وکیل مواد مخدر در تهران

وکیل مواد مخدر تهران به دلیل داشتن سابقه و تجربه مناسب در پیگیری پرونده‌های مختلف کیفری حوزه مواد مخدر در دادگاه انقلاب می تواند گزینه ای مناسب برای پیگیری  یک چنین پرونده هایی باشد. قانونگذار، مجازات های بسیار سنگین و سختگیرانه‌ای را برای هرگونه تولید، نگهداری و حمل و نقل مواد مخدر در نظر گرفته است تا از گسترش تجارت و استعمال مواد مخدر که می تواند منجر به نابهنجاریهای اجتماعی در جامعه شود جلوگیری کند. لذا قانون هیچ‌گونه اغماض و چشم پوشی نسبت به جرایمی که در این حوزه اتفاق می افتد ندارد و با افرادی که در این حوزه  از جرائم فعالیت می کنند با شدت و سختگیرانه برخورد می کند. وکیل مواد مخدر در تهران به دلیل آشنایی و اشراف به قوانین جاری  و داشتن تجربی کافی در  زمینه روال اداری یک چنین پرونده هایی می تواند در تغییر مسیر قضایی پرونده برای گرفتن تخفیف یا کاهش مجازات موثر باشد.

وظایف وکیل مواد مخدر

وظایف وکیل مواد مخدر با توجه به شرایط پرونده و کسی که وکالت اورا قبول کرده است ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی وکیل مواد مخدر باید برای آغاز کار و جلوگیری از محکومیت موکل خود یا کاهش میزان جرم ابتدا یک دادخواست مناسب تنظیم  و به مراجعه رسیدگی کننده ارائه دهد.

 تنظیم یک دادخواست مناسب با ادله محکمه پسند می تواند نقش مهمو‌محوری در کاهش مجازات متهم داشته باشد. همانطور که گفته شد برای جلوگیری از گسترش جرائم در حوزه مواد مخدر قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع شده است که از آن جمله  می توان به مجازات اعدام و حبس های طولانی مدت و حتی تبعید  اشاره کرد.

از مهمترین وظایف وکیل مواد مخدر ارائه مدارک مناسب یا استفاده از روزنه های قانونی برای گرفتن حکم تعلیق مجازات یا تعلیق اجرای حکم است تا در ادامه بتواند روند دادرسی پروند را تغییر داده و نتایج مطلوبی را برای موکل خود رقم بزند.

از جمله روزنه‌های قانونی که می‌تواند باعث تغییر در نتیجه گیری پرونده متهمان مواد مخدر شود عفو سالانه مقام رهبری است که به درخواست رئیس قوه قضاییه در این حوزه اعمال می‌شود، لذا از وظایف وکیل مواد مخدر آن است که شرایط پرونده موکل خود را طوری تنظیم نماید که بتواند در چارچوب بخشش سالانه رهبری قرار بگیرد.

از دیگر ابزارهای قانونی که وکیل مواد مخدر تهران می‌تواند از آن برای تغییر روند و شرایط دادرسی پرونده موکل خود استفاده کند استفاده از آزادی مشروط است؛ آزادی مشروط این امکان را به متهم مواد مخدر می‌دهد که بتواند با رعایت یکسری شرایط و ضوابط قانونی از حبس طولانی مدت رهایی پیدا کند.

از دیگر وظایف وکیل مواد مخدر آن است که با ارائه ادله مناسب و محکمه پسند در جهت کاهش مجازات متهم استفاده نماید؛ یعنی در وهله اول مجازات اعدام یا حبس طولانی مدت را کاهش دهد و در ادامه سعی کند مجازات حبس متهم را به جزای نقدی تبدیل نماید.

همچنین یک وکیل با تجربه مواد مخدر باید طوری مقدمات کار را فراهم کند که پس از صدور رای اولیه، شرایط برای ارسال پرونده به بخش تجدیدنظرخواهی فراهم شود به شکلی که پس از بازبینی پرونده در دیوان عالی کشور امکان اخذ حکم تبرئه فراهم شود.

◁◁ مطلب پیشنهادی: وکیل کیفری در تهران

چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟

قانونگذار برای جلوگیری از فروش و استعمال مواد مخدر در جامعه قوانین سخت و سنگینی را در نظر گرفته است و  قضات و مجریان قانونی را که در این حوزه فعالیت می‌کنند از ارائه هرگونه تخفیف یا کاهش میزان مجاز برحذر داشته و نهی نموده است.

اما چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟ معمولاً برای پیگیری پرونده های که در حوزه مواد مخدر هستند باید از یک وکیل متخصص مواد مخدر و با تجربه استفاده شود که از تخصص لازم در این زمینه برخوردار باشد و بتواند با تسلط و اشراف به قوانین این حوزه حداکثر تخفیف یا کاهش مجازات را برای موکل خود به دست بیاورد.

پرونده های که در حوزه مواد مخدر در محاکم قضایی بررسی می‌شوند به دلیل مجازات‌های سنگینی که برای این نوع جرائم در قانون در نظر گرفته شده است شرایط دشواری دارند به شکلی که  فقط وکلاء قانوندان و با تجربه ممکن است بتوانند این چنین پرونده‌هایی را به نتیجه مطلوب برسانند.

معمولاً تعداد وکلایی که از تجربه و تخصص لازم در زمینه پیگیری پرونده های مواد مخدر برخوردار هستند کم است لذا برای بدست آوردن نتایج مناسب باید به وکیل مواد مخدر با تجربه و کاربلد رجوع شود.

رجوع به وکیل مواد مخدر با تجربه و کاربلد این امکان را به متهم می دهد که با آگاهی لازم از قانون، اظهارات خود را در دادسرا یا بخش های قضایی بیان کرده آنها را تایید نماید به شکلی که در آینده بر علیه او استفاده نشود و باعث اطاله دادرسی نگردد.

وکیل مواد مخدر پس از مطالعه جزئیات پرونده به موکل خود می گوید که برای دفاع از خود چه حرف هایی بزنند و چگونه رفتار نماید، چون در خیلی از دادسراها دادیار یا بازپرس پرونده به وکیل پرونده اجازه صحبت نمی‌دهند و موکل باید شخصا به سئوالات آن ها پاسخ دهد

پس بهتر است متهمین حوزه جرائم مواد مخدر در مراحل رسیدگی پرونده در دادگاه کیفری نسبت به گرفتن وکیل مواد مخدر اقدام کنند تا این فرصت را داشته باشند که بتوانند قبل از صدور حکم از روزنه ها و شرایط قانونی برای تبرئه خود یا کاهش مجازات استفاده کنند.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران

بهترین وکیل مواد مخدر تهران وکیلی است که از اشراف لازم نسبت به قوانین حوزه جرائم مواد مخدر صنعتی و سنتی بخصوص مصرف، تولید و پخش آن برخوردار باشد.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران با مطالعه دقیق پرونده متهم به او چگونگی درست حرف در زمان دادرسی را آموزش می دهد چون در خیلی از موارد دادیار ها و بازپرس های مختلف به وکیل اجازه حرف زدن نمی دهند و موکل باید شخصاً به سوالات آنها پاسخ دهد.

 لذا کوچکترین اشتباه یا بیان حرفهای متناقض می تواند باعث تغییر روند دادرسی شده و احتمال محکومیت متهم را افزایش دهد، بهترین وکیل مواد مخدر تهران به دلیل داشتن دانش حقوقی و تجربه لازم می تواند قبل از نهایی شدن حکم دادگاه با ارائه مستندات قانونی لازم از متهم دفاع کرده و بر روی تصمیم نهایی قاضی تاثیر گذار باشد.

بهترین زمان برای انتخاب وکیل، ابتدای دستگیری و تشکیل پرونده قضایی برای فرد است چون هرچه این کار با تاخیر بیشتری انجام شود ممکن است روند دادرسی پرونده پیچیده تر شود و امکان تغییر اظهارات متهم در موارد مختلف کم شود.

همچنین انتخاب دیرهنگام وکیل ممکن است باعث بیان حرفهای متناقض از طرف او شود و روند دادرسی را تغییردهد و امکان تغییر اظهارات ثبت شده را به حداقل ممکن کاهش دهد.

مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر

مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر این امکان را برای متهم فراهم می‌کند که نسبت به شرایط پرونده و میزان مجازاتی که ممکن است برای او در نظر گرفته شود آگاهی به دست بیاورد.

همچنین مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر این امکان را برای متهم فراهم می کند که بتواند راه ها و روزنه های قانونی کاهش و تخفیف مجازات را بررسی کرده و نسبت به انتخاب وکیل مناسب اقدام کرد.

مشاوره رایگان با دفاتر حقوقی و وکلایی که در این مراکز فعالیت می کنند باعث می‌شود متهم بتواند بدون هیچگونه هزینه ای از شرایط کلی پرونده خود مطلع گردد و یک انتخاب مناسب برای کاهش میزان مجازات یا تغییر روند حقوقی و قضایی  پرونده خود در پیش گیرد.

هزینه وکیل برای مواد مخدر

هزینه وکیل برای مواد مخدر دارای یک تعرفه مشخص قانونی است که این تعرفه به وسیله کارشناسان قوه قضاییه تعیین و ابلاغ می شود؛ همچنین هزینه وکیل برای مواد مخدر یا حق الوکاله این حوزه از جرائم با توجه به میزان جرم تعیین می شود.

هرچند هزینه دادرسی و حق الوکاله توسط قوه قضائیه با توجه به میزان جرم مشخص می شود، اما توافق طرفین و مهارت و سابقه وکیل در تعیین هزینه کلی حق الوکاله نقش تعیین کننده ای دارد.

طبق روال جاری هزینه وکیل برای مواد مخدر با توجه به میزان جرم ارتکابی بین 50 میلیون ریال تا 1 میلیارد ریال در نوسان است. البته باید توجه داشت که اگر میزان مجازات سنگین‌تر باشد ممکن است هزینه حق وکاله را به 200میلیون تومان هم برساند.

مجازات جرایم مواد مخدر

مجازات جرائم  مواد مخدر با توجه به نوع جرم و میزان مواد مخدر کشف شده متفاوت است، معمولا اگر میزان مواد مخدر کشف شده کم باشد میزان جریمه نقدی، حبس یا شلاق به میزان کم برای مجرم در نظر گرفته می شود.

اما اگر میزان مواد مخدر کشف شده زیاد باشد یا متهم  فعالیت مجرمانه در حوزه مواد مخدر را به صورت متوالی تکرار کند میزان جریمه نقدی و حبس افزایش پیدا می کنند. همچنین اگر میزان مواد مخدر کشف شده از 5کیلوگرم عبور کند برای متهم اعدام یا حبس ابد به دنبال خواهد داشت.

مجازات تولید و کاشت مواد مخدر با توجه به نوع کشت و میزان آن متفاوت است، طبق روال جاری کشت هرگونه خشخاش و گل یا ماریجونا اکیدا ممنوع است اما کشت شاهدانه اگر با مجوز لازم برای استفاده دارویی باشد مجاز است.

بر این اساس هرکس اقدام به کاشت بدون مجوز خشخاش، گل یا شاهدانه کند علاوه بر آنکه مواد بدست آمده امحاء می شود صاحب آن ها یا کسی که اقدام به کاشت آن ها کرده است با توجه به میزان مواد مخدر کاشته شده به جریمه نقدی محکوم می شود.

همچنین اگر یک نفر به کاشت و تولید مواد مخدر سنتی یا صنعتی به صورت مکرر ادامه دهد به مجازات حبس محکوم می شود.

مجازات وارد یا صادر کردن موارد مخدر هم با توجه به میزان و نوع ماده مخدر کشف شده متفاوت است و میزان مجازات آن از 4گرم با جزای نقدی و شلاق تا 5 کیلوگرم با جزای نقدی و حبس ابد ادامه پیدا می کند و اگر میزان ماده مخدر صنعتی یا سنتی کشف شده بیش از 5 کیلوگرم باشد ممکن است برای متهم مجازات اعدام صادر شود.

مجازات نگهداری از مواد مخدر با توجه به نوع ماده مخدر و میزان آن متفاوت است و از جریمه نقدی و شلاق شروع شده هرچه میزان ماده کشف شده بیشتر باشد باعث افزایش تعداد سال های حبس می شود و نهایتا اگر از 5 کیلوگرم عبور کند برای مجرم مجازات اعدام به دنبال خواهد داشت.

مجازات حمل مواد مخدر هم با توجه میزان مواد مخدر و نوع آن یا تعداد دفعات تکرار جرم متفاوت است و از جریمه و‌ حبس شروع شده و به اعدام منتهی می گردد.

مجازات احداث مکانی جهت استعمال مواد مخدر و روان گردان با توجه با شرایط و میزان جرمی که برای متهم در نظر گرفته می شود از نظر میزان جریمه و حبس متفاوت است منتهی اگر مکانی که تبدیل به محل استعمال مواد مخدر شده است جواز کسب داشته باشد جواز باطل و محل استعمال مواد مخدر پلمپ می شود.

سخن پایانی

وکیل مواد مخدر در تهران به وکلایی گفته می‌شود که به صورت تخصصی در زمینه پرونده های حوزه جرائم مواد مخدر فعالیت می‌کنند و از تجربه لازم در زمینهء کاهش یا تعلیق مجازات های تعیین شده در این زمینه برخوردار هستند، وظایف وکیل مواد مخدر با توجه به نوع جرم و میزان مشارکت یا ماده مخدر کشف شده متفاوت است.

در هر صورت وظیفه وکیل مواد مخدر آن است که نسبت به تخفیف یا کاهش مجازات متهم با استفاده از راهکارهای قانونی اقدام کند؛ در جواب این سوال که چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟ باید گفت وکیل مواد مخدر از تجربه و مهارت لازم برای به نتیجه رساندن این گونه پرونده ها برخوردار است.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران وکلایی هستند که از توان و تبحر بیشتری برای گرفتن تخفیف یا تغییر روند پرونده برخوردار هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره تلفنی رایگان