شود . معمولاً در قرارداد الکترونیکی وکالت حدود تعهدات و اختیارات وکیل مشخص و به تایید موکل می رسد.

اما در قراردادی  که به صورت دست نویس تنظیم می شود مفاد پرداخت حق الوکاله و ضمانت پرداخت وجه الوکاله یا راه های فسخ قرارداد و غیر درج می شود.

از جمله نکات مهم در تنظیم قرارداد با وکیل که به وسیله موکل باید مورد توجه قرار گیرد می توان به مواردی مانند مطالعه دقیق قرارداد فی مابین قبل از امضا و تایید، درج مشخصات هویتی وکیل و موکل در قرارداد قبل از امضا و تایید، مشخص کردن حدود وظایف و اختیارات وکیل در دعوی قبل از تایید قرارداد، دریافت یک نسخه از قرارداد الکترونیک و یک نسخه از قرارداد دستی به وسیله موکل،  دریافت رسید چک، سفته یا هزینه پرداختی ،در صورت پرداخت هرگونه هزینه یا پیش پرداختی به وکیل، تعیین تکلیف حق الوکاله و چگونگی پرداخت آن قبل از امضا و تایید قرارداد و غیره اشاره کرد.

مشاوره رایگان با وکیل

مشاوره حقوقی رایگان با وکیل روشی مناسب برای آگاهی از شرایط پرونده و انجام اقدامات لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. معمولا پرونده های قضایی دارای پیچیدگی های خاصی هستند به شکلی که تحلیل شرایط  و چگونگی پیگیری پرونده را برای خوانده یا خواهان سخت می کند.

همچنین بالا بودن هزینه های استفاده از خدمات وکلاء در زمینه مشاوره و دریافت راهکارهای مناسب قانونی برای عبور از چالش های پیشرو، ممکن است متقاضیان این خدمات را از مشاوره و گرفتن خدمات پشتیبانی روی گردان کند.

لذا مشاوره رایگان با وکیل برای کسانی که در زمینه پیگیری پرونده های قضایی از تجربه لازم برخوردار نیستند می تواند راه کاری مناسب و راهگشا برای حصول نتیجه باشد.

به این معنا که افراد درگیر در پرونده های قضایی از سرگردانی و اطاله دادرسی رها شوند و قبل از انجام هر کار ابتداء مشاوره  با وکلاء را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانند با استفاده از خدمات وکلاء حاذق از مشکلات و چالش های پیش رو عبور کنند.

مزایای داشتن وکیل خوب

مزایای داشتن وکیل خوب با توجه به دانش و سابقه وکیل بخصوص شرایط پرونده موکل می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی داشتن وکیل حاذق و استفاده از خدمات او در پرونده های مختلف دادگستری علاوه بر روان شدن روند کار و جلوگیری از اطاله دادرسی می تواند مزایای زیادی برای موکل  به همراه داشته باشد که از آن جمله می توان به مواردی که در ادامه می‌ آید اشاره کرد

 • مطالعه پرونده و انتخاب کوتاه ترین راه به وسیله وکیل
 • انتخاب مطمئن ترین یا کم هزینه ترین راه برای حصول به نتیجه
 • آگاهی دادن به موکل در مورد نتایج احتمالی پرونده و خارج کردن او از نگرانی
 • افزایش امکان حصول نتیجه در پرونده با استفاده از یک وکیل مجرب و توانا
 • استفاده از روش آزمون و خطا به وسیله وکلاء با تجربه برای حصول به نتیجه و بالا رفتن شانس موکل
 • خلاصی موکل از حضور در محاکم و مراجع قضایی و حتی جلسه رسیدگی با گرفتن وکیل
 • کاهش درگیری ذهنی، روانی و فیزیکی افراد درگیر در پرونده های قضایی با گرفتن وکیل و استفاده از خدمات آنها
 • آسان شدن استناد به قوانین برای عبور از چالش های پیش روی پرونده

سخن پایانی

بهترین وکیل مرکز تهران یک گزینه مطلوب و با کیفیت برای پیگیری پرونده های قضایی است به شکلی که  در بیشتر موارد می تواند با بهره گیری از توانایی و تخصص خود روند پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد.

از ویژگی های یک وکیل خوب می توان به مواردی مانند صادق و درستکار بودن، رعایت اختیارات و حدود کاری، حفظ اسرار موکل، محافظت از منافع موکل در زمان پیگیری دعوا، مصلحت اندیشی برای موکل و پیدا کردن بهترین راهکارها، وفا داری به موکل و حفظ منافع او،  تلاش برای سازش طرفین در صورت توازن شرایط بین آن ها و غیره اشاره کرد.

مهم ترین عوامل در انتخاب وکیل خوب می تواند دانش و تخصص حقوقی به خصوص اشراف به قوانین جاری در حوزه مسائل حقوقی و کیفری باشد به شکلی که روند پرونده را به نفع موکل پیش برده و حصول به نتیجه را برای او تسهیل نمایید.

معمولا بهترین وکیل در حوزه های مختلف قضایی مثل حوزه خانواده، املاک و مستغلات، شرکت ها، ثبت احوال، چک و سفته و غیر با توجه به تجربه و سابقه یا توانایی و اشراف به قوانین جاری  به صورت تخصصی فعالیت می کند تا بتواند در زمان پیگیری پرونده نتایج مناسبی را به دست آورده و از اطاله دادرسی جلوگیری نماید.

سوالات متداول

 • آیا در دسترس بودن یک وکیل مهم است؟

بله، در دسترس بودن از مهمترین مشخصه های یک‌ وکیل حرفه ای می باشد.

 • مهمترین وظیفه یک وکیل خوب چیست؟

مهمترین وظیفه یک وکیل توانا و حرفه ای، دفاع از حقوق موکلین می باشد. اما در حالت کلی وکلا وظایف دیگری نیز در قبال موکلین داشته، که در بالا به ذکر آن ها پرداختیم.‌

 • اگر وکیل دانش به روز نداشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟

در این صورت ممکن است پرونده شما به نتیجه مطلوب دست نیابد، و حتی اختلالاتی نیز در روند پیشبرد آن به وجود آیند.

جدیدترین مقالات 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان