جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل اسدی با شماره زیر تماس بگیرید:

شکایت از دندانپزشک

چنانچه دندانپزشک در انجام هریک از خدمات درمانی و زیبایی به دلایل مختلف دچار قصور یا اشتباه شود در قبال رفتار و اعمال انجام شده مسئول است و بیمار می تواند با تنظیم شکایت و طی کردن روال قانونی از او شکایت کند.

قصور دندانپزشکی به طور کلی عدم انجام وظیفه قانونی و عدم  رعایت استانداردهای مراقبتی و پزشکی مورد تایید سازمان نظام پزشکی که دندانپزشک مکلف به انجام و رعایت آن ها است را در بر می گیرد. به زبان ساده  قصور دندانپزشک به معنای دست کشیدن از اقدام یا فعل لازم برای درمان متقاضی یا مشغول شدن به اقدام و فعلی ممنوع است که مورد تایید سازمان های نظارتی و قانونی نیست.

بر اساس قانون مجازات اسلامی تبصره ماده 336 قصور پزشکی تحت عناوینی مثل بی مبالاتی، بی احتیاطی، عدم مهارت و و عدم رعایت نظامات دولتی پذیرفته شده تعریف می شود. به عبارت دیگر اگر نتایج  درمانی که به وسیله پزشک برای متقاضی انجام شده است‌، بر خلاف چیزی باشد که بیمار خواستار آن بوده یا قبلاً بر اساس آن توافق شده  در صورت اثبات این امر از نظر قانونی دندانپزشک مقصر محسوب شده و طبق قانون مجازات می شود.

شکایت از دندانپزشک کامپوزیت

شکایت از دندانپزشکی کامپوزیت هم مثل بقیه شکایات پزشکی می باشد. کسانی که از دندانپزشکان کامپوزیت به دلیل عمل نکردن به تعهدات و انجام ندادن درسته روال کار شاکی باشند می توانند برای طرح شکایت به سازمان نظام پزشکی مراجعه کنند.

البته باید توجه داشت که برای طرح شکایت از پزشکان کامپوزیت می توان به دادسرا یا کلانتری هم مراجعه نمود منتهی مراجعه به سازمان نظام پزشکی باعث کوتاه شدن روند اداری کار می گردد.

حتی از نظر قانونی طرح شکایت از دندانپزشکی کامپوزیت در معاونت درمانی وزارت بهداشت هم امکان پذیر است. اما از آنجاکه کارشناسان نظام پزشکی اغلب در سازمان نظام پزشکی مستقر هستند و امکان بررسی های علمی و عملی اینگونه شکایات در این سازمان میسر است لذا اگر  ابتداء طرح شکایت در دادسرا ها یا معاونت های حقوقی انجام شود برای رسیدگی به سازمان نظام پزشکی ارسال می شود.

پس طرح شکایت اولیه از دندانپزشکی کامپوزیت به دلیل عدم انجام تعهدات صورت گرفته بهتر است در سازمان نظام پزشکی انجام شود تا روند رسیدگی و بروکراسی اداری کوتاهتر شود.

برای طرح شکایت  از دندانپزشک کامپوزیت بیمار پس از مراجعه به سازمان نظام پزشکی باید اقدام به تنظیم شکایت کرده و علت شکایت و شرح درمان های انجام شده توسط پزشک معالج و عوارض ایجاد شده برای بیمار را در شکایت نامه درج نماید.

پس از طرح شکایت از دندانپزشکی کامپوزیت، پرونده ای  برای این موضوع در دادستانی سازمان نظام پزشکی گشوده می شود و دادستان مربوطه از گروه کارشناسان دادستانی تقاضای انجام کارشناسی بر روی دندانهای بیمار و تایید یا عدم تایید اظهارات اعلام شده در شکایت نامه را می کند.

در ادامه کارشناسان سازمان نظام پزشکی پس از بررسی پرونده، مصاحبه با بیمار و ملاقات با دندانپزشک مربوطه از او تقاضای تنظیم لایحه دفاعیه می کنند.

در نهایت پس از جمع بندی مطالب حاصل از جلسات در صورت مقصر بودن پزشک و عدم رضایت بیمار، با نظر کارشناسی میزان خسارت وارد شده تعیین شده و با اعلام کیفرخواست و  صدور رای، پرونده جهت پیگیری به اجرای احکام ارسال می شود.

همچنین باید توجه داشت که اگر شکایت بیمار بر موازین قانونی استوار نباشد یا ادعای بی موردی مطرح شده باشد و کارشناسان تشخیص دهند که تقصیری برگردن پزشکی نیست در این صورت دادستان قرار منع تعقیب برای دندانپزشک کامپوزیت مورد نظر را صادر می کند.

◁◁ مطلب پیشنهادی: وکیل قصور پزشکی

شکایت از دندانپزشک ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان روشی است که به عنوان درمان در نظر گرفته می شود و هر گونه تورم، خونریزی خفیف و کبودی لثه بعد از انجام این ایمپلنت اگر به صورت خفیف و زود گذر باشد به عنوان عوارض شناخته شده و مشکل ساز  محسوب نمی شود و بیمار نمی تواند با استناد به آن در مراجع قضایی از دندانپزشک ایمپلنت شکایت کند.

اما اگر پس از انجام ایمپلنت به دلیل قصور دندانپزشک عوارضی برای بیمار ایجاد شود یا عوارض ایجاد شده بر خلاف معاینات و آزمایشات اولیه و پیش بینی های انجام شده باشد.

مثلاً اگر در معاینات اولیه بیمار به دلیل تراکم پایین استخوان فک نیاز به پیوند استخوان پیش از کاشته دندان  داشته باشد و این کار به دلیل سستی و اهمال انجام نشده باشد و و دندان پزشک مربوطه بدون برطرف کردن مشکل اولیه اقدام به کاشت دندان کرده باشد در آینده اگر مشکلی برای بیمار پیش بیاید می تواند نسبت به انجام شکایت از پزشک مربوطه اقدام کند.

از جمله مسائلی که بیمار پس از انجام ایمپلنت یا کاشت دندان می تواند با استناد به آن از پزشک مربوطه شکایت کند می توان به مواردی مانند عوارض پس از ایمپلنت برخلاف شاخص های پزشکی،  عفونت در محل کاشت دندان یا پس زدن پس از کاشت دندان یا ایمپلنت باشد.

در صورتی که بیمار پس از ایمپلنت یا کاشت دندان از شرایط آن راضی نباشد یا نتایجی برخلاف اصول پذیرفته شده پزشکی در دهان او ایجاد شده باشد.

اگر وکیل داشته باشد وکیل او و اگر وکیل نداشته باشد از طریق مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می تواند طرح شکایت کرده سپس برای تکمیل شکایت و کارشناسی دعوای مطرح شده به سازمان نظام پزشکی مراجعه کند.

پرونده هایی که برای قصور پزشکی یا نتایج نامطلوب پس از ایمپلنت یا  کاشت دندان در مراجع قضایی مطرح می‌شود باید از طریق سازمان نظام پزشکی یا دادسرای ویژه جرایم پزشکی برای رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری شود.

همچنین وکلایی که به صورت تخصصی در زمینه شکایت از دندانپزشک ایمپلنت فعالیت می کنند می توانند با اخذ وکالت از ناحیه بیمار کلیه مراحل طرح شکایت و سایر اقدامات لازم از آغاز تا انتهای پرونده را بدون حضور بیمار انجام دهند.

پس از طرح شکایت از دندانپزشک ایمپلنت در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به وسیله بیمار یا وکیل او پرونده برای بررسی به سازمان نظام پزشکی منتقل می شود.

سپس کارشناسان این سازمان پس از مطالعه پرونده، معاینه بیمار، و خواندن گزارش پزشک نسبت به دعوای مطرح شده  اظهار نظر کرده و آن را برای نتیجه گیری به مراجع قضایی ارسال می کنند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی از وکیل پایه یک دادگستری تهران با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۶۰۳۷ تماس حاصل فرمایید، با مشورت و راهنمایی وکیل زودتر به نتیجه خواهید رسید. 

علل شکایت از دندانپزشکان

علل شکایت از دندانپزشکان می تواند با توجه به شرایط و نوع درمان پزشکی که انجام شده است متفاوت باشد. در سالهای اخیر دندانپزشکی نسبت به سایر رشته های پزشکی با  آمار بالا و رو به رشدی از پرونده های شکایت به دلیل قصور و کوتاهی مواجه بوده است.

همانطور که گفته شد نحوه شکایت از دندانپزشک‌ با توجه به شرایط بیمار  و روش درمانی که برای او انجام شده است ممکن است متفاوت باشد.

از جمله علل رایج شکایت از پزشکان می‌توان به مواردی مانند اقدامات ناکافی پزشک قبل از شروع درمان یعنی عدم گرفتن شرح حال بیمار و عدم آگاهی رسانی به بیمار و اطرافیان او از عوارض احتمالی روش درمانی مورد نظر، عدم معاینه دقیق بیمار قبل از انجام درمان، عدم آگاهی بیمار از هزینه تمام شده روش درمانی، ماهیت دشوار ناشناخته بعضی از روش‌های درمانی مثل ارتودنسی، ایمپلنت و درمان‌های اورژانسی که به دلیل ناآگاهی بیمار احتمال شکایت را افزایش می دهد.

تهییج بیمار به شکایت به وسیله پزشکانی که پس از درمان اولیه او را معاینه می کنند. عدم شرایط استاندارد در مطب یا کلینیک در مانی به دلیل استفاده از پرسنل نا کارامد و نامنظم، توصیه و ترغیب بیماران به شکایت به وسیله شرکتهای بیمه یا مشاورین حقوقی برای گرفتن خسارت اشاره کرد.

شماره تلفن شکایت از دندانپزشکان تهران

بر اساس گفته مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، شماره تلفن شکایت از دندانپزشکان تهران سامانه 190 است، به شکلی که اپراتور های این مجموعه در صورت تماس تلفنی افراد شاکی از نقاط مختلف کشور به خصوص تهران می توانند شکایات و درخواست های مردمی در حوزه دندانپزشکی را برای رسیدگی و اعمال قانون ثبت نمایند.

مسئولین دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت معتقدند که محور حرکت نظام بهداشتی به خصوص حوزه دندانپزشکی باید به سمت ایجاد مدیریت واحد باشد و مدیران و روسای دانشگاههای علوم پزشکی و معاونان آنها امر نظارت بر دندانپزشکان و متخصصان را در اولویت قرار دهند و در نهایت برای نظارت کامل بر دندانپزشکان و جلوگیری از سستی و قصور آم ها در این بخش، سامانه 190 پاسخگویی به شکایات مردم طراحی و راه اندازی  شده است.

◁◁ مطلب پیشنهادی: دیه سیلی زدن

سامانه شکایت از دندانپزشک تهران

سامانه شکایت از دندانپزشکی تهران روش مناسب برای استفاده از وکلا و مشاوران سامانه حقوقی شکایت 24 می باشد. بر اساس تبصره ماده 336 قانون مجازات اسلامی که تحت عنوان بی مبالاتی، بی احتیاطی، عدم مهارت و عدم رعایت نظامات دولتی تعریف می شود و در معنای فراگیر تر، هر درمانی که برای متقاضی تجویز شود و نتایج درمان چیزی نباشد که متقاضی خواستار آن بوده است یا با تشخیص و پیش‌بینی اولیه پزشک مغایرت داشته باشد.

در این شرایط دندانپزشک مقصر است و این حق برای بیمار محفوظ است که در مراجع قضایی یا نظام پزشکی بر علیه پزشک مربوطه اقامه دعوا نمایند. در این شرایط بیمار برای اطلاع از شرایط و وضعیت خود می تواند با وکلا و مشاوران سامانه حقوقی شکایت 24 مشاوره نماید.

از ویژگی ها و مزایای مشاوره با سامانه حقوقی شکایت 24  می توان به مواردی مثل صرفه جویی در وقت و هزینه، رهایی از رفت‌وآمدهای متوالی و بروکراسی اداری، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن و حفظ حقوق موکل در روند رسیدگی به جرایم پزشکی اشاره کرد.

بهترین روش  برای از اطلاع از حق و حقوق قانونی بیمار قبل از تنظیم شکایت، برای کسانی که به دلیل قصور یا اهمال پزشکی دچار مشکل شده اند مراجعه به سامانه حقوقی شکایت 24 می باشد.

در جرایم پزشکی و دندانپزشکی گرفتن وکیل یا مشاوره با وکلاء با تجربه و کاردان می‌تواند کمک قابل توجهی  به افراد خواهان و شاکی جهت اطلاع از حق و حقوق قانونی آن ها نماید. سامانه حقوقی شکایت 24 به دلیل بهره مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای مجرب و متخصص می تواند راهی میانبر برای پیگیری پرونده های جرائم دندانپزشکی باشد.

نمونه شکایت از دندانپزشک

همانطور که گفته شد هرگاه در اثر قصور یا اعمال دندانپزشک در انجام امور درمانی، بیمار دچار مشکل شود. می‌تواند با مراجعه به سامانه الکترونیکی قضایی اقدام به طرح شکایت کرده و از دندانپزشک مورد نظر به دلیل مشکلاتی که برای او پیش آمده است شکایت کند.

پس از طرح شکایت به وسیله بیمار و ارائه مستندات لازم، شکواییه طرح شده از طریق شورای حل اختلاف ویژه امور پزشکی واقع در سازمان نظام پزشکی، جهت بررسی و تشخیص قصور به کمیسیون پزشکی ارجاع می گردد تا پس از انجام بررسی‌های لازم و معاینه بیمار و شنیدن اظهارات پزشک مورد نظر در مورد قصور پزشکی اظهار نظر شده و رای صادر شود.

نمونه شکایت

معاون محترم دادستان تهران

مرجع محترم رسیدگی کننده

اینجانب ….. فرزند …… به شماره ملی …..

بر اساس شرح حال ذکر شده توسط موکل بنابر دلایلی که در ادامه می آید از آقای دکتر……. شماره نظام پزشکی……… شکایت دارم.

فریب موکل از طریق تبلیغات گسترده و بدون مجوز سازمان نظام پزشکی در فضای مجازی.

به استناد ماده قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضای مجازی

تعدد و تکرار جرم

ارائه کارت بدون اعتبار گارانتی و تضمین سه ساله خدمات به قصد فریب موکل

قصور پزشکی در انتخاب بیمار و روش انجام خدمات و همچنین وارد آوردن خسارت به موکل.

با توجه به مطالب بالا، از طرف موکل، درخواست ارجاع به کمیسیون پزشکی قانونی و پس از اثبات صدق عرایض تعقیب کیفری دندانپزشک بابت تبلیغات در فضای مجازی و همچنین پرداخت دیه متعلقه را دارم.

با احترام …….وکیل شاکی


سخن پایانی

نحوه شکایت از دندانپزشک و مراحل قانونی آن به این شکل است که اگر بیمار در جریان درمان دچار مشکل شود یا پس از اتمام دوره درمان به نتایج مطلوبی که قبل از آغاز درمان به او وعده داده شده است نرسد می تواند با اخذ وکیل یا بدون گرفتن وکیل به صورت شخصی با مراجع به مراکز الکترونیک قضایی نسبت به طرح شکایت از دندانپزشکی مربوطه اقدام نماید.

پس از تکمیل شکایت، پرونده خواهان به کمسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی ارجاع داده می شود تا پس از بررسی پرونده، معاینه بیمار و خواندن گزارش پزشک مربوطه نسبت به وضعیت بیمار اعلام نظر گردد.

در این شرایط اگر قصور یا کم کاری پزشک روشن شود بر اساس قانون  برای پزشک مربوطه جریمه و  خسارت در نظر گرفته شده و به اجرای احکام ابلاغ می گردد.

محبوب‌ترین مقالات
خدمات ما

64 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فرشته حبیب
  26 مرداد 1402 11:48

  دکتر اقاجانی دندانپزشک دندان مرا کشیده اند ولی هنوز ریشه درون فکم را لمس میکنم و قسمتی را بیرون اوردم اما منشی ایشان جواب میدهند استخوان فک است! بدون معاینه و تخصص دندانپزشکی و بعد که اصرار میکنم وضعیت دندانم ناگوار است میگویند عکس بیاور و بعد که میگویم چه نوع عکسی؟ ایا دکتر نباید این توصیه ها را بکنند شما چکاره اید جواب میدهید گ؟ تازه میگویند روز شنبه رجوع کنید! یک ملیون تومان هم بابت کشیدن یک دندان پول گرفتند

  پاسخ
  • دکتر حسین مجیدزاده.
   7 آذر 1402 03:31

   گاهی در حین کشیدن دندان، مینای دندان در محل اتصال به بافتهای مجاور پولک پولک میشود، یا قطعاتی از استخوان که دندان در آن قرار داشته، و یا حتا خرده های دندان درون حفره ی پس از کشیدن دندان باقی میماند که امری ناگزیر است، و حتا بعد از کشیدن دندان در بهترین شرایط هم رخ میدهد. در مورد شما سرکار خانم اگر کشیدن دندانتان با جراحی بافت سخت همراه بوده مبلغ دریافتی گزافه نمیباشد. بهترین کاری که باید انجام دهید حفظ آرامش و صبر کردن برای خروج قطعات که در غالب موارد خود به خوذی خارج میشوند. در صورتی که قطعه ای بزرگ باشد آنگاه با مراجعه به دندانپزشک بخواهید که آن قطعه را برایتان در بیاورند.

   پاسخ
  • سلام دندان های مرا کامپوزیت کردند و گفتند ۱۲سال حداقل ماندگاری داره الان بعد از سه ماه داره مثل قبل میشه البته گفتند ۶ماه یکبار پالیش ولی به سه ماه نرسیده پالیش دوبار انجام دادم هنوز هم نیاز داره مشکل کجاست چیکار باید بکنم؟۲۲میلیون هم پول گرفتن

   پاسخ
   • علی رضا محمدی
    18 فروردین 1403 11:57

    دندان روکش کردم تقریبا ۲۵ روزه ،گاهی خوبخود هنگام غذا خوردن که نگم خیلی درد میگیره،بازبون میزنم بعش از داخل انگار قالبش بزرگتره داره فشار به لثه میاره یا شاید چسبش فاسد بوده بنظر شما چیکار میشه کرد ،پشیمون شدم که درمان کردم

    پاسخ
    • سلام عرض ادب مادر من رفته پیش دکتر برای ایمپلنت ودکتر داری سر کننده زیاد زده که باعث بالا رفتن فشار و درنهایت انتقال با اورژانس به بیمارستان شده خدا رحم کرد که اوردوز نکرده به گفته دکتر ها حالا باید چجوری من از دکتر بی مسئولیت شکایت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

     پاسخ
     • شما برای شکایت از دندانپزشک مربوطه می توانید با در دست داشتن مدارک لازم از روش‌ هایی مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی و ثبت شکایت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استفاده کنید. به عبارت دیگر شما می توانید پس از دریافت گزارش اولیه از وضعیت بیمار در اورژانس، با در دست داشتن این گزارش به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و اقدام به تنظیم و ثبت دادخواست تخلف دندانپزشک مربوطه نمایید. پس از ثبت شکایت مربوطه و پرداخت هزینه‌ های لازم، شعبه رسیدگی کننده و زمان حضور در جلسات دادگاه به شما ابلاغ می‌شود و شما پس از حضور در جلسات دادگاه می‌توانید وضعیت بیمار را قبل و بعد از مراجعه به دندانپزشک مربوطه برای دادگاه شرح دهید. در این شرایط اگر مدارک ارائه شده کافی باشد قاضی پس از شنیدن سخنان طرفین در مورد موضوع تصمیم گیری می ‌کند اما اگر مدارک ارائه شده کافی نباشد استعلامات لازم از مرکز اورژانس مربوطه دریافت شده و برای تکمیل پرونده، مجددا بیمار به پزشکی قانونی یا پزشک معتمد دستگاه قضا معرفی می ‌گردد.

    • شما اگر از نحوه کار دندانپزشک یا نتیجه درمان راضی نیستید می‌توانید برای شکایت از دندانپزشک مربوطه به روش ‌های مختلف مثل تماس با شماره ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی یا ثبت شکواییه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نماید. پس از انجام شکایت، مدارک و دندان ترمیم شده شما به وسیله پزشکی قانونی یا پزشکان معتمد دستگاه قضاء یا نهادهای مسئول مورد بررسی قرار می ‌گیرد و اگر شرایط دندان شما با استانداردهای پزشکی مغایرت داشته باشد پزشک مربوطه ملزم به پرداخت خسارت و اصلاح شرایط دندان شما در حد استانداردهای تعریف شده این حوزه است.

     پاسخ
     • سلام وقت بخیر
      من چند سال پیش یکی از دندون هام عصب کشی کردم الان یه تیکه کوچیکش شکسته خواستم برم درستش کنم دکتر گفت این دندون نمیشه درست کرد چون اون دکتری که برات عصب کشی کرده عصب دندون کامل از بین نبرده باید دندون بکشی و ایمپلنت کنی. الان این دکتر با اشتباهشون باعث شدن من دندونم از دست بدم و وقتی خواستم پرونده پزشکی من بدن درمانگاه گفت ما نمیتونم پرونده به تو بدیم باید بمونه همینجا میخواستم بپرسم میتونن همچین کاری کنن و پرونده به من ندن؟

     • ادمین (وکالتم)
      9 تیر 1403 15:10

      مسائل و مشکلات پزشکی و دندانپزشکی که بین ارباب رجوع و مراکز مختلف پزشکی یا پزشکان مختلف ایجاد می‌شود امری تخصصی است که نظر دادن در مورد آن را برای افراد غیر متخصص مشکل می ‌کند. بنابراین بهتر است شما قبل از انجام هر کاری در مورد مشکل ایجاد شده با توجه به زمان سپری شده با متخصصان پزشکی و افراد شاغل در این حرفه مشورت نمایید. سپس در صورت تایید تخلف انجام شده از طریق راه‌ها و روش‌های قانونی عدم ارائه مدارک خود از طرف درمانگاه مورد نظر پیگیری نمایید. لازم به ذکر است که راه‌های مختلفی برای آگاهی از امکان دریافت پرونده پزشکی از مراکز عمومی و خصوصی یا درمانگاه‌ها وجود دارد که به شما کمک می ‌کند بتوانید برای مشکل خود راه حل‌های لازم را به دست بیاورید. یکی از این راه‌ها تماس با شماره تلفن ۱۹۰ یا سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی در زمینه تخلفات پزشکی است. روش دیگر ارتباط با سامانه ۲۴ که برای شکایت از دندانپزشکان تهران راه اندازی شده است.

   • سلام به دندان پزشکی مراجعه کردم پس از معاینه و نوبت دهی برای هفته بعد ، مبلغ 500 هزار تومان با کارت خوان بابت پیش پرداخت ایمپلنت پرداخت کردم دو روز بعد تلفن زدم و نوبت را کنسل کردم وقتی درخواست کردم که پیش پرداخت را به حسابم واریز کنید منشی گفت که دکتر گفته 40 درصد از مبلغ پیش پرداخت بابت مالیات کسر میگردد . میخواستم بدانم این کار قانونی است یا نه؟اگر قانونی است چند درصد باید کسر گردد .با تشکر و سپاس

    پاسخ
    • باسلام
     در پاسخ به این سئوال ، باید به این نکته توجه داشت که بر هم زدن و کنسل کردن نوبت پزشکی از طرف بیمار بوده نه از طرف دندان پزشکی مربوطه، همچنین دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان، از طرف مطب دندانپزشکی، به عنوان بیعانه یا پیش پرداخت برای قطعی شدن تمایل بیمار به ایمپلنت و اختصاص وقت و نوبت مشخص بوده است. لذا کنسل کردن زمان مشخص شده باعث برهم خوردن برنامه پزشک مربوطه و نداشتن مریض در آن بازه زمانی مشخص می شده است. لذا در این وضعیت کسر ۴۰ درصد از مبلغ دریافت شده از سوی مطب دندان پزشکی می‌تواند توجیه پذیر باشد. همچنین انعقاد قرارداد کتبی در مراجعات مختلف پزشکی مثل ایمپلنت دندان مرسوم نیست و در صورت شکایت امکان استناد به مفاد قرارداد فی مابین وجود ندارد. بهترین روش برای اطمینان از خلاف بودن کسر ۴۰ درصد از مبلغ پیش پرداخت بابت مالیات، مراجعه به قوانین و روال نظام پزشکی در این گونه موارد و استعلام شرایط لغو‌ یا کنسل شدن نوبت پزشکی از سازمان نظام پزشکی منطقه می باشد تا در صورت خلاف بودن عمل انجام شده بتوان برای استرداد مبلغ کسر شده به آن استناد نمود. همچنین در صورت خلاف بودن عمل انجام شده، تنظیم دادخواست برای استرداد مبلغ کسر شده مقرون به صرفه نخواهد بود. چون هزینه تنظیم دادخواست و پیگیری پرونده برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مقایسه با مبلغ کسر شده برای بیمار توجیه پذیر و اقتصادی نیست.

     پاسخ
  • ادمین (وکالتم)
   31 خرداد 1403 11:34

   دندانپزشکان زیادی در کشور مشغول به فعالیت هستند بنابراین وقتی شما به یک دندانپزشک خاص مراجعه می ‌کنید این انتخاب به وسیله خودتان انجام شده است و کسی در انتخاب شما دخیل و مقصر نیست. بنابراین بهترین روش برای انتخاب دکتر یا دندانپزشک برای گرفتن خدمات پزشکی پرس و جو و تحقیق اولیه در مورد روال کار پزشک یا دندانپزشک مورد نظر است. با این وجود اگر شما از روند درمان خود به وسیله دندانپزشک مربوطه شاکی هستید می ‌توانید از روش ‌های مختلف قانونی برای دادخواهی استفاده کنید. یکی از روش ‌های متداول تماس با تلفن شبانه روزی ۱۹۰ است که به شکایات از پزشکان و خدمات آنها رسیدگی می کند. روش دوم مراجعه به سازمان نظام پزشکی منطقه محل سکونت و ارائه مدارک معالجه و پیگیری کم کاری یا اهمال کاری پزشک مورد نظر است. روش سوم مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سراسر کشور و تنظیم دادخواست شکایت از دکتر یا دندانپزشک مربوطه به دلیل کم کاری یا آسیب رسیدن به مریض است که وجود مدارک و شواهد محکمه پسند جزء الزامات مهم و تعیین کننده در هر یک از روش ‌ها مورد استفاده می باشد.

   پاسخ
  • میر شفیعی
   5 تیر 1403 01:38

   سلام وقت بخیر بنده بابت عصب درمانی وکشیدن دندان به کلینیک طرف قرارداد با بیمه بود مراجعه کردم و گفتند تعرفه تعقیر کرده و بیمه به روز نکرده واگر بخواهید اینجا انجام بدید کمی بالا تر از فرانشیز میشه به روز بعد که نوبت داشتم با بیمه تماس گرفتم بیمه گفت نه خلاف می‌کنه فقط باید فرانشیز دریافت کنند و بعد با من تماس گرفتند و گفتند بابت هر دندان ۲تا ۳میلیون اضافه باید پرداخت کنید که من منصرف شدم و گفتم اینجا انجام نمیدهم و گفتند باید ۴۵۰مبلغ بابت ویزیت وبستن پرونده بیمه پرداخت کنید وگرنه بیمه را نمی‌بندم تا نتوانید هیچ کجا استفاده کنید برای این مشکل میتونم به ۱۹۰تماس بگیرم پیگیری میشود یا نه باید این پول زور را پرداخت کنم ؟

   پاسخ
 • صادق پدیدار
  3 مهر 1402 06:36

  درود.خرداد۱۴۰۱به دندانپزشک مراجعه کرده و بعد از معاینه و کارهای ابتداعی برای ایمپلنت فک بالا وپایین با دست خط خودش ابزارهای درمان را نوشته و جمعا تقاضای ۱۰۰میلیون کردندو راجب اقساط سوال کردم جواب داد بایدتمام پول پرداخت شود.چون باید از ابتدا تمام وسایل خریداری گردد.مرداد و شهریور ۱۰۰میلیون واریز شدو۲۷ مرداد۱۴۰۱ کارش را شروع کرد ۷ایمپلنت پایین و.۶ تا فک بالا نصب شدو۴فلز عمود پایین و۳ تا فک با نصب کردو از آذر که قیمت دلار سیر صعودی پیدا کرد از معالجه دست کشید و۲۵ اسفند تماس گرفته شد و بعد از مراجعه به مطب حسابداری گفت دکتر گفته بنده باید۱۶۵ میلیون دیگر پرداخت کنم!!!خوشبختانه دست نوشته دکتر را که منشی وارد پرونده من کرد از منشی گرفتم.از پرونده در زمان های مختلف عکس گرفتم.دست نوشته دکتر را به چند دندانپزشک مجرب و متخصص نشان دادم همه متفق القول گفتند که این دست نوشته معالجه تمام و کامل فک بالا و پایین است که در پرونده من هم در شرح معالجه دقیقا دست نوشته دکتر عینا کپی نوشتاری شده و هم در مبلغ معالجه پرونده هزینه ها ثبت شده و پولی که خود دکتر روبروی وسایل معالجه کاغذ دست نوشته خودش مبلغ زده در پرونده موجود است.گفتم شکایت می کنم تهدیداتی کرد!این دندانپزشک را چگونه باید بخاطر خیانت بشدت در کامل ترین شکلی که امکان دارد بعد ۱۴ ماه عذاب کشیدن تمامی حق و حقوقم می توانم دریافت کنم.البته ابتدا چه مقدار حق دارم؟من بازیگر هستم.کلاس بازیگری را تعطیل کردم.و قرار داد سریال الف تلویزیونی که بالاترین دستمزد را دارد از دست دادم.فشارهای روانی……..

  پاسخ
  • بجان خودت یه چیزی شبیح به داستان خودت برای من اتفاق افتاده که بعداز یکسال و نیم هنوزم انجام نداده و با کمال وقاحت میگه برو شکایت کن یا هر کاری دلت بخواد بکن الان یک ساله دارم دوندگی می‌کنم هرکی تو این نظام پزشکی یا معاونت درمان یه چیزی برای خودش میگه آخرشم ترسم از اینه که خودم باید قانونو اجرا کنم

   پاسخ
   • سلام به همه بزرگواران
    متأسفانه در زمانه امروز، بسیاری از پزشکان تصمیم گرفته اند تا در این حرفه مقدس، دلالی کنند تا طبابت! البته با احترام به تعداد معدودی از پزشکان متعهد و کار درست.
    2 سال است که برای درمان 5 تا دندان خودم و خانومم به 5 پزشک مختلف مراجعه کرده ایم. هر کدام به روشی، تلاش می کنند تا هزینه درمان را افزایش دهند. البته که فشارهای اقتصادی بی تأثیر نیستند. اما خداوکیلی وقتی پول خوب پرداخت میکنی، توقع درمان خوب رو هم داری. اما امان از درمان خوب و مناسب!
    عصب کشی میکنی، 2 ماه بعدش عصب عفونت میکنه! درمان ریشه میکنی، قاب میذاری، دوباره 3 ماه بعدش عفونت میکنه! بعد از 8 میلیون خرج برای فقط یک دندون، خیلی راحت میگن: این دیگه فایده نداره، درمان نمیشه، باید بکشیش و بعد ایمپلنتش کنی! 10 تومن بده درستش میکنم!!!
    هیچ جایی هم برای شنیدن صحبت شما و رسیدگی وجود نداره. برای خودم هم کامپوزیت نامرغوب استفاده کردند که باعث شد بعد از 3 ماه ، کلاً تخلیه بشه و همش توی حلقم بریزه!!!
    من هنوز دنبال یه دکتر خوب میگردم. از همونا که 10 سال قبل دندون عصب کشی یا پُر کردن، هنوزم دندون هیچیش نشده! پیدا کردم بهتون میگم. البته توی مشهد 🙂 سلامت باشید.

    پاسخ
    • دکتر وحید کریم زاده به اصطلاح دندانپزشک در محدوده ی شادآباد تهران
     بی سواد ترین و بی شخصیت ترین فردی که ممکنه توی زندگیتون ببینید همین ایشون و پرسنل ده نفری شون هستن، من برای پر کردن دندان پایی دخترم به آنجا مراجعه کردم، ایشان برای اینکه تمام سقف بیمه ما را استفاده کنن خودسرانه فلورایدتراپی به مبلغ دو میلیون و چهارصد هزار تومان انجام دادن و یک دندان آسیایی بالا که سالم بود را باز خودسرانه به مبلغ هفتصد هزار تومان پر کرد و بعد از اعلام نارضایتی ما، ایشان به طرز وحشیانه ای به من حمله کردن و با صدای خیلی بلند و عربده کشان گفت که همینه که هست برو شکایت کن
     واقعا این چه وضعیه؟ سقف بیمه ی دندان پزشکی دخترم رو که کامل استفاده کرد برای خودش هیچ، دندان پایین دخترم همچنان باز و خالی مانده

     پاسخ
     • داشتن شناخت قبلی یا پرس و جو از افراد مراجعه کننده به مراکز پزشکی و خدمات پرستاری بهترین روش برای آگاهی از شیوه کار این مراکز در مراجعه به آن ها است چون بیمار با آگاهی قبلی به این مراکز مراجعه کرده و کمتر دچار آسیب جسمی یا ضرر و زیان مالی می‌شود. با این وجود اگر صحبت ‌های شما در مورد استفاده خودسرانه ایشان از فلورایدوتراپی برای پر کردن تمام سقف بیمه صحت داشته باشد و مدارکی برای اثبات این حرف وجود داشته باشد شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم برای تنظیم شکایت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید. همچنین اگر در زمان اعلام نارضایتی شما از عملکرد ایشان و درگیری او با شما یا به قول خودتان حمله وحشیانه و عربده کشیدن بر سر شما شاهدی وجود داشته باشد شما می‌توانید این مورد را هم در شکایت خود آورده و نام و مشخصات شهود خود را درج نمایید تا پس از مشخص شدن شعبه رسیدگی کننده و ابلاغ جلسات دادگاه بتوانید از شهادت آن‌ها برای احقاق حق خود استفاده کنید. استفاده بدون اجازه و خودسرانه از سقف بیمه دندانپزشکی دختر شما برای ترمیم دندانی که نیاز به ترمیم و بازسازی نداشته و خالی ماندن دندان پایین ایشان می‌تواند یک اهرم قانونی لازم برای شکایت از دکتر مربوطه در مراجع قضایی و سازمان نظام پزشکی باشد که این امر متضمن وجود مدارک لازم و مستدل است به شکلی که شما بتوانید پس از طی شدن مراحل دادرسی به حق و حقوق قانونی برسید. لازم به ذکر است اگر تخلف ایشان در پر کردن سقف بیمه بر خلاف آیین نامه ‌ها و دستورالعمل های پزشکی باشد یا انجام اینکار با منافع سازمان های بیمه گر در تعارض قرار داشته باشد حتی ممکن است تخلف و قانون شکنی ایشان تا مرحله لغو پروانه طبابت نیز پیش روید.

    • قانون راهکارهای مشخصی را برای کسانی که از شیوه درمان یا عملکرد پزشکان رضایت ندارند در نظر گرفته است. به عبارت دیگر افرادی که از شیوه درمان و عملکرد پزشک خود به هر دلیل راضی نیستند می ‌توانند از طریق راه ‌های قانونی مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی و مراجعه مستقیم به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مدارک لازم، طرح دعوا کرده و از پزشک مربوطه و عملکرد او شکایت نمایند. پس از تنظیم دادخواست و حضور فرد شاکی در جلسات دادگاه، مدارک ارائه شده از سوی قاضی مربوطه بررسی می‌شود و اگر ابهامی در مدارک وجود داشته باشد فرد شاکی برای بررسی بیشتر شرایط به پزشکی قانونی یا پزشکان معتمد و مورد وثوق دادگاه معرفی می‌شوند تا صحت ادعای مطرح شده بررسی شود. در این شرایط و پس از طی شدن مراحل قانونی اگر ادعای مطرح شده برای مراجع قضایی به اثبات برسد ممکن است جریمه‌ های مالی یا لغو پروانه پزشکی را برای پزشک متخلّف به دنبال داشته باشد.

     پاسخ
  • باسلام جناب آقای پدیدار در مورد نوشته پزشک وتوافق مبلغ قرارداد که دراینجا قرارداد ایمیلت دندان است بله شما می‌توانید پیگیری قانونی کنید البته دندانپزشک نیزبدلیل عدم قصور و بی‌مبالاتی و حتی عدم تقصیر در نظام اقتصادی کشور می‌توانند درخواست تعدیل قرارداد بدلیل عدم انجام با مبلغ قبلی را نمایند
   درپایان بهتر این است که بادندانپزشکتان کنار آمده تا ضرر کامل مالی متوجه ایشان نباشد زیرا بالارفتن دلار و وضع بد اقتصادی تقصیر ایشان نیست پس بصورتی که ۵۰ و۵۰ باشد بایکدیگر کنار آمدن بهترین راه حل است

   پاسخ
  • تیرماه 402 برای ایمپلنت دندانهای بالا و پایین رفتم دکتر، و قرارمون بر این شد تا قبل عید 403 کار ایمپلنت همراه با روکش تموم شه یعنی تو پروسه زمانی۸ماه ،( با دیدن عکس opg و عکس سه بعدی رنگی و معاینه اوکی داد حتی زودتر هم تموم شه) ایمپلنت رو کاشت و زمان مشخص شده سپری شد و در این بازه بقیه کارها مانند تاچ و قالب گیری و روکش انجام نشد، نزدیک عید خواست قالب فک بالا رو بگیره ، گفت بعد تعطیلات قالب فک بالا و پایین رو همزمان میگیرم چون درستش همین اس، تعطیلات عید گذاشت، وقتی مراجعه کردم اینبار زد زیر حرفش گفت فعلا فک بالا رو قالب میگیرم، گفت برا فک پایین بعد یک هفته بیا، الان از این موضوع بالای دوماه میگذره ، اینکه چرا از قالب گیری فک پایین طفره می‌ره و هر سری ی بهونه میاره، خسته شدم دیگه، ی زمانی می‌گفت بهترین حالت قالب گیری همزمانی فک و بالا است، هر سری که مراجعه میکنم ی بهونه میاره و انجام نمیشه ، تازه وسط کار
   پیشنهاد میده برای ادامه درمان پیش ی دکتر دیگه برم. نمی‌دونم آیا دکتری وسط کار می‌تونه بدون احساس مسولیت کارو انجام نده و پیشنهاد به پزشک دیگر کنه ؟!؟ این یعنی اصول اخلاقی و حرفه ای رو زیر پا گذاشتن.

   این دکتر در بندر ماهشهر هستش و فعلا اسم نمیارم ولی کارم به سرانجام نرسه(کیفیت بالا و رضایت به همراه نداشته باشه) تا دریافت همه حق و حقوقم همراه با شکایت در کمیسیون پزشکی و استناد به تبصره۳۳۶ اقدام میکنم شک نکن،
   البته یک سری دردهای نامتعارف هم داشتم که فعلا اشاره ای نمی کنم…

   پاسخ
  • ادمین (وکالتم)
   31 خرداد 1403 11:27

   در صورتی که مدارک شما در خلف وعده پزشک مربوطه از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و بتوان در زمان پیگیری پرونده به آن استناد نمود شرایط برای اثبات تخلف پزشک فراهم شده و احقاق حق آسان می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشت دست نوشته پزشک یا تصاویری که شما از بخش های مختلف پرونده پزشکی خود ثبت و ضبط نموده اید از کیفیت و اعتبار قانونی لازم برای ارائه در دادگاه برخوردار است یا پزشک مربوطه آنها را انکار می کند.‌ بنابراین کیفیت مدارک ارائه شده برای خلف وعده پزشک یا سو استفاده مالی و افزایش تعرفه با منطق گران شدن ارز می‌تواند عاملی موثر در محکومیت پزشک و رسیدن شما به حق و حقوق قانونی‌ تان باشد.

   پاسخ
 • مهدی انیکازی
  20 آبان 1402 20:40

  سلام ی سوالی داشتم من امروز مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ یکی از دندون هامو که دو تا کانال داشت عصب کشی کردم دکتر ازم دو میلیون و چهارصد تومان گرفت.ایا این مبلغ درسته یا دکتر تخلف کرده؟ لطفا زود جواب بدین

  پاسخ
  • ادمین (وکالتم)
   31 خرداد 1403 11:24

   صحبت کردن و نظر دادن در مورد خدمات و کارهای دندان پزشکی بدون اطلاع از نرخ نامه سالانه و روش های گرفتن هزینه ترمیم دندان یا عصب کشی آن، کار سخت و غیرمنطقی است. لذا شما برای آگاهی از درست یا تخلف بودن هزینه دریافت شده بهتر است با شماره تلفن ۱۹۰ یا سامانه پاسخگویی شبانه روزی ارتباطات مردمی سازمان نظام پزشکی تماس برقرار نماید یا شکل حضوری به سازمان نظام پزشکی محل سکونت خود مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام دندان های مرا کامپوزیت کردند و گفتند ۱۲سال حداقل ماندگاری داره الان بعد از سه ماه داره مثل قبل میشه البته گفتند ۶ماه یکبار پالیش ولی به سه ماه نرسیده پالیش دوبار انجام دادم هنوز هم نیاز داره مشکل کجاست چیکار باید بکنم؟۲۲میلیون هم پول گرفتن

  پاسخ
  • شما در صورت نارضایتی از خدمات انجام شده دندانپزشکی بهتر است ابتدا با شماره تلفن ۱۹۰ تماس برقرار کرده و پس از شرح وضعیت از آنها جویای راهنمایی و کمک شوید. همچنین شما برای آگاهی از تخلف و کم کاری دندانپزشکی مربوطه می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم به سازمان نظام پزشکی مراجعه کنید. اگر تماس با شماره تلفن ۱۹۰ یا مراجعه به سازمان نظام پزشکی رضایت شما را برای پیگیری تخلف یا کم کاری دندانپزشکی مربوطه فراهم نکرد شما می توانید برای دادخواهی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک لازم دادخواست شکایت از دندانپزشک مربوطه را تنظیم و ثبت نمایید تا در اسرع وقت به ادعای مطرح شده در مراجع قضایی رسیدگی شود.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  پارسال دندونمو عصب کشی کردم
  که بعد تقریبا ۱۰ روز به دلیل درست عصب کشی نکردن دندون و درد شدید دوباره رفتم پیش دکتر مواد رو خارج کرد و دوباره عصب کشی کردند و البته روکش کردند الان بعد از یکسال کنار گوشه ی داخلی روکش کنده شده و‌دندون زیری کاملا مشخصه و سیاه شده و به شدت درد دارم. باید از کجا شروع کنم برای شکایت
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  پاسخ
  • شما برای شروع کردن شکایت می‌توانید از سه روش تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی، مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و شرح وضعیت استفاده نمایید. به عبارت ساده اگر شما مدارک لازم برای اثبات ادعای خود مبنی بر بی کیفیتی خدمات ارائه شده را در اختیار داشته باشید می‌توانید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از پزشک مربوطه یا مرکز پزشکی که به آن مراجعه کرده‌ اید شکایت نمایید پس از تنظیم شکایت و ثبت آن، شعبه رسیدگی کننده و زمان حضور شما از طریق پیامک یا به صورت حضوری به شما اطلاع رسانی می‌شود. در ادامه شما در موعد مقرر برای پاسخگویی به سوالات مربوطه و شرح وضعیت به شعبه مشخص شده مراجعه می ‌نمایید.‌ در نهایت پس از شنیدن سخنان شما اگر مدارک ارائه شده قابل اعتنا باشد قاضی مربوطه برای بررسی بیشتر شما را به پزشکی قانونی یا پزشکان معتمد سیستم قضایی معرفی می ‌کند تا گزارش وضعیت دندان شما به شعبه رسیدگی کننده ارسال شود. اگر گزارش وضعیت دندان شما که به وسیله معتمدان سیستم قضایی ارسال می شود ادعای مطرح شده را تایید نماید پزشک مربوطه موظف به جبران خسارت شده و حتی ممکن است جریمه های سختی نیز برای او در نظر گرفته شود.

   پاسخ
 • ازراءیل
  10 دی 1402 15:50

  تا وقتی پزشکان بیسواد مجوز مطب می گیرند وضع ما همینه قانون هم هیچ کاری از دستش بر نمیاد آب از چشمه گل آلود است شکایت به کجا ببریم وکیلها هم شریک دزدند و رفیق قافله

  پاسخ
  • دقیقا

   پاسخ
  • خطا و اشتباه گروهی اندکی از افراد شاغل در حوزه پزشکی یا وکالت دلیل منطقی و معقولی برای متهم کردن همه افراد شاغل در این حوزه‌ ها نیست چون خیلی از پزشکان و وکلاء از سواد و وجدان کاری بالای برخوردار هستند و بدون کمترین چشم داشتی به همنوعان خود خدمت رسانی می‌ کنند.

   پاسخ
 • داودی
  14 دی 1402 08:26

  با سلام
  من از یه دندانپزشک کلاش که قبل از مراجعه روی قیمت کلی ایمپلت توافق کرده مراجعه کردم(18میل) ولی پس از مراجعه قیمت را 7 میل بیشتر اعلام کردن برای رسیدن به مطب ایشان تقریبا 4 ساعت در ترافیک بودم
  ایا برای ادب کردن و عدم تکرار برای بیمار بعدی امکان شکایت وجود دارد؟

  پاسخ
  • شما اگر مدارک لازم برای اثبات سخنان خود را در اختیار داشته باشید می‌توانید در اولین فرصت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و اقدام به تنظیم و ثبت دادخواست شکایت از دندانپزشک مربوطه نمایید. پس از تنظیم و ثبت شکایت، شعبه و زمان رسیدگی از طریق پیامک یا با مراجعه حضوری به شما ابلاغ می‌شود و شما در زمان تعیین شده برای دادخواهی به شعبه مربوط مراجعه می ‌کنید. پس بررسی دادخواست و مدارک ارائه شده اگر حق با شما باشد پزشک مربوطه به مجازات ‌های تعیین شده در قانون که از تناسب بیشتری با اقدام او برخوردار باشد محکوم می‌شود.

   پاسخ
 • حمید هاشمی
  24 دی 1402 01:57

  سلام وقت بخیر ۳ماه پیش مراحل اولیه ایمپلنت انجام شد گفتن بهترین جنس ایمپلنت رو براتون کار گذاشتم و با ضمانته اما نه ضمانت نامه داده و نه خودم میتونم تشخیص بدم واقعا بهترین ایمپلنت رو کار کردن یا پایینترین کیفیت و بعد ۳ماه عکس انداختم و ایمپلنت ها ی فک بالا خیلی نامرتب گذاشته شده وچون درد خیلی داشتم عکس را به چند پزشک نشان دادم و گفتند که یکی از پیچ ها رو داخل سینوس گذاشته ولی بیشتر از این راهنمایی نکردن و دکترم هم میگه مشکلی نداره من کارمو درست انجام دادم میخواستم ببینم باید چکار کنم ومیشه ازش شکایت کنم بخاطر درست انجام ندادن میشه لطفا راهنمایی کنید سپاس

  پاسخ
 • حمید هاشمی
  24 دی 1402 01:59

  سلام وقت بخیر ۳ماه پیش مراحل اولیه ایمپلنت انجام شد گفتن بهترین جنس ایمپلنت رو براتون کار گذاشتم و با ضمانته اما نه ضمانت نامه داده و نه خودم میتونم تشخیص بدم واقعا بهترین ایمپلنت رو کار کردن یا پایینترین کیفیت و بعد ۳ماه عکس انداختم و ایمپلنت ها ی فک بالا خیلی نامرتب گذاشته شده وچون درد خیلی داشتم عکس را به چند پزشک نشان دادم و گفتند که یکی از پیچ ها رو داخل سینوس گذاشته ولی بیشتر از این راهنمایی نکردن و دکترم هم میگه مشکلی نداره من کارمو درست انجام دادم میخواستم ببینم باید چکار کنم ومیشه ازش شکایت کنم بخاطر درست انجام ندادن و ایا بعدا برام دچار مشکل میشه یاخیر میشه لطفا راهنمایی کنید و پاسخ بدین سپاس

  پاسخ
  • شما اگر از کار دندانپزشک مربوطه ناراضی هستید و برای تنظیم شکایت و دادخواهی مردد هستید بهتر است قبل از انجام این کار با یک وکیل با تجربه که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کند مشورت نمایید تا در صورت تایید وکیل مربوطه بتوانید با خیال راحت از عملکرد دندانپزشک مورد نظر شکایت کنید.

   پاسخ
 • دندان پزشکی کاج بمن اعلام کرد کل هزینه مبلغ 7 ملیون و دویست هزار تومان میشه ولی از معرفی نامه ازم گرفت بابت ان ولی پس از کاشت اعلام کرد این مبلغ فقط برای پایه می باشد و من قبلا توافق کردم و این مطب کلاه برداری کرده

  پاسخ
  • برای اطمینان از کلاهبرداری دندانپزشکی مربوطه ابتدا شما باید از مراکز دندانپزشکی دیگر در آن منطقه تحقیق نمایید. اگر نتیجه تحقیقات شما از چند دندانپزشکی در آن منطقه با شرایطی که برای شما پیش آمده است متفاوت باشد شما می‌توانید از طریق روش ‌هایی مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به تنظیم شکایت و دادخواهی نمایید. در این شرایط اگر روال دندانپزشکی مورد نظر بر خلاف دستورالعمل‌های سازمان نظام پزشکی و عرف این حوزه باشد با دندانپزشکی مربوطه برخورد شده و می تواند مجازات ‌هایی مثل جریمه نقدی، تعلیق طبابت پزشک مربوطه و محرومیت از طبابت را برای پزشک یا مسئولان دندانپزشکی مورد نظر به دنبال داشته باشد.

   پاسخ
 • م. آ ۴۰۲/۱۱/۱۱
  11 بهمن 1402 20:07

  سلام. من برای روکش دندان به دکتر مراجعه کردم که ایشان طی دو جلسه کارو انجام دادن
  و روکش رو چساندند وکل هزینه رو از بیمه تکمیلی کم کردند .من طی ده روز عذاب کشیدم
  چون هم بلند بود وهم حالت اریب رو به تو داشت ونوک تیز بودموقع جویدن غذا سر میخورد
  وکنارلبم زخم میشدوهم در حین غذا خوردن گیر غذایی داشت نه تنها نمی‌توانستم غذا رو خوب بجوم
  وهمه رو درسته قورت میدادم بلکه مجبور میشدم فوری بروم مسواک بزنم ونخ دندان استفاده کنم
  ولی بازم احساس میکردم غذا بین دندان ها مانده اما نمی‌توانستم پیداش کنم ، به دکتر مراجعه کردم
  چسب رو باز کرد و تکه بزرگی سبزی از لابلای دندانها بیرون آورد وگفت
  من که گفتم باید از نخ دندان سوپر فلاس استفاده کنی . درصورتی که نخ دندان برای پاک کردن عمودی بین دندان هاست واین فضا درعرض دندانهابود وراهی برای استفاده نخ نداشت وقتی بهش گفتم من ازاین کار راضی نیستم
  و ایرادش زیاده بدین خوب درستش کنن ناراحت شد ومنشی ایشان دندان رو داخل لیوان گذاشت داد دست من
  وگفت برو هرجا میخای بده درستش کنن و ما هزینه رو کنسل میکنیم من بهشون گفتم این درست نیست من کجا ببرمش…
  خلاصه چند جا رفتم یکی گفت این بلیچ هم ازدو نقطه گپ داره و هم با دندان پایین هماهنگ نیست ومن اسم پودری که لابراتوار استفاده کرده نمیدانم وفقط ناهماهنگیش رو برام درست کردومن باز رفتم دنبال کسی که بتواند برام درستش کنه ،موفق شدم به یکی بدم که برام اصلاحش کنه…
  خانم دکتر بامن تماس گرفت گفت دندان رو پس بیار من تو سطل اشغال بندازم برو بده از اول برات درست کنن
  گفتم مگه خودتان نگفتین برو بده هرجا میخای درستش کن گفت نه نمیشه حتما برش گردان تا بندازمش تو سطل اشغال والا دوباره هزینه رو تایید میکنم . گفتم خانم دکتر من دوباره هزینه کردم هرچه شد از مقدار پولی که قرار گذاشتیم کم کن . قبول نکرد .
  حالا تکلیف من بااین خانم دکتر که قصور در کارشان داشتن چیه لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  پاسخ
  • پیگیر شکایت بشید دونفر پیگیر بشن دیگه با گستاخی جواب نمی‌دهند به جای عذرخواهی طلبکارمیشند که هزینه دوباره بگیرند از دکتر سهمیه ای بیشتر از این نمیشه انتظار داشت خدا لعنتشون کنه باعث بانی اونایی را که قانون سهمیه را گذاشتند

   پاسخ
  • اگر بتوانید با مراجعه به ایشان این مسئله را به صورت دوستانه حل کنید بهتر است. اما اگر حل دوستانه این مسئله میسر نشد شما می‌توانید با استفاده از روش‌ هایی مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی یا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی از ایشان به دلیل خدمات نامناسب و بی ‌کیفیت دندانپزشکی شکایت کرده و شرح ماوقع را در شکایت خود ثبت نمایید. در ادامه پس از تعیین شدن شعبه رسیدگی کننده و زمان مراجعه، شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک برای دادخواهی به شعبه مربوطه مراجعه نمایید در صورتی که مدارک شما مستدل و محکمه پسند باشد قاضی مربوطه، شما را به سازمان نظام پزشکی یا پزشک مورد وثوق دستگاه قضا معرفی می‌ کند تا پس از دریافت گزارش لازم بتواند رای نهایی را صادر نماید.

   پاسخ
 • کریم گرشاسبی
  23 بهمن 1402 09:28

  اوایل سال1402 به مطب دندانپزشکی دکتر علیرضا صفرعلیزاده در شهرک اکباتان مراجعه کردم اوپی جی هم ارائه دادم وهر کاری که دستور دادند انجام دادم وتاکید کردم آقای دکتر من مرداد ماه عازم کانادا هستم پس لطفا خیلی دقت بفرمائید دندان خراب باقی نماند. سی میلیون تومان هم پرداختم وهرروز به ایشان اشاره می کردم اقای دکتر دندان بالا سمت راست من هنوز درد میکند ایشان یک خمیردندان ضد حساسیت به من دادند که حساسیت را برطرف میکند وتمام وقتی به ونکور کانادا رسیدم درست در داخل فرودگاه یکی از دندانهای اصلی بالا سمت راست که قبل جای دیگر ی پر شده بود شروع به ریزش مواد ودرد دندان کرد. چهار ماه مرا اسیر کرد. واتساپ دکتر را پیدا کردم وبشدت به وی اعتراض کردم وکلی جروبحث. به ایران بازگشتم ومستیما به مطب وی رفتم بعداز دیدن او پی جدید وقدیم گفتند من اصلا این دندان را درمان نکردم دندانهای بغلی را درمان کردم گفتم مگر دندانهای بغلی من مشکلی داشت مگر شما او پی جی را ندیدید مگر خودم بار ها وبارها عرض نکردم دندان بالای من درد می کند ودقیقا همان دندان خراب را نشان می دادم ولی تو بیشعور دقت نکردی وحداقل 100 میلیون تومان به من خسارت زدی. جالب اینکه در میدان ونک هم مطب دارد.حالا سوالم این است چرا این افرادنالایق با جان ووقت ومال مردم بازی می کنند. بفرمائید کجا باید پیگیری کنم راهنمائی کنید. درسال94 شخصا سفیر ایتالیا درتهران را به زانو درآوردم ومانع مصیبتهای مردم مسافر به ایتالیا شدم این بیشعور که عددی نیست.

  پاسخ
  • اگر شخصی از عملکرد پزشکی که به او مراجعه کرده است و نوع درمان راضی نباشد می‌تواند از طریق روش ‌های مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه حضوری و غیر حضوری به سازمان نظام پزشکی و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مدارک لازم طرح دعوا نماید. بنابراین شما می‌توانید به صورت شخصی یا انتخاب وکیلی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می ‌کند از پزشک مربوطه و عملکرد او شکایت کرده و با ارائه مدارک لازم نسبت به احقاق حق خود اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام متاسفانه منم برای ایمپلنت هر دو فکم گرفتار یه دکتر دروغگو و شیاد شدم که روز اول به من قول داد که خیلی خوب اینکارو برام انجام میده و الان بعد از گذشت یکسال و نیم تازه یادش افتاده که فک بالام تراکم استخوان کافی نداره و نمیتونه فک بالا رو انجام بده در صورتیکه قبل از شروع کار من عکس سه بعدی کامل از دوفکم گرفتم ولی الان با خونسردی میگه نمیشه. چرا نظارتی به کار این دندانپزشکان یا بهتره بگم این دلالان نمیشه؟ فقط بلدن پول بگیرن ولی اصلا تخصص ندارن و تازه طلبکار هم میشن از بیمار، منکه میرم شکایت میکنم چون گفته بود ضمانت میکنم کارمو خیالت راحت باشه حتی ضمانت نامه هم به من نداده، خنده داره اول کار چنان وعده و وعید میدن بعد که بیشتره پول رو میگیرن کلا بیخیال بیمار میشن

  پاسخ
  • شما اگر از عملکرد پزشک خود رضایت ندارید باید از طریق راه‌ های مشخص شده در قانون نسبت به استیفای حق و حقوق خود اقدام نمایید. از جمله روش ‌های قانونی که شما می‌توانید از آن برای پیگیری کار خود استفاده کنید تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه حضور یا غیر حضوری به سازمان نظام پزشکی و شرح ماوقع، مراجعه مستقیم به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مدارک لازم برای تنظیم دادخواست و ثبت شکایت است. پس از ثبت شکایت، شعبه رسیدگی کننده و زمان حضور در جلسات به شما اطلاع رسانی می‌شود سپس در ادامه پس از بررسی پرونده و مدارک ارائه شده نظر پزشکی قانونی یا پزشک مورد وثوق مرجع قضایی با معاینه شما یا بررسی مدارک دریافت می‌شود و قاضی نظر نهایی خود را با صدور حکم اعلام می ‌کند.

   پاسخ
 • سلام به همه بزرگواران
  متأسفانه در زمانه امروز، بسیاری از پزشکان تصمیم گرفته اند تا در این حرفه مقدس، دلالی کنند تا طبابت! البته با احترام به تعداد معدودی از پزشکان متعهد و کار درست.
  2 سال است که برای درمان 5 تا دندان خودم و خانومم به 5 پزشک مختلف مراجعه کرده ایم. هر کدام به روشی، تلاش می کنند تا هزینه درمان را افزایش دهند. البته که فشارهای اقتصادی بی تأثیر نیستند. اما خداوکیلی وقتی پول خوب پرداخت میکنی، توقع درمان خوب رو هم داری. اما امان از درمان خوب و مناسب!
  عصب کشی میکنی، 2 ماه بعدش عصب عفونت میکنه! درمان ریشه میکنی، قاب میذاری، دوباره 3 ماه بعدش عفونت میکنه! بعد از 8 میلیون خرج برای فقط یک دندون، خیلی راحت میگن: این دیگه فایده نداره، درمان نمیشه، باید بکشیش و بعد ایمپلنتش کنی! 10 تومن بده درستش میکنم!!!
  هیچ جایی هم برای شنیدن صحبت شما و رسیدگی وجود نداره. برای خودم هم کامپوزیت نامرغوب استفاده کردند که باعث شد بعد از 3 ماه ، کلاً تخلیه بشه و همش توی حلقم بریزه!!!
  من هنوز دنبال یه دکتر خوب میگردم. از همونا که 10 سال قبل دندون عصب کشی یا پُر کردن، هنوزم دندون هیچیش نشده! پیدا کردم بهتون میگم. البته توی مشهد 🙂 سلامت باشید.

  پاسخ
 • دوستانی که دندانپزشکی آلما رفتن برن شکایت کنن من خودم میخوام شکایت کنم، بدترین کلینیک دندانپزشکی هست افتضاح از قصد دندون رو خراب میکنن که بعد بری روکش کنی و همه چی آزاد حساب کنن مواد دندونش ریخته میگم دوهفته نیست ریخته میگه این چاکی که افتاده ما خودمون میندازیم عصب کشی کردم دردش از روزای قبل بیشتر شده

  پاسخ
  • در صورتی که بیمار از عملکرد پزشک یا نحوه درمان خود ناراضی باشد می‌تواند با در دست داشتن مدارک لازم از طریق روش ‌هایی مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی یا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام به دادخواهی کرده و در صورت اثبات ادعای مطرح شده از پزشک مربوطه غرامت دریافت نماید. حتی اگر شرایط بیمار پس از مراجعه به پزشک حاد باشد یا تعداد افراد شاکی زیاد باشد ممکن است با دستور قضایی، پروانه پزشک مربوط برای مدت مشخصی یا حتی به صورت دائم از اعتبار خارج شود.

   پاسخ
 • در تاریخ ۲۴ بهمن ماه دندان یک و دو پایین رو در مطب دکتر محسن سادات که با تماس تبلیغاتی اشنا شده بودم ایمپلنت سویسی انجام دادم و گفته بود که ۲۰ روزه تحویل میده بعد از دو بار مراجعه برای غالب گیری به بهانه های مختلف انجام نداد و امروز هم بعد از ۶ ساعت معطل شدن در نوبت با دعوا من رو از مطب بیرون کرد و کارم نیمه کاره ماند اکثر مراجعه کننده ها ناراضی بودندو گله میکردند که کاش توسط این دکتر انجام نمیدادند و گول تبلیغات رو نخورده بودند

  پاسخ
  • اگر شما از عملکرد دندانپزشک مربوطه ناراضی هستید و معتقدید که ایشان خلف وعده کرده و کار شما را به درستی انجام نداده است می‌توانید از طرق مختلف مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی یا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از عملکرد ایشان شکایت کرده و اقدام به ثبت شکایت نمایید. پس از ثبت شکایت و ارائه مدارک لازم، مرجع قضایی رسیدگی کننده برای بررسی شرایط دندان شما را به پزشکی قانونی یا پزشکان معتمد معرفی می کنند. پس از آماده شدن گواهی پزشکی قانونی یا پزشک معتمد، در صورتی که به دندان شما آسیب رسیده باشد پزشک مربوطه موظف به جبران خسارت می گردد و حتی اگر میزان خسارت یا تعداد افراد شاکی زیاد باشند ممکن است پروانه طبابت پزشک مربوطه برای مدت مشخص توقیف شده و از طبابت منع گردد.

   پاسخ
 • سمیه محمدی
  14 اسفند 1402 02:34

  سلام دیروز ب تاریخ ۱۳/۱۲/۱۴۰۲
  برای پر کردن دندانی ک دوهفته قبل عصب کشی شده بود مراجعه کردم. در حین درمان ماده هیپوکلوریت سدیم تزریق شد ک از همون اول درد وحشتناکی داشتم و دکتر ب کار خود ادامه داد . جوری شد ک از درد جیغ میزدم و گربه میکردم تا اینکه دست از کار کشید و دوباره بی حسی تزریق کرد. افاقه نکرد . مجبور شد درمان متوقف کنه و دوباره پانسمان کنه . گفت حساسیت داشتی . توی مطب ورم شدیدی کرد صورتم . گفتن طبیعیه . الان بعد گذشت کمتر از ۲۴ ساعت سمت چپ صورتم کلا ورم کرده. لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • روشن نبودن پرونده پزشکی شما در این مورد خاص اظهار نظر را مشکل می کند چون دلیل مشکلات ایجاد شده مشخص نیست. بنابراین اگر شما از کار دندانپزشک مربوطه ناراضی هستید بهتر است به مطب ایشان مراجعه کرده و نارضایتی خود را اعلام کنید، اگر توضیحات ایشان شما را قانع نکرد می‌توانید با استفاده از روش ‌های مختلف مثل تماس با شماره تلفن ۱۹۰، مراجعه به سازمان نظام پزشکی یا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و تنظیم و ثبت دادخواست، از ایشان دادخواهی کنید.

   پاسخ
 • معین حسینی
  14 اسفند 1402 07:03

  سلام خسته نباشین من سال 1399 دندونمو ارتودنسی کردم و الان گفت 3سال دگ طول میکشه و بعداز 2 سال 5 ملیون ب اقساطم اضافه کرد من کلا 8جلسه غیبت داشتم ولی ماه بعدش رفتم و دندونم از زیر کامپوزیت اصن صاف نشده هنوز کج هستش ایا الان میتونم شکایت کنم ؟؟؟

  پاسخ
  • عدم آگاهی ما از توافق اولیه انجام شده شما با دندانپزشک مربوطه و روشن نبودن توافق شما، اظهار نظر در این مورد را غیر ممکن و سخت می کند. بنابراین اگر شما از انجام ارتودنسی انجام شده ناراضی هستید و احساس می کنید ضرر و زیانی متوجه شما شده است می‌توانید به صورت شخصی با در دست داشتن مدارک لازم برای تنظیم شکایت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید. همچنین اگر احساس می‌ کنید مدارک و شواهد شما برای طرح شکایت کافی نیست یا آشنایی لازم با قوانین این حوزه را ندارید بهتر است در اولین فرصت از طریق کانال های ارتباطی مختلف، با وکلایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌ کنند ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی‌ های لازم را برای پیگیری قانونی در اختیار شما قرار دهند.

   پاسخ
 • سلام ایا میدانستید درزمان که اینها مدرک تحصیلی رومیگیرن قسم میخورن ولی ازجامعه دندانپزشک کثیف تر دروغگو تر عوضی ترخودشونن من ایمپلنت گذاشتم پیش دکتر محسن سادات تهران ولی براقالب گیری رفته از سرگذر آدم آورده وغیر قانونی بدون مجوز اتاق بقل زده و روکش که باید تحویل بده پلاستیکی جلو جلو پول میگیره

  پاسخ
  • اگر شما از عملکرد و نحوه درمان دندانپزشک مربوطه رضایت ندارید می ‌توانید از روش ‌هایی مثل تماس با تلفن ۱۹۰ و گزارش شرایط ایجاد شده، مراجعه به سازمان نظام پزشکی و شرح‌ ماوقع به صورت شفاهی یا کتبی و در صورت وجود مدارک لازم برای دادخواهی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نماید. غیر استاندارد بودن فعالیت‌های پزشکی و دندانپزشکی در صورت وجود مدارک محکمه پسند، عملی مجرمانه است که قابلیت پیگیری در مراکز مشخص شده را دارد.

   پاسخ
 • سلام
  من دوماه پيش بهمن 1402براي دوتا روكش پيش دكتر فرزين مازيار رفتم بدون بي حس نمودن لثه اقدام به تراشيدن دندان كرد كه باعث شد لثه هام متورم شود و دوتا روكش چيني با پايه هاي كوتاه گذاشته و ازم 20 ميليون گرفته. حالا ميخوام برم ازش شكايت كنم پدرش هم در ميارم
  هركي اين دندونپزشك هاي دزد رو با اسم معرفي كنه تا مردم پيششون نروند

  پاسخ
  • معرفی کردن صاحبان حرف یا پزشکان در فضای مجازی با هدف ‌های مختلف، کار منطقی و درستی نیست و در صورتی که فرد نام برده احساس کند که حقش تضعیع شده می تواند این امر را از طریق قانونی پیگیری کند. وقتی فردی بدون اجازه در فضای مجازی یا واقعی در مورد دیگران صحبت کند و فرد مورد نظر از اینکار ناراضی باشد عملی مجرمانه اتفاق افتاده است و می‌تواند برای کسی که این کار را انجام داده مشکل ساز شود. بنابراین ترغیب دیگران به این کار از نظر اخلاقی و قانونی درست نیست. اگر شما از عمل کرد و نحوه درمان دندانپزشک مربوطه رازی نیستید می‌توانید از طریق روش‌ های مختلف مثل تماس با تلفن ۱۹۰ و ارائه گزارش، مراجعه به سازمان نظام پزشکی و بیان ماوقع به صورت کتبی یا شفاهی و در نهایت در صورت وجود مدارک لازم مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای تنظیم دادخواست و ثبت شکایت، برای احقاق حق خود اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان