تنظیم قرارداد آنلاین

تنظیم قرارداد آنلاین به دلیل سرعت و دقت در طرح جزئیات می تواند روشی مناسب  و مطمئن برای عقد قرارداد های مختلف تجاری و خدماتی در شرایط اضطراری و  اورژانسی باشد. افراد مسئول و روسای شرکت های مختلف تجاری و خدماتی ممکن است به صورت نا خواسته در طی سفرهای مختلف فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری به دست بیاورند که به دلیل نبودن قراردادهای مناسب و مطمئن این فرصت ها را از دست برود یا  گذشت زمان برای تنظیم قرار داد مناسب باعث کاهش اهمیت و ارزش قرارداد شود به شکلی که در کوتاه مدت یا بلند مدت عقد آن قرارداد ها مقرون به صرفه نباشد. لذا در این شرایط درخواست عقد قرارداد آنلاین از مراکز حقوقی معتبر می تواند راهگشا و حلال مشکلات باشد.

چگونگی درخواست برای تنظیم قرارداد آنلاین

امروزه با توجه به پیچیدگی های زیادی که در بخش های مختلف زندگی  فردی و اجتماعی  به وجود آمده است.  اکثر کارهای مختلف به صورت تخصصی انجام می شود تا رونده انجام کارهای مختلف از روانی و سهولت بیشتری برخوردار باشد.

 روند انجام کارهای حقوقی مختلف هم از این امر مستثنی نیست و خیلی از وکلاء سعی می کند فعالیت های خود را در بخش های مشخص و دعاوی حقوقی خاصی متمرکز نمایند تا با گذشت زمان و کسب تجربه، فعالیت متمرکز در آن ها در آن زمینه خاص بتوانند باعث بالا رفتن کیفیت و سرعت عمل در به سرانجام رساندن کارها و دعاوی حقوقی شود.

دعاوی تجاری یکی از زمینه های حقوقی است که وکلاء سعی می کنند به صورت تخصصی انجام امور شاخه های مختلف آن را انجام دهند. یکی از امور تخصصی که در حقوق تجارت مورد توجه است عقد قرارداد های مختلف تجاری است از وظایف وکیل کارشناس در عقد قراردادهای تجاری سنجیدن همه جوانب یک قرارداد و وقایعی است که در صورت کم و زیاد شدن مفاد قرارداد برای طرفین مشکل ساز می شود.

وکیل یا مشاور حقوقی در زمان عقد قراردادهای تجاری با نظارت و بررسی مفاد قرارداد می تواند شرایطی برای موکل خود فراهم نماید تا موکل او  بتواند قراردادی مناسب و قانونی منعقد نماید. همچنین وکیل عقد قرارداد های  تجاری با دادن مشاوره  موکل خود را از عقد قراردادی ناقص و مشکل دار که  مراجعه به دادسرای یا طی کردن مراحل خسته کننده دادرسی  را ممکن است در پی داشته باشد رهایی می بخشد.

یکی از روش های مناسب برای عقد قراردادهای تجاری و غیر تجاری در زمان های اضطراری استفاده از تنظیم قرارداد آنلاین استاندارد است.‌  امروزه تنظیم و منعقد کردن قرارداد آنلاین با توجه به گسترش فضای مجازی و با کمک وکیل قرارداد انجام پذیر می باشد.

 حتی زمانی که نمونه قرارداد های آماده در دسترس طرفین معامله باشد باز هم برای اطمینان از شرایط قرارداد وجود یک شخص حاذق و مطلع که  تنظیم قرارداد تخصصی را انجام می دهد الزامی است.

 از نکات مهم در تنظیم قرارداد های آنلاین برای تجار و فعالین عرصه های  اقتصادی و خدماتی که وجود مشاور حقوقی را برای‌ آن ها الزامی می کند آن است که امضا کننده قرارداد کدام یک از طرفین قرارداد است و چه توقعاتی از یک قرارداد خوب و با کیفیت دارد که ممکن است  موجب تغییر در جزئیات قرارداد  شود.

 در تنظیم قراردادهای  آنلاین روال کار به این شکل است که درخواست تنظیم آنلاین قرارداد به سایت ها و مراکزی که به این کار اختصاص دارند ارسال می شود سپس شخص مشخصات فردی و شماره موبایل خود را وارد کرده و توضیحات مناسب در خصوص قرارداد مورد نظر را برای وکلاء و کارشناسان شرکت مورد نظر ارسال می کند.

 پس از ارسال درخواست آنلاین تنظیم قرارداد و انجام تغییرات لازم یا بازنگری در مفاد قرارداد در ادامه روند تنظیم قرار داد آنلاین کارهایی  مثل اخذ توضیحات تکمیلی، دریافت نقطه نظرات فرد سفارش دهنده، مدت و هزینه های تنظیم قرارداد اعلام می شود که در صورت تایید شرایط و پرداخت هزینه لازم از طرف فرد سفارش دهنده، قرار داد مورد نظر تنظیم و  جهت انجام مراحل تکمیل و امضا طرفین برای  فرد در خواست کننده ارسال می شود.

 در خیلی از موارد روال معمول تنظیم قرارداد آنلاین به این شکل است که پس از انجام مراحل اولیه و رسیدن به نتیجه مناسب نسخه پیشنویس نکات و ارائه نکات تکمیلی قرارداد در دو نسخه وردWord)) و pdf در اختیار فرد سفارش دهنده قرار داده می شود. معمولاً سامانه های تنظیم قراردادهای آنلاین در مواردی چون حوزه های کسب و کار، قرارداد ها و عقود ملکی،  پیمان کاری،  مشارکت در ساخت،  خرید فروش املاک و خودرو یا اجاره آن ها  و … فعالیت می کنند که می‌تواند حوزه وسیع و گسترده ای از زندگی اجتماعی را شامل شود.

تنظیم قرارداد حقوقی به چه صورت است

همانطور که گفته شد به دلیل پیچیدگی شرایط زندگی بعضی از وکلاء سعی می کنند در بخش هایی مختلف حقوقی به صورت تخصصی فعالیت نمایند. لذا برای آگاهی از تنظیم قراردادهای حقوقی می بایست به وکلاء و مشاورینی مراجعه شود که به صورت تخصصی در حوزه تنظیم قراردادهای حقوقی فعالیت می کنند.

امروزه خیلی از وکلاء به صورت تخصصی در حوزه های گوناگون کاری، تجاری و خدماتی به شکل مشاوره یا تنظیم قراردادهای حقوقی آنلاین  و غیر آنلاین فعالیت می کنند.

 از ویژگی های تنظیم دادگاه حقوقی به وسیله این افراد کارشناس و متخصص آن است که قبل از تنظیم قرارداد شرایط و اعتبار آن را مورد سنجش قرار داده و پس از حصول اطمینان نسبت به مفاد قرارداد، اجازه امضای آن را به موکل خود می دهند.

 قراردادهای تجاری انواع مختلفی دارند به همین دلیل فرد برای تنظیم اینگونه قرارداد ها باید اطلاعات مناسبی از قوانین مربوط به تجارت داخلی و بین المللی داشته باشد تا در آینده مفاد قرارداد مشکل ساز نشود.

 چنانچه یک فرد بخواهد قراردادی تجاری برای فعالیت در حوزه داخلی کشور تنظیم نمایند باید نزد وکلایی  برود که از تسلط لازم به قوانین و شرایط قراردادهای تجاری داخلی برخوردار باشند. همچنین برای عقد قراردادهای بین المللی باید از وکلاء و مشاورینی استفاده شود که از آشنایی لازم با حقوق  تجارت بین الملل برخوردار هستند.

سطح آگاهی وکیل تنظیم قرارداد نسبت به قوانین موجود و شرایطی که ممکن است در آینده  اتفاق بیفتد می‌تواند تاثیر خوبی در روند اجرای یک قرارداد داشته باشد. معمولاً وکیل قرارداد ها مطابق درخواست های طرفین اقدام به انعقاد قرارداد استاندار بین طرفین می کند.

از جمله وظایف وکیل عقد قرارداد میتوان به مواردی مثل تنظیم پیشنویس قرارداد مدنظر، بررسی و بازبینی قرارداد های تنظیم شده قبل از امضاء طرفین، مدیریت و نظارت بر چگونگی اجرای صحیح مفاد ذکر شده در قرارداد اشاره کرد.

مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد آنلاین

مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد آنلاین می تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از مشکلات و خطا هایی باشد که در صورت بروز آن ها  باعث منحرف شدن روند  اجرایی قرار دادهای آنلاین می شود.

استفاده از مشاورین حقوقی کار بلد و  متخصص برای تنظیم قراردادهای تجاری و غیر تجاری آنلاین باعث می شود  طرفین قرارداد از آرامش و تمرکز لازم برای امضای قرارداد برخوردار باشند.

وکلاء و مشاورینی که در رشته حقوق تحصیل کردند اگر از تخصص لازم در شاخه های مختلف حقوقی برخوردار باشند می توانند بهترین گزینه برای تنظیم قراردادهای مختلف تجاری و غیرتجاری به صورت آنلاین یا غیر آنلاین باشند.

وکلاء یا مشاورین حقوقی به‌ دلیل داشتن تخصص لازم و کارآزموده بودن در رشته خود می‌ توانند در هنگام تنظیم قراردادهای آنلاین یا غیر آنلاین  یا در حین اجرا، مفاد و شرایط قرارداد را به موکلین خود اطلاع رسانی کنند تا از کم کاری یا زیاده خواهی طرف مقابل در قرارداد جلوگیری نمایند.

لذا در زمان بستن قرارداد های مختلف تجاری و غیرتجاری برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بهتر است از اشخاص کاردان و متخصص در حوزه عقد قرارداد های مختلف مثل عقد معامله، ازدواج و… استفاده شود تا از مشکلات و گرفتاری هایی که ممکن است در صورت عدم آگاهی به مفاد قرارداد پیش آید جلوگیری شود.

سخن پایانی

تنظیم قرارداد آنلاین یکی از روش های جدید برای تنظیم قراردادهای تجاری و غیرتجاری در شرایط اضطراری است که با گسترش فضای مجازی مرسوم و متداول شده است.

چگونگی درخواست برای تنظیم قرارداد آنلاین به این شکل است که فرد یا افراد درخواست کننده با سایت های حقوقی که در این زمینه فعالیت می کنند ارتباط برقرار کرده و پس از ارائه مدارک و هزینه های لازم قرارداد مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت می کنند.

 تنظیم قرارداد حقوقی باید به صورتی باشد که تمامی نکات و مسائل حقوقی به شکل واقع بینانه در زمان تنظیم آن رعایت شود تا در کوتاه مدت یا بلند مدت مفاد قرارداد برای طرفین مشکل ساز نشود. مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد آنلاین می‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از مشکلاتی باشد که ممکن است در زمان تنظیم و استفاده از قراردادهای آنلاین ایجاد شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان