توقیف حساب بانکی چیست

توقیف حساب بانکی به معنی مسدود شدن موقت یا دائمی حساب و عدم امکان برداشت یا انتقال وجوه از آن است. این اتفاق می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، در این مقاله به بررسی تمامی موارد مربوط به توقیف حساب بانکی میپردازیم.

توقیف حساب بانکی چیست؟

امروزه افرادی که در بانک ها دارای حساب می باشند، اختیار تمام وجوهی که درون حسابشان قرار دارد را خواهند داشت. یعنی مطابق قوانین بانک ها می توانند هر تصرفی در وجوه حساب خود ایجاد کرده، و هر زمان که بخواهند مبلغی را برداشت کنند. اما گاهی حساب بانکی افراد توقیف می شود. توقیف به معنای انسداد حساب خواهد بود.

در این حالت تمام وجوه و موجودی حساب در اختیار بانک‌ قرار داشته، و صاحب حساب حق برداشت نخواهد داشت.  به چنین موردی توقیف حساب بانکی گفته می شود. حال این امر معمولا به درخواست مرجع قضایی انجام می گیرد. به عنوان مثال اگر نیاز به انسداد حساب باشد، دادگاه رسما از بانک مورد نظر این مورد را درخواست خواهد کرد.

اما این مسئله تنها در خصوص بانک‌های دولتی و رسمی صدق نمی کند. گاها دادگاه کلیه حساب های محکوم علیه در تمامی موسسات مالی چه رسمی و چه خصوصی را توقیف خواهد ساخت.‌ حکم توقیف حساب بانکی معمولا برای افراد بدهکار یا متخلف صادر می گردد.

حساب بانکی به چه دلایلی توقیف می شود؟

اینکه حساب بانکی اشخاص توقیف و مسدود گردد، می تواند دلایل متعددی داشته باشد. به همین علت اجرای این حکم برای هر فرد، قطعا دلایل خاصی خواهد داشت و اما رایج ترین دلایل مسدود شدن حساب بانکی عبارتند از:

 • مقررات بانکی

در درجه اول رایج ترین دلیل توقیف حساب بانکی مقرراتی است، که توسط بانک ها اجرا می شوند. اگر حساب شخصی در بانک مشخصات کامل نداشته، و صاحب آن مشخص نباشد، به احتمال زیاد بانک حساب را مسدود خواهد ساخت.

در حالت دیگر گاهی فردی در بانک دارای حساب رسمی می باشد، اما هیچگونه گردش حسابی ندارد. یعنی نه از حساب او برداشتی صورت می گیرد، و نه مبلغی به موجودی آن اضافه می شود. در این صورت نیز بانک‌ نسبت به مسدود نمودن حساب بانکی مورد نظر اقدام خواهد کرد.

 • ضمانت وام

دیگر علت مهم مسدود شدن حساب بانکی ضمانت وام می باشد. همانطور که می دانید امروزه افرادی که قصد اخذ وام را دارند، می بايست با توجه به مبلغ وام یک یا چند ضامن به بانک معرفی نمایند.

در چه صورت حساب ضامن مسدود میشود؟ اگر فردی که وام دریافت نموده است، اقساط آن را پرداخت نکند، قطعا بانک حساب ضامن را مسدود خواهد نمود. چرا که بانک‌ به واسطه حساب ضامن، طلب خود را در خصوص وام پرداخت نشده وصول خواهد کرد.

 • چک‌ برگشتی

مسدود شدن حساب بانکی به علت چک برگشتی؛ صدور چک‌ برگشتی نه تنها جرم تلقی می گردد، بلکه می تواند موجب توقیف حساب بانکی افراد نیز شود. وقتی فردی چکی صادر می کند، باید در تاریخ معین شده در حسابش به اندازه کافی وجه نقد وجود داشته باشد، تا دارنده چک‌ بتواند آن را نقد نماید. در غیر این صورت چک‌ برگشتی اعلام می شود. حال اگر دو الی سه بار این تخلف صورت گیرد، بانک حساب را مسدود خواهد کرد.

 • دستور قضایی

دیگر علتی که می تواند موجب توقیف و‌ انسداد حساب های بانکی افراد شود، دستور قضایی می باشد. در این حالت یک مرجع قضایی ذیصلاح از بانک درخواست می کند، که‌ حساب فرد مورد نظر توقیف گردد. معمولا این مسئله در حالتی اتفاق می افتد، که حق خواهان و شاکی در دادگاه در حال تضییع باشد. در این صورت دادگاه برای اینکه بتواند حقوق او را به صورت تمام و کمال وصول نماید، حساب بانکی فرد محکوم را مسدود خواهد کرد.

در نتیجه از طریق موجودی حساب او، طلب شاکی را به  او پرداخت خواهد کرد. البته مسدود کردن حساب بانکی افراد به حکم قضایی، تنها در صورت نافرمانی آن ها از اجرای حکم صورت می گیرد. گاهی فرد به حکم قضایی موظف است بدهی خود را پرداخت نماید. اما بدون هيچ دلیل قانع کننده ای از انجام این کار امتناع می نماید. در این صورت بعد از گذشت یک سال از صدور حکم  یا ابلاغیه، دادگاه می تواند حساب فرد را توقیف نماید.

 • کلاهبرداری

دیگر حالتی که می تواند سبب انسداد حساب های بانکی شود، کلاهبرداری است. به عنوان مثال گاهی فرد از حساب خود برای فشینگ استفاده کرده است. یعنی به واسطه حساب بانکی اش، مرتکب جرم کلاهبرداری و اخاذی از افراد شده است. در چنین موردی نیز دادگاه فورا، حکم انسداد حساب بانکی فرد را صادر خواهد کرد.

 • وارد کردن رمز اشتباه

این مورد در خصوص کارت های بانکی اتفاق می افتد. گاهی فردی دو الی سه مرتبه رمز کارت خود را اشتباه وارد می کند. در این صورت سیستم خودکار بانک احتمال می دهد، که فرد صاحب حساب نیست و کارت را ربوده است. در نتیجه حساب را مسدود خواهد نمود تا از برداشت وجه به واسطه آن جلوگیری نماید.

توقیف شدن حساب بانکی

 • مسدود شدن حساب بانکی توسط اجرای احکام

اجرای احکام حقوقی یا کیفری یکی دیگر از مراجعی است که می‌تواند، کارت بانکی را مسدود کند و در صورت وجود شرایط قانونی این اختیار را دارد. هرگاه شخصی به موجب حکم قانونی محکوم به پرداخت مبلغی به عنوان جریمه شود، باید در مهلت مقرر آن را پرداخت کند، در غیر این صورت، ذینفع مجازات می‌تواند با استناد به اجرای تصمیمات شعبه صادرکننده برای درخواست مسدود شدن حساب بانکی شخص اقدام کند.

اجرای احکام، پس از بررسی رای دادگاه و بررسی مهلت‌ جریمه، نامه‌ای مبنی بر مسدود کردن حساب و کارت بانکی شخص صادر می‌کند و صاحب تا زمان رفع علت مسدودی حق استفاده از حساب را نخواهد داشت.

 

استعلام علت مسدودی حساب چگونه است؟

مسدود شدن حساب های مالی و بانکی زمانی برای شهروندان مختلف حادث می شود که حساب های شهروندان به دلایل مختلف مثل تخلفات مالی و بانکی یا پرداخت نکردن اقساط وام های شخصی یا وام های که شخص  صاحب حساب ضامن آن است مسدود شود.

امروزه با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی اطلاع رسانی برای اعلام مسدود شدن حساب های  مالی و بانکی به فرد صاحب حساب آسان شده است و این کار از طریق پیام رسان های مختلف اجتماعی یا پیامک تلفن همراه انجام می شود.

معمولاً کسانی که به طرق مختلف مثل اطلاع رسانی از طریق وسایل ارتباط جمعی  یا مراجعه به نهادهای پولی و مالی با مسدود بودن حساب خود مواجه می شوند باید برای رفع مسدودی از حساب های مالی و بانکی خود اقدام کنند. چون مسدود ماندن حساب های بانکی و مالی یک شخص به مدت طولانی ممکن است باعث کم اعتبار شدن او در مجامع عمومی و متضرر شدن فرد صاحب حساب شود.

روش های مختلفی برای استعلام علت مسدودی حساب وجود دارد که ساده ترین راه آن، مراجعه فرد صاحب حساب با در دست داشتن مدارک هویتی و شناسایی به شعبه ای است که در آن حساب دارد یا مراجعه به شعبه مرکزی بانک مربوطه در شهر محل سکونت است.

معمولاً استعلام مسدود بودن حساب بانکی در  سیستم و نظام بانکی و مالی  به دلایل مختلف به صورت حضوری تعریف شده است اما در مواردی تعداد محدودی از بانک ها شرایطی فراهم کرده اند که مشتریان آنها بتوانند به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین یا تلفن بانک علاوه بر استعلام مسدودی حساب بانکی بتوانند با ارائه مدارک لازم نسبت به رفع مسدودی حساب خود اقدام نمایند.

 باید به این نکته توجه داشت که استعلام علت مسدودی حساب بانکی چه از طریق بانک مورد نظر یا از طریق بانک مرکزی باشد برای فرد استعلام کننده که باید حتما صاحب حساب باشد هزینه یا کار مزد بانکی  به همراه دارد. به این معنا که صاحب حساب پس از ارائه مدارک هویتی و پرداخت هزینه لازم می تواند علت مسدودی حساب خود را از بانک مورد نظر استعلام کرده و نسبت به برطرف کردن علت انسداد حساب اقدام کند.

ایا حساب بانکی سرباز فراری مسدود میشود؟

مسدود شدن حساب بانکی سربازان فراری؛ ایا حساب بانکی سرباز فراری مسدود میشود سئوالی است که ذهن مشمولان سرباز فراری را به خود مشغول می کند. باید به این نکته توجه داشت که حساب های بانکی فرد مشمول به دلیل فراری بودن از خدمت سربازی مسدود نمی شود اما محدودیت‌های اجتماعی ممکن است روی شماره ملی سرباز فراری ثبت و اجرا  شود.

 به شکلی که سرباز فراری نتواند در صورت درخواست، گواهینامه بگیرد یا حتی در مواردی اقدام به انجام معاملات و غیره نماید.

معمولاً پس از ثبت فراری بودن سرباز و عدم مراجعه و معرفی به یگان مربوطه دستور جلب سرباز از طریق ستاد کل نیروهای مسلح به کلانتری های محل سکونت یا آدرس فرد ارسال می شود تا نسبت به بازداشت و معرفی سرباز فراری به یگانه مربوطه اقدام شود.

◁◁ مطلب پیشنهادی: جرم فرار از خدمت

کدام مراجع صلاحیت توقیف حساب بانکی افراد را دارند؟

معمولا توقیف نمودن حساب بانکی افراد از اختیارات مراجع خاصی می باشد. به همین دلیل هر مرجعی صلاحیت انجام این کار را ندارد. به طور کلی حساب بانکی افراد در صورت درخواست مراجع زیر، ممکن است توقیف گردد:

 • مسدود شدن حساب بانکی توسط اداره ثبت

اگر دعوا مرتبط با اسناد رسمی یا عادی باشد که در این اداره به ثبت رسیده اند، مطابق قانون اداره ثبت می تواند حکم مسدود کردن حساب بانکی افراد را صادر کند‌. به عنوان مثال در جرم فروش مال غیر با سند رسمی، اداره ثبت اختیار مسدود کردن حساب محکوم و علیه را خواهد داشت.

 • مسدود شدن حساب بانکی توسط پلیس فتا

پلیس فتا نیز از دیگر مراجعی است که می تواند فورا حساب بانکی افراد را توقیف سازد، اگر فردی مرتکب کلاهبرداری شده باشد، پلیس فتا‌ نسبت به توقیف حساب بانکی او اقدام خواهد کرد.

 • مسدود شدن حساب بانکی توسط شورای حل اختلاف و دادگاه

شورای حل اختلاف، دادسرا و دادگاه ها نیز می توانند در صورت بدهکار بودن متهم، حکم مسدود کردن حساب او را صادر نمایند. همانطور که در بالا نیز گفتیم، در این صورت مرجع قضایی از بانک‌ مورد نظر، درخواست توقیف حساب بانکی را خواهد کرد.

رفع توقیف حساب بانکی چگونه و توسط چه مراجعی صورت می گیرد؟

رفع نمودن توقیف و انسداد حساب های بانکی از جمله مسائل مهمی است، که روند و مراحل قانونی خاص خود را دارد. معمولا متهمان در این حالت سعی می کنند حساب بانکی خود را از توقیف خارج نمایند، تا قادر به استفاده از آن‌ باشند. در درجه اول برای رفع توقیف و انسداد حساب های بانکی، می بايست مسئله ای که موجب این امر شده است برطرف گردد.

مراحل رفع توقیف حساب بانکی؛ برای مثال اگر حساب فرد به علت بدهی مسدود شده باشد، باید مبلغ بدهی اش را به شاکی پرداخت کند تا حسابش رفع توقیف شود. سپس فرد باید به مراجعی که صلاحیت رفع توقیف حساب بانکی را دارند، مراجعه نماید. این مراحل شامل شورای حل اختلاف، دادسرا، دادگاه، اداره ثبت، پلیس فتا و ….می شوند.

در مرحله بعد می بايست فرد مدارکی را به این مراجع ارائه نماید، و اثبات کند که بدهی خود را پرداخت کرده است. اگر این مسئله توسط دادگاه احراز گردد، حکم رفع توقیف حساب را صادر خواهد کرد. در نتیجه صاحب حساب می تواند حکم را به بانک‌ ارائه نماید.

 بانک در صورت بررسی حکم صادر شده، حساب افراد را از حالت انسداد خارج خواهد ساخت. در نتیجه با انجام همین مراحل، افراد می توانند در کوتاه ترین زمان حساب خود را رفع توقیف نمایند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از وکیل پایه یک دادگستری تهران با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۶۰۳۷ تماس حاصل فرمایید، با مشورت و راهنمایی وکیل زودتر به نتیجه خواهید رسید.

رفع مسدودی حساب از اداره ثبت

رفع مسدودی حساب از اداره ثبت تا زمانی که دین و طلب خواهان یا زوجه وجود داشته باشد پا برجا است و خوانده یا زوج نمی تواند از آن رفع مسدودی کند.

مگر آنکه طلب فرد خواهان یا زوجه به طور کامل پرداخت شود یا رضایت نامه محضری او مبنی بر ابراء و گذشت از طلب مورد نظر دریافت شده و به اداره ثبت ارائه گردد، در غیر اینصورت مسدودی حساب تا پرداخت دیون مورد نظر به قوت خود باقی می‌ماند.

آیا بانک حق برداشت از حساب را دارد؟

به گزارش آسیانیوز:

طبق آیین‌نامه جدید بانک مرکزی به بانک‌ها این اختیار داده شده است که اگر مشتری بدهی خود را پرداخت نکرد، بانک حق دارد بدون حکم قضایی، بدهی خود را از سایر حساب‌های فرد برداشت کند.

امکان برداشت از حساب توقیف شده

معمولا سوال می شود که آیا امکان برداشت پول از حساب مسدود شده وجود دارد؟ این پرسش معمولا در ذهن افرادی مطرح می گردد که پول و وجه زیادی در حساب بانکی خود دارند به گونه‌ ای که وجه موجود در حساب بانکی آن ها، بسیار بالاتری از میزان بدهی اشان است.

حال شاید فرد از بانک‌ درخواست کند که‌ تنها‌ به‌ اندازه بدهی اش، وجوه حساب بانکی او‌ مسدود شده و بتواند مابقی پول را برداشت کند. حال آیا چنین امکانی وجود دارد؟ متاسفانه اگر حساب بانکی شخصی مسدود گردد، هرچقدر هم که مبلغ بالایی درون آن وجود داشته باشد، به هیچ عنوان امکان برداشت و استفاده از حساب وجود ندارد.

پس عملا فرد تا زمانی که پرونده به نتیجه برسد و توقیف حساب بانکی اش رفع گردد، حق برداشت و‌ استفاده از آن را نخواهد داشت. یعنی در این حالت فرد نه می تواند انتقال وجه دهد و از حساب برداشت کند، و نه می تواند به واسطه صدور چک برای دیگری از موجودی حساب استفاده کند.

مدت زمان توقیف حساب بانکی

مدت زمان رفع مسدودی حساب، در روش مراجعه حضوری، کوتاه است معمولا، پس از مراجعه حضوری دارنده حساب به بانک، به صورت فوری، انجام می گیرد. اما در روش غیر حضوری، مدت زمان رفع مسدودی، کمی طول کشیده و دارنده، باید در حدود حداقل، یک هفته منتظر بماند. به همین دلیل، برای رفع مسدودی حساب، روش حضوری، پیشنهاد می گردد.

سوالات متداول

آیا اداره ثبت می تواند دستور توقیع حساب بانکی را صادر نماید؟

بله، اداره ثبت از جمله مراجعی است که صلاحیت صدور این‌ دستور را خواهد داشت. در صورتی که‌ دعوا مرتبط با اسناد رسمی و‌ عادی باشد، اداره ثبت می تواند حساب بانکی متهم را مسدود نماید.

اگر حساب توقیع گردد امکان برداشت از آن وجود ندارد؟

قطعا خیر، در این صورت تا تعیین و‌ تکلیف پرونده قضایی، فرد به هیچ عنوان‌ نمی تواند از حساب خود برداشت نماید.

چه مراکزی می تواند حکم رفع توقیع حساب بانکی افراد را صادر نمایند؟

مراجعی مثل اداره ثبت، دادگاه، شورای حل اختلاف، دادسرا و….می توانند حکم رفع توقیف و‌ انسداد حساب بانکی افراد را صادر نمایند.‌

مطالب مرتبط

27 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اسکندری
  17 اسفند 1401 13:45

  سلام و عرض ادب ، میخواستم بدونم مسدود شدن حساب بانکی توسط اجرای احکام نیاز به اجازه بانک دارد؟

  پاسخ
 • سلام ایا صرفا براساس یک شکایت که سند محکمه پسندی هم در خصوص بدهی وجود نداشته باشد و حتی در جلسه اول شورا هم شرکت نکرده باشد ایا شورا میتواند حساب بانکی فرد را مسدود نماید یا خیر متشکرم

  پاسخ
 • افتخاری
  28 اسفند 1401 08:50

  سلام وقت بخیر لطفا در رابطه با مسدود شدن حساب بانکی توسط دادگاه بیشتر توضیح بدین

  پاسخ
 • مهدی شهابی
  23 اردیبهشت 1402 15:20

  دروددرموردیک پرونده اجرای احکام حکم بازشدن حساب شخص روداده امایکی ازحسابهابازنشده علت چیست

  پاسخ
  • سلام. وقت. بخیر. آیا. زنی. که. منزل. را. ترک کرده. به. دلیل. رابطه نامشروع. ورفته. مهریه. را. اجرا. گذاشته. مرد آن. زن. زندان. بوده وتمام عمرو معاشش. از حقوق. کارگری باشد. چطور. این. حساب. را. باز کندوکاو بدکار باشد وفرزندان زیر. نظرش باشد

   پاسخ
 • سلام آیا امکان برداشت پول از کارت مسدود شده هست؟

  پاسخ
 • غلامرضا نورالهی
  21 خرداد 1402 16:29

  سلام بنده خواهان یک پرونده قضایی هستم که از خوانده طلب دارم، چندروز بعداز طرح شکوائیه شعبه رسیدگی اعلام شد، سؤال بنده این است که:دادگاه مذکور درمحل زندگی خوانده درشهر اهواز است ومحل زندگی بنده در شهر اصفهان،بنده باتوجه به درخواست تامین خواسته میخواهم تقاضای توقیف حساب هاوخودرو واملاک احتمالی خوانده بکنم،آیا میتوانم از طریق دفاتر خدمات قضایی الکترونیکی محل خود(اصفهان)اقدام نمایم؟یا باید حتما به محل خوانده (اهواز )در دادگاه مربوطه مراجعه کنم؟باتشکر از راهنمایی شما دوست عزیز

  پاسخ
  • سلام حسابی که شکایت پرداخت دیه داشته باشد وحساب بسته باشد وفقط ۱دونه کارت بسته نیست ایامیتوان خرید اینترنتی خودرو خرید کردازایران خودرو لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ
 • رسول عابدی
  31 خرداد 1402 10:17

  سلام یکی از من شکایت کرد ولی دیه رو دادیم یه مقداری ازش ماند دادگاه گفت یا بخشیده میشه یا باید پرداخت کنید حالا دو تا کارت عابر بانک من مسدود شده از بانک پرسیدم گفت شکایت دارید

  پاسخ
 • سلام دادستانی کل حساب مرا مسدود کرد و حق برداشت ندارم حالا باید حتما به دادستانی کل کشور تهران برم یا می تونم به دادستانی شهرمون برم واسه رفع مشکلی که هیچ اطلاعی ازش ندارم

  پاسخ
 • شهرام دهکبودی
  5 مهر 1402 01:17

  سلام من یکم تیر حسابم مسدود شد اول رفتم شعبه بانک گفت جرایم اقتصادی بسته رفتم جرایم اقتصادی گفتن نه ما نبودیم بعداز 20 روز برای حسابم پیام اومد رفع انسداد گردیده 50ثانیه بعد پیام اومد به مسدود برداشت تعقیر کرد فرداش رفتم شعبه گفت سرآمد دادگاه انقلاب اهواز بسته حساب رو تا اهواز هم رفتم بازپرس اش میگه فتای ایلام بسته از ایلام هم استعلام گرفتم میگن کار ما نیست الان موندم کجا برم رسیدگی کنم یعنی دوباره باید برم اهواز در ضمن من تهران زندگی میکنم نمیشه از همینجا پیگیری کرد

  پاسخ
  • عبداله هاشمی
   17 آذر 1402 20:18

   سلام بعدازاینکه ازکارمندبانک شکایت کردیم وبدون تشکیل دادگاه وشایدبانفوذ ایشون یارییس بانک حسابهای ماازحالت عادی خارج شده یعنی انتقال ویاواریزوجه عادی مدت زمان زیادی طول میکشه.
   حتی باوجودرضایت دادن ماوکارمندمتخلف ازهمدیگه
   بازهم مشکل حل نشده
   حالابایدبه کجامراجعه کنیم وپیگیرباشیم؟

   پاسخ
   • وکیل سلمانی نژاد
    23 بهمن 1402 09:39

    وقوع چنین امری بعید است ولی میتوانید به بازرسی همان بانک مراجعه کنید

    پاسخ
 • شاهین صادقی
  23 مهر 1402 09:43

  سلام و درود میخاستم بدونم که نامه که اجرای احکام به بانک میزنه یعنی چی یعنی من برم بانک از اون حساب ضامن پول منو بانک میده یاخیر

  پاسخ
 • محمدامین صراف
  29 آبان 1402 16:17

  سلام و وقت بخیر درود بر شما ،آیا میتوان علاوه بر مسدود کردن حساب متهم ،حساب همسر وی را نیز مسدود کرد ؟

  پاسخ
 • شیدا درآیش
  27 آذر 1402 05:50

  سلام وقت بخیر آیا حسابی ک مسدود شده بهش سود تعلق میگیره

  پاسخ
 • مسلم توللی
  24 بهمن 1402 17:39

  با سلام چرا شورای حل اختلاف عسلویه بلافاصله بعد ازثبت شکایت شاکی اونم بدون هیچ دلیل اثبات شده ای و بدون هیچ ابلاغیه ای به متشاکی ، در صورتی که مدارک اثبات شده ای هم در دست شاکی وجود داشته تصمیم به بستن کلیه حساب های اینجانب در بانک همین امروز در ساعات اخر اداری کرده ، مگر امکان پذیر هستش

  پاسخ
 • باسلام اگرازطرف اجرای احکام بخاطر مهریه حساب همسرم رو مسدود کرده باشم وهمسرم بخاهد حساب جدید ازبانک غیر از آن بانک هایی ک من مسدود کرده باشم ایا باید نامه جدید برای مسدود کردن اون حساب جدید ببرم یا ن هرحسابی ازهربانکی حساب بازکنه خودش مسدود میشه؟

  پاسخ
 • باسلام اگرازطرف اجرای احکام بخاطر مهریه حساب همسرم رو مسدود کرده باشم وهمسرم بخواهد حساب جدید ازبانک غیر از آن بانک هایی ک من مسدود کرده باشم ایا باید نامه جدید برای مسدود کردن اون حساب جدید ببرم یا ن هرحسابی ازهربانکی حساب بازکنه خودش مسدود میشه؟

  پاسخ
 • سلام ، من یک حساب بانک شهر دارم و حدودا سه سال هست که ازش هیچ استفاده ای نکردم؛ چند روز پیش یک مبلغ پولی بهش واریز شد
  منم تعجب کردم که پول از کجا اومده حدودا دو ساعت بعد رفتم از کارت که مال بانک ملت هست کارت به کارت کنم دیدم کارت مسدود شده زنگ زدم به بانک گفتن کلا
  همه حسابم تو هر بانکی مسدوده بعد رفتم شعبه بانک شهر گفتن گویا پولی که بدون اطلاع من بع حسابم واریز شده پول کثیف بود برای پولشویی
  باید چکار کنم تا دیگه همچین مواردی پیش نیاد؟

  پاسخ
  • وکیل عباس اسدی
   20 اسفند 1402 01:40

   سلام و عرض ادب؛ بهتره که حساب بلا استفاده نداشته باشید و اگر حسابی دارید که هیچ استفاده ای ندارید حساب رو ببندین.

   پاسخ
 • سلام، از ما کلاهبرداری فیشینگ انجام شده،خواستم بدونم بانک بدونم حکم قضایی میتونه حساب و مسدود کنه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  عذر خواهی میکنم یه فرد حدود ۴۰ تومن از من کلاه برداری کرده
  اگه شکایت کنم چقدر می‌کشه که حسابش مسدود بشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان