جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل اسدی با شماره زیر تماس بگیرید:

ثبت درخواست در سایت تصميم طلاق

سایت تصميم طلاق چیست؟

شروع زندگی مشترک می تواند در هر دورانی از بهترین تصميم های زندگی هر فردی محسوب می شود. ازدواج نمودن و تشکیل یک‌ زندگی جدید، همیشه می تواند اتفاقی شیرین و دلنشین باشد. اما متاسفانه با وجود علاقه زوجین و تشکیل دادن زندگی مشترک، گاها میان آن ها تفاهم کامل وجود نداشته و نمی توانند با یکدیگر سازش نمایند. در اینجاست که طلاق تنها راه حل‌ ممکن، برای خروج از یک زندگی پر تنش و یا حتی گاها تلخ می باشد. طلاق همیشه امری ناخوشایند توصیف شده و در مراجع قضایی معمولا تلاش بر این است که زوجین با یکدیگر به توافق نظر و سازش برسند، و از طلاق صرف نظر نمایند. اما گاهی با وجود  گذر زمان و مراجعه به جلسات مشاوره نیز، بازهم زوجین تصمیمشان طلاق و اتمام زندگی مشترک خود می باشد. در این صورت زوجین می بايست مراحل قانونی طلاق را طی نمایند، تا بتوانند رسما و شرعا از یکدیگر جدا شوند. یکی از مهمترین مراحل طلاق در کشور ما، ثبت نام در سایت تصميم طلاق می باشد. سامانه تصمیم طلاق با همکاری قوه قضائیه و سازمان بهزیستی، در چند سال گذشته راه اندازی شده است.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی از وکیل پایه یک دادگستری با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۶۰۳۷ تماس حاصل فرمایید، با مشورت و راهنمایی وکیل طلاق توافقی تهران زودتر به نتیجه خواهید رسید.

 زوجین می بايست قبل از هر کاری ابتدا درخواست طلاق خود را به صورت اینترنتی، در این سامانه به ثبت برسانند. پس از ثبت درخواست این سامانه زوجین را به مراکز مشاوره و غربالگری ارجاع می دهد. زوج و زوجه می بايست حتما در جلسات مشاوره حضور یابند.

آدرس مراکز مشاوره نیز به واسطه سایت تصميم طلاق برای زوجین ارسال می شود. مشاورین این مراکز طی این جلسات تمامی تلاش خود را مبنی بر ایجاد سازش میان زوجین، به کار می میگیرند. اگر در این صورت نیز سازش برقرار نشود، زوج و زوجه می توانند برای مراحل بعدی طلاق خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که برای انجام طلاق، تنها ثبت نام در این سامانه کافی نیست. بلکه می بايست مراحل قانونی دیگری نیز طی شوند. اما اولین مرحله برای شروع فرایند طلاق ثبت نام در سایت تصميم طلاق می باشد.

سایت تصميم طلاق

نحوه و آموزش دریافت نوبت در سایت تصميم طلاق

ثبت نام و اخذ نوبت از سایت تصميم کار چندان دشواری نیست، و تنها با طی نمودن چند مرحله ساده قابل انجام خواهد بود‌. با طی نمودن مراحل زیر می توانید اقدام‌ به اخذ نوبت نموده، و درخواست طلاق خود را به ثبت برسانید:

  • در مرحله اول می بايست به سایت تصميم مراجعه نموده و وارد صفحه مربوط به طلاق شوید.
  • سپس دادخواست طلاق خود را در همان مرحله ثبت کنید.
  • پس از تایید با یک نقشه در صفحه روبرو خواهید شد.‌ در این نقشه می بايست آدرس محل سکونت خود را پیدا نموده و وارد نمایید. چرا که پس از ثبت نام در سایت تصميم طلاق تمامی مراحل جهت راحتی هرچه بیشتر زوجین در همان محل سکونت آن ها صورت می گیرد.
  • حالا باید مراکز مشاوره را در سایت انتخاب کنید. برای این کار باید تمامی اطلاعات زوج و زوجه را در سایت وارد کنید. پس از ثبت اطلاعات و انتخاب مراکز مشاوره باید بر روی گزینه ثبت درخواست کلیک نمایید، تا وارد مرحله بعد شوید.
  • در مرحله بعد باید بر اساس شرایط خود یک ‌تاریخ و ساعت مناسب برای حضور در مراکز مشاوره و حمایت از خانواده انتخاب نمایید. پس از اینکه این مورد را به انجام رساندید، می بايست دکمه تایید را وارد کنید‌. پس از وارد نمودن گزینه تایید، آدرس مراکز مشاوره، تاریخ، ساعت و کد رهگیری برایتان به نمایش در می آیند. این اطلاعات سایت تصمیم طلاق را ذخیره نموده، سپس در تاریخ مندرج با در دست داشتن مدارک شناسایی، به مرکز مورد نظر مراجعه نمایید.

مهمترین مزایای ثبت درخواست در سایت تصميم طلاق

ثبت درخواست طلاق و دریافت نوبت در سامانه تصمیم، می تواند برای زوجین برخی مزایای مهم را به همراه داشته باشد. در واقع این سامانه به دلیل سهولت کار زوجین، هنگام طلاق راه اندازی شده است، و استفاده از آن می تواند شامل مزایای زیر شود:

  • سهولت کار

در درجه اول کار با این سامانه پیچیدگی خاصی ندارد و با طی کردن چند‌ مرحله ساده می توانید درخواست طلاق خود را به ثبت برسانید.

  • امکان پیگیری

با استفاده از سامانه تصمیم طلاق می توانید هر زمان که بخواهید، مراحل طلاق خود را پیگیری نمایید.

  • سریع تر پیش رفتن فرایند طلاق‌

دیگر مزیت استفاده از این سامانه این است که، موجب سریع تر پیش رفتن فرایند طلاق می شود. چرا که با دریافت نوبت در این سامانه، بخش زیادی از مراحل طلاق طی می گردد.

  • ثبت درخواست غیر حضوری

تمامی مراحل ثبت درخواست طلاق در این سامانه به صورت غیر حضوری ثبت می شوند. به همین دلیل برای ثبت درخواست، نیاز به مراجعه حضوری نبوده، و اینگونه با صرف کوتاه ترین زمان می توانید این امر را به انجام برسانید.

محبوب‌ترین مقالات
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان