بهترین وکیل شرق تهران

وکلا از جمله متخصصینی هستند، که به صورت آزاد فعالیت کاری خواهند داشت. وکلا در واقع به موکلین کمک می کنند تا حقوق خود را مطالبه نموده، و یک وکیل حرفه ای تمام تلاش خود را برای دفاع از مطالبات موکل به کار خواهد گرفت. حال یک‌ وکیل خوب و با تجربه، وظایف متعددی در قابل موکلین خواهد داشت. آشنایی با وظایف وکیل، می تواند برای افرادی که با پرونده های قضایی دست و پنجه نرم می کنند، بسیار اهمیت داشته باشد.

مهمترین وظایف بهترین وکیل شرق تهران

 • وکیل نماینده موکل است و وظیفه دارد به نمایندگی از او در دادگاه از حقوقش دفاع کند‌.
 • وکیل وظیفه دارد در تصمیم گیری در خصوص پرونده، به موکل خود کمک‌ کند.
 • یک وکیل خوب باید مستندات طرح دعوا، مثل دادخواست، شکوائیه و ….را تنظیم و آماده سازی نماید.
 • وکلا می بايست تمامی اطلاعات ریز و درشت و پنهان پرونده را، به موکل ارائه دهند.
 • وکیل وظیفه دارد بهترین راهکار ها را جهت پیشبرد پرونده، به موکل پیشنهاد نماید.
 • وکیل باید به مذاکره با طرفین دیگر دعوا بپردازد.

ویژگی های یک وکیل خوب

حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد، نیاز به وکیل حرفه ای دارید، اما نمی دانید باید چه معیارهایی را نظر بگیرید. همه ما ممکن است در طول‌ زندگی حتی یک مرتبه هم که شده، به وکیل نیاز پیدا کنیم. اما انتخاب یک وکیل کاردان بسیار اهمیت دارد. وکلای با تجربه و متخصص دارای برخی ویژگی ها می باشند. با در نظر گیری این ویژگی ها، قطعا قادر به انتخاب یک‌ وکیل حرفه ای و‌ با تجربه خواهید بود.

در ادامه به بررسی مهمترین خصوصیات و ویژگی های یک وکیل خوب و توانا، پرداخته ایم:

 • در دسترس بودن

وکیل همیشه باید در دسترس شما باشد، و این یکی از مهمترین ویژگی های یک وکیل حرفه ای محسوب می شود. حال شاید تصور کنید که چون وکیل مرتبا در دادگاه ها و مراجع قضایی حضور دارد و ‌نمی تواند پاسخگوی شما باشد، قطعا در دسترس هم نخواهد بود. اما این مسئله نباید سبب شود، که‌ نتوانید به وکیل خود دسترسی داشته باشید. گاهی ممکن است برای موکل یک سوال پیش بیاید، یا بخواهد در خصوص موضوعی بسیار فوری، با وکیل خود مشورت کند. پس وکیل باید همواره در دسترس افراد باشد.

 • رازدار بودن

دیگر ویژگی مهمی که باید آن را در یک وکیل خوب جستجو کنید، رازدار بودن است. برای اینکه پرونده اتان نتیجه بهتری داشته باشد، باید در خصوص تمامی جزئیات آن با وکیل صحبت کنید. چرا که وکیل باید از تمامی ابعاد پرونده مطلع باشد، تا بتواند بهتر به دفاع از حقوق شما بپردازد. به همین دلیل گاهی ممکن است نیاز باشد اسراری را به وکیل بگویید، که تا کنون در خصوص آن‌ ها با هیچ شخصی صحبت نکرده اید. حال وکیل نیز می بايست بسیار راز دار باشد، و هیچگاه اطلاعات و اسرار شما را در اختیار هیچ فرد، نهاد یا سازمانی قرار ندهد. در واقع راز دار بودن می تواند یکی از مهمترین وظایف وکلا نیز محسوب شود.‌

 • قدرت بیان عالی

وکیل خوب و حرفه ای، باید حتما از قدرت بیان بسیار عالی برخوردار باشد. در واقع وکیل باید بتواند با قدرت بیان استدلال خود، ذهن قاضی را به واقعیت پرونده هدایت کرده، و حقانیت شما را به او اثبات کند. همچنین وکیل باید قدرت برقراری ارتباط با قاضی، مشاور دادگاه، طرف دیگر دعوا و ….را داشته باشد. مورد دیگری که بسیار اهمیت دارد، قدرت تکلم وکیل است. یک وکیل حرفه ای باید، تا حد امکان با شما به گونه ای ارتباط برقرار کند که، به راحتی صحبت های او را درک کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم، پیش از همکاری با وکیل، حتما در جلسات مشاوره شرکت‌ کنید، تا بتوانید قدرت بیان او را محک بزنید.

 • به روز بودن

به روز بودن قطعا از مشخصات و ویژگی های یک وکیل خوب و حرفه ای تلقی می شود. در دنیای وکالت هیچگاه مطالعه و کسب دانش پایان یافتنی نیست. چرا که علم وکالت همواره در حال به روز شدن است، و‌ یک وکیل باید با تمامی آیین نامه ها، بخش نامه ها و قوانین جدیدی که تصویب می شوند تسلط داشته باشد.

برای مثال گاهی دیده می شود دیوان‌ عدالت اداری کشور، یک‌ قانون جدید را به تصویب رسانده است، که با وجود آن به راحتی می توان پرونده شما را حل و فصل نمود. حال تصور کنید وکیل از تصویب چنین قانونی بی اطلاع باشد! قطعا به روز نبودن دانش وکیل می تواند در عدم موفقیت پرونده شما بسیار اثرگذار باشد. پس حتما به این مسئله نیز توجه کافی داشته باشید.

 • تخصص کافی

وکیل خوب وکیلی است، که از تخصص و دانش کافی در زمینه حقوق برخوردار باشد. در واقع وکیل باید دارای تحصیلات دانشگاهی در این زمینه بوده، و بیشترین تخصص را داشته باشد. زیرا، وکیلی که از دانش و مهارت کافی برخوردار نیست، قطعا پیشبرد پرونده شما نیز موفق عمل نخواهد کرد.

دلایل اهمیت پیدا کردن بهترین وکیل در تهران

پیدا کردن یک وکیل خوب در تهران، قطعا از اهمیت بسزایی برخوردار است. اگر از جمله افرادی هستید که در مراجع قضایی در خصوص هر نوع دعوایی پرونده تشکیل داده اید، به هیچ عنوان در کمک گرفتن از وکیل کوتاهی نکنید. بسیاری از افراد سعی می کنند به صورت سرخود و‌ بدون دارا بودن هیچ اطلاعات خاصی، امور پرونده را خودشان انجام دهند.

اما این مورد موجب می شود که گاها افراد دچار خسارات و‌ ضرر و زیان هایی گردیده، و از طرفی نیز پرونده اشان نیز به شکل مطلوب پیش نخواهد‌ رفت. چرا که مسائل حقوقی معمولا پیچیدگی زیادی داشته، و تنها وکلا می توانند در این زمینه به شیوه اصولی عمل نمایند. پس هیچگاه از نقش یک وکیل خوب، در پیشبرد هر چه بهتر پرونده اتان غافل نشوید.

سوالات متدال

آیا در دسترس بودن یک وکیل مهم است؟

بله، در دسترس بودن از مهمترین مشخصه های یک‌ وکیل حرفه ای می باشد.

مهمترین وظیفه یک وکیل خوب چیست؟

مهمترین وظیفه یک وکیل توانا و حرفه ای، دفاع از حقوق موکلین می باشد. اما در حالت کلی وکلا وظایف دیگری نیز در قبال موکلین داشته، که در بالا به ذکر آن ها پرداختیم.‌

اگر وکیل دانش به روز نداشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟

در این صورت ممکن است پرونده شما به نتیجه مطلوب دست نیابد، و حتی اختلالاتی نیز در روند پیشبرد آن به وجود آیند.

4.3/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره تلفنی رایگان