جهت مشاره تلفنی رایگان با وکیل تضمینی مواد مخدر با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۳۵۷۶۰۳۷📱

وکیل مواد مخدر در زمینه قوانین و مقررات مربوط به مواد مخدر تخصص دارد و در پرونده های خرید، فروش، حمل، نگهداری و توزیع مواد مخدر فعالیت می‌کند.

وکیل مواد مخدر به دلیل داشتن سابقه و تجربه مناسب در پیگیری پرونده‌های مختلف کیفری حوزه مواد مخدر در دادگاه انقلاب می تواند گزینه ای مناسب برای پیگیری  یک چنین پرونده هایی باشد. قانونگذار، مجازات های بسیار سنگین و سختگیرانه‌ای را برای هرگونه تولید، نگهداری و حمل و نقل مواد مخدر در نظر گرفته است تا از گسترش تجارت و استعمال مواد مخدر که می تواند منجر به نابهنجاریهای اجتماعی در جامعه شود جلوگیری کند. لذا قانون هیچ‌گونه اغماض و چشم پوشی نسبت به جرایمی که در این حوزه اتفاق می افتد ندارد و با افرادی که در این حوزه  از جرائم فعالیت می کنند با شدت و سختگیرانه برخورد می کند. وکیل مواد مخدر در تهران به دلیل آشنایی و اشراف به قوانین جاری  و داشتن تجربی کافی در  زمینه روال اداری یک چنین پرونده هایی می تواند در تغییر مسیر قضایی پرونده برای گرفتن تخفیف یا کاهش مجازات موثر باشد.

منظور از مواد مخدر چیست؟

مواد مخدر به مواد اعتیادآور سنتی و صنعتی گفته می شود که فرد با استعمال آن احساس سرخوشی کرده و از لحاظ فکری به صورت غیر واقعی احساس راحتی می کند.

 به بیان دیگر مواد مخدر  دارای یک سری ترکیبات شیمیایی هستند که سیستم عصبی فرد مصرف کننده را تحت تاثیر قرار داده و گاهی حتی در اثر مصرف زیاد آن را مختل می کند. همانطور که گفته شد مواد مخدر به دو گروه مواد مخدر صنعتی و سنتی یا طبیعی تقسیم می شوند.

معمولاً مواد مخدر صنعتی به صورت مصنوعی در آزمایشگاه های مختلف تولید شده و عوارض مخرب تری  از مواد مخدر سنتی بر روی سیستم عصبی افراد مصرف کننده دارند به شکلی که قانونگذار مجازات های سنگین تری را به دلیل عوارض بالا برای عاملان تولید، توزیع و مصرف آنها در نظر گرفته است.

همانطور که گفته شد عوارض بد و ایجاد نابهنجاری های وسیع اجتماعی باعث شده است قانونگذار مجازات های سختی را برای تولید، توزیع و مصرف آن در نظر گرفته و  دادگاه های انقلاب را برای رسیدگی به پرونده های مربوط به مواد مخدر در نظر بگیرد.

بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه انقلاب معمولاً به جرائمی رسیدگی می کند که مجازات فرد مجرم حبس ابد، اعدام و غیره باشد که نشانگر حساسیت بالای پرونده های مربوط به مواد مخدر می باشد. با توجه به مطالب گفته شده، وکیل مواد مخدر معمولا به دعاوی رسیدگی می کند که در رابطه با تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی و مسائل حواشی آن باشد.

معمولا عوارض و نابهنجاری های تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر به فرد یا گروه خاصی محدود نشده و اگر قانونگذار نتواند با گذاردن قوانین سفت و سخت از گسترش آن جلوگیری کند به کل جامعه رسوخ کرده و اثرات نابهنجاری را بر اقتصاد، فرهنگ و بنیان جامعه تحمیل می کند.

تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر هزینه های زیادی را برای دولت های مختلف به همراه دارد به شکلی که قانگذار برای جلوگیری از گسترش مصرف آن در جامعه، شدیدترین مجازات های جزایی را در نظر می گیرد.

همانطور که گفته شد به دلیل اهمیت ویژه و تاثیر غیرقابل انکار مصرف مواد مخدر بر فرهنگ و اقتصاد جامعه در ایران دادگاه انقلاب به طور مستقیم به این گونه پرونده ها رسیدگی می کند.

وکیل مواد مخدر به چه دعاویی رسیدگی می کند؟

با توجه به مطالب بیان شده وکیل مواد مخدر بطورکلی در حوزه وسیعی ازدعاویی مواد مخدر فعالیت کرده و به مسایل پیرامون آن رسیدگی می کند که در ادامه به مهمترین موارد آن به صورت اجمال اشاره می شود.

 • پرونده افراد متهم به تولید، ساخت، واردات و صادرات مواد مخدر
 • انواع پرونده کاشت کوکا،کنف و خشخاش با هدف تولید مواد مخدر
 • استعمال یا استفاده از مواد مخدر برای نعشگی یا بیخود شدن از خود
 • اختفا، نگهداری، حمل، خرید و فروش مواد مخدر
 • راه اندازی و مدیریت محلی برای استعمال مواد مخدر
 • تولید، ساخت، خرید و فروش و نگهداری ابزارآلات مربوط به استعمال مواد مخدر
 • پناه دادن به افراد مجرم و متهمی که به جرم مواد مخدر زیر تیغ هستند
 • استفاده و جاسازی کردن مواد مخدر یا ابزار تولید مواد مخدر با هدف اتهام زدن به افراد دیگر

وکیل متخصص در امور مواد مخدر چه خدماتی ارائه می دهد؟

وکیل متخصص در امور مواد مخدر به وکلایی گفته می شود که از کلیه قوانین مربوط به جرایم در این زمینه آگاه بوده و به صورت تخصصی رسیدگی به پرونده های مواد مخدر را در دستور کار خود قرار داده باشند.

به طورکلی وکیل مواد مخدر از آگاهی لازم نسبت به قوانین کیفری در حوزه مواد مخدر شامل قوانین قاچاق، نگهداری، اختفاء، مجازات و حمل و نقل مواد مخدر به داخل یا خارج کشور برخوردار بوده و می تواند با اتکا به قوانین جاری بهترین و کم هزینه ترین راهکارها را برای تبرئه یا کاهش جرم موکل خود در پیش گیرد. از جمله وظایف و خدمات وکیل مواد مخدر می توان به مواردی که در ادامه می آید اشاره کرد.

 • تلاش برای اثبات بی گناهی فرد متهم یا کاهش مجازات او
 • اثبات بی گناهی متهم در صورت عدم وجود سابقه در زمینه تولید، توزیع یا مصرف مواد مخدر
 • استفاده از ادله متقن با اتکا به توانایی خود برای کاهش مجازات متهم
 • ارائه دادخواست مقتضی و استفاده از دلایل محکم پسند برای کاهش مجازات حبس متهم
 • پیگیری تبدیل مجازات حبس فرد متهم به جزای نقدی
 • اخذ تعلیق مجازات و توقف اجرای حکم متهم
 • استفاده از تمام ظرفیت های خود برای ارسال پرونده متهم به مرحله تجدید نظر خواهی برای رسیدگی مجدد به پرونده و صدور حکم برائت
 • استفاده از دلایل قانونی در مرحله اعاده دادرسی و تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور
 • استفاده از مستندات لازم پرونده در مرحله تجدید نظر برای فراهم کردن شرایط و ایجاد امکان تبرئه متهم
 • تلاش برای گرفتن آزادی مشروط در صورت محکوم شدن متهم به حبس طولانی مدت

مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر می تواند راهکاری مناسب برای اطلاع از وضعیت پرونده افراد متهم و مجرم بوده  و این امکان برای آن ها یا خانواده شان فراهم که نسبت به شرایط پرونده خودآگاهی لازم را به دست آورده و از حکمی که ممکن است برای آن صادر شوند مطلع شوند.

همچنین این امکان برای آن ها فراهم می شود که در جریان شرایط استفاده از وکیل برای ارائه راهکار قانونی و کاهش مجازات یا تبرئه متهم آگاهی لازم را به دست بیاورند.

لازم به ذکر است که آقای عباس اسدی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری می تواند خدمات مناسب و با کیفیتی  را در زمینه مشاوره رایگان به متقاضیان و افراد درگیر در پرونده های مواد مخدر برای روشن شدن شرایط و وضعیت پرونده ارائه دهد. شماره تلفن تماس با آقای عباس اسدی برای دریافت مشاوره در زمینه انواع پرونده های مواد مخدر 09123576037

وظایف وکیل مواد مخدر

وظایف وکیل مواد مخدر با توجه به شرایط پرونده و کسی که وکالت اورا قبول کرده است ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی وکیل مواد مخدر باید برای آغاز کار و جلوگیری از محکومیت موکل خود یا کاهش میزان جرم ابتدا یک دادخواست مناسب تنظیم  و به مراجعه رسیدگی کننده ارائه دهد.

 تنظیم یک دادخواست مناسب با ادله محکمه پسند می تواند نقش مهمو‌محوری در کاهش مجازات متهم داشته باشد. همانطور که گفته شد برای جلوگیری از گسترش جرائم در حوزه مواد مخدر قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع شده است که از آن جمله  می توان به مجازات اعدام و حبس های طولانی مدت و حتی تبعید  اشاره کرد.

از مهمترین وظایف وکیل مواد مخدر ارائه مدارک مناسب یا استفاده از روزنه های قانونی برای گرفتن حکم تعلیق مجازات یا تعلیق اجرای حکم است تا در ادامه بتواند روند دادرسی پروند را تغییر داده و نتایج مطلوبی را برای موکل خود رقم بزند.

از جمله روزنه‌های قانونی که می‌تواند باعث تغییر در نتیجه گیری پرونده متهمان مواد مخدر شود عفو سالانه مقام رهبری است که به درخواست رئیس قوه قضاییه در این حوزه اعمال می‌شود، لذا از وظایف وکیل مواد مخدر آن است که شرایط پرونده موکل خود را طوری تنظیم نماید که بتواند در چارچوب بخشش سالانه رهبری قرار بگیرد.

از دیگر ابزارهای قانونی که وکیل مواد مخدر تهران می‌تواند از آن برای تغییر روند و شرایط دادرسی پرونده موکل خود استفاده کند استفاده از آزادی مشروط است؛ آزادی مشروط این امکان را به متهم مواد مخدر می‌دهد که بتواند با رعایت یکسری شرایط و ضوابط قانونی از حبس طولانی مدت رهایی پیدا کند.

از دیگر وظایف وکیل مواد مخدر آن است که با ارائه ادله مناسب و محکمه پسند در جهت کاهش مجازات متهم استفاده نماید؛ یعنی در وهله اول مجازات اعدام یا حبس طولانی مدت را کاهش دهد و در ادامه سعی کند مجازات حبس متهم را به جزای نقدی تبدیل نماید.

همچنین یک وکیل با تجربه مواد مخدر باید طوری مقدمات کار را فراهم کند که پس از صدور رای اولیه، شرایط برای ارسال پرونده به بخش تجدیدنظرخواهی فراهم شود به شکلی که پس از بازبینی پرونده در دیوان عالی کشور امکان اخذ حکم تبرئه فراهم شود.

چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟

قانونگذار برای جلوگیری از فروش و استعمال مواد مخدر در جامعه قوانین سخت و سنگینی را در نظر گرفته است و  قضات و مجریان قانونی را که در این حوزه فعالیت می‌کنند از ارائه هرگونه تخفیف یا کاهش میزان مجاز برحذر داشته و نهی نموده است.

اما چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟ معمولاً برای پیگیری پرونده های که در حوزه مواد مخدر هستند باید از یک وکیل متخصص مواد مخدر و با تجربه استفاده شود که از تخصص لازم در این زمینه برخوردار باشد و بتواند با تسلط و اشراف به قوانین این حوزه حداکثر تخفیف یا کاهش مجازات را برای موکل خود به دست بیاورد.

پرونده های که در حوزه مواد مخدر در محاکم قضایی بررسی می‌شوند به دلیل مجازات‌های سنگینی که برای این نوع جرائم در قانون در نظر گرفته شده است شرایط دشواری دارند به شکلی که  فقط وکلاء قانوندان و با تجربه ممکن است بتوانند این چنین پرونده‌هایی را به نتیجه مطلوب برسانند.

معمولاً تعداد وکلایی که از تجربه و تخصص لازم در زمینه پیگیری پرونده های مواد مخدر برخوردار هستند کم است لذا برای بدست آوردن نتایج مناسب باید به وکیل مواد مخدر با تجربه و کاربلد رجوع شود.

رجوع به وکیل مواد مخدر با تجربه و کاربلد این امکان را به متهم می دهد که با آگاهی لازم از قانون، اظهارات خود را در دادسرا یا بخش های قضایی بیان کرده آنها را تایید نماید به شکلی که در آینده بر علیه او استفاده نشود و باعث اطاله دادرسی نگردد.

وکیل مواد مخدر پس از مطالعه جزئیات پرونده به موکل خود می گوید که برای دفاع از خود چه حرف هایی بزنند و چگونه رفتار نماید، چون در خیلی از دادسراها دادیار یا بازپرس پرونده به وکیل پرونده اجازه صحبت نمی‌دهند و موکل باید شخصا به سئوالات آن ها پاسخ دهد

پس بهتر است متهمین حوزه جرائم مواد مخدر در مراحل رسیدگی پرونده در دادگاه کیفری نسبت به گرفتن وکیل مواد مخدر اقدام کنند تا این فرصت را داشته باشند که بتوانند قبل از صدور حکم از روزنه ها و شرایط قانونی برای تبرئه خود یا کاهش مجازات استفاده کنند.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران

بهترین وکیل مواد مخدر تهران وکیلی است که از اشراف لازم نسبت به قوانین حوزه جرائم مواد مخدر صنعتی و سنتی بخصوص مصرف، تولید و پخش آن برخوردار باشد.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران با مطالعه دقیق پرونده متهم به او چگونگی درست حرف در زمان دادرسی را آموزش می دهد چون در خیلی از موارد دادیار ها و بازپرس های مختلف به وکیل اجازه حرف زدن نمی دهند و موکل باید شخصاً به سوالات آنها پاسخ دهد.

 لذا کوچکترین اشتباه یا بیان حرفهای متناقض می تواند باعث تغییر روند دادرسی شده و احتمال محکومیت متهم را افزایش دهد، بهترین وکیل مواد مخدر تهران به دلیل داشتن دانش حقوقی و تجربه لازم می تواند قبل از نهایی شدن حکم دادگاه با ارائه مستندات قانونی لازم از متهم دفاع کرده و بر روی تصمیم نهایی قاضی تاثیر گذار باشد.

بهترین زمان برای انتخاب وکیل، ابتدای دستگیری و تشکیل پرونده قضایی برای فرد است چون هرچه این کار با تاخیر بیشتری انجام شود ممکن است روند دادرسی پرونده پیچیده تر شود و امکان تغییر اظهارات متهم در موارد مختلف کم شود.

همچنین انتخاب دیرهنگام وکیل ممکن است باعث بیان حرفهای متناقض از طرف او شود و روند دادرسی را تغییردهد و امکان تغییر اظهارات ثبت شده را به حداقل ممکن کاهش دهد.

مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر

مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر این امکان را برای متهم فراهم می‌کند که نسبت به شرایط پرونده و میزان مجازاتی که ممکن است برای او در نظر گرفته شود آگاهی به دست بیاورد.

همچنین مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر این امکان را برای متهم فراهم می کند که بتواند راه ها و روزنه های قانونی کاهش و تخفیف مجازات را بررسی کرده و نسبت به انتخاب وکیل مناسب اقدام کرد.

مشاوره رایگان با دفاتر حقوقی و وکلایی که در این مراکز فعالیت می کنند باعث می‌شود متهم بتواند بدون هیچگونه هزینه ای از شرایط کلی پرونده خود مطلع گردد و یک انتخاب مناسب برای کاهش میزان مجازات یا تغییر روند حقوقی و قضایی  پرونده خود در پیش گیرد.

هزینه وکیل برای مواد مخدر

هزینه وکیل برای مواد مخدر به عنوان یک تعرفه خاص وجود خارجی ندارد، هرچند قوه قضاییه پس از مشاوره با کانون وکلاء، دستمزد وکلاء را به صورت کلی و سالانه مشخص می کند. در اکثر پرونده ها به خصوص پرونده های مواد مخدر، حق الوکاله یا هزینه یک وکیل به صورت توافقی محاسبه می شود.

از عوامل تاثیرگذار در میزان دستمزد و هزینه وکیل مواد مخدر می توان به مواردی مانند شرایط پرونده و میزان سنگین بودن جرم، میزان تخصص وکیل مورد نظر و پیچیدگی پرونده اشاره کرد.

در حال حاضر به طور کلی حداقل هزینه وکیل یا حق الوکاله برای پیگیری انواع پرونده‌های مواد مخدر مبلغی بین پنج و نیم میلیون تومان تا دویست و پنجاه  میلیون تومان و بالاتر است که نوع پرونده و پیچیدگی آن در حق الوکاله و دستمزد وکیل بسیار تاثیر گذار می باشد.

بطور کلی در برخی از پرونده های مواد مخدر هزینه اخذ وکیل مواد مخدر معمولاً درصدی از مبلغ مورد مطالبه نهادهای قانونی می باشد.

هزینه مشاوره گرفتن از وکیل متخصص در حوزه مواد مخدر ممکن است با توجه به شرایط متفاوت باشد. در حال حاضر با توجه به شرایط هزینه مشاوره با وکیل مواد مخدر می تواند بین 20 تا200 هزار تومان در نوسان باشد.

مجازات جرایم مواد مخدر

مجازات جرائم  مواد مخدر با توجه به نوع جرم و میزان مواد مخدر کشف شده متفاوت است، معمولا اگر میزان مواد مخدر کشف شده کم باشد میزان جریمه نقدی، حبس یا شلاق به میزان کم برای مجرم در نظر گرفته می شود.

اما اگر میزان مواد مخدر کشف شده زیاد باشد یا متهم  فعالیت مجرمانه در حوزه مواد مخدر را به صورت متوالی تکرار کند میزان جریمه نقدی و حبس افزایش پیدا می کنند. همچنین اگر میزان مواد مخدر کشف شده از 5کیلوگرم عبور کند برای متهم اعدام یا حبس ابد به دنبال خواهد داشت.

مجازات تولید و کاشت مواد مخدر با توجه به نوع کشت و میزان آن متفاوت است، طبق روال جاری کشت هرگونه خشخاش و گل یا ماریجونا اکیدا ممنوع است اما کشت شاهدانه اگر با مجوز لازم برای استفاده دارویی باشد مجاز است.

بر این اساس هرکس اقدام به کاشت بدون مجوز خشخاش، گل یا شاهدانه کند علاوه بر آنکه مواد بدست آمده امحاء می شود صاحب آن ها یا کسی که اقدام به کاشت آن ها کرده است با توجه به میزان مواد مخدر کاشته شده به جریمه نقدی محکوم می شود.

همچنین اگر یک نفر به کاشت و تولید مواد مخدر سنتی یا صنعتی به صورت مکرر ادامه دهد به مجازات حبس محکوم می شود.

مجازات وارد یا صادر کردن موارد مخدر هم با توجه به میزان و نوع ماده مخدر کشف شده متفاوت است و میزان مجازات آن از 4گرم با جزای نقدی و شلاق تا 5 کیلوگرم با جزای نقدی و حبس ابد ادامه پیدا می کند و اگر میزان ماده مخدر صنعتی یا سنتی کشف شده بیش از 5 کیلوگرم باشد ممکن است برای متهم مجازات اعدام صادر شود.

مجازات نگهداری از مواد مخدر با توجه به نوع ماده مخدر و میزان آن متفاوت است و از جریمه نقدی و شلاق شروع شده هرچه میزان ماده کشف شده بیشتر باشد باعث افزایش تعداد سال های حبس می شود و نهایتا اگر از 5 کیلوگرم عبور کند برای مجرم مجازات اعدام به دنبال خواهد داشت.

مجازات حمل مواد مخدر هم با توجه میزان مواد مخدر و نوع آن یا تعداد دفعات تکرار جرم متفاوت است و از جریمه و‌ حبس شروع شده و به اعدام منتهی می گردد.

مجازات احداث مکانی جهت استعمال مواد مخدر و روان گردان با توجه با شرایط و میزان جرمی که برای متهم در نظر گرفته می شود از نظر میزان جریمه و حبس متفاوت است منتهی اگر مکانی که تبدیل به محل استعمال مواد مخدر شده است جواز کسب داشته باشد جواز باطل و محل استعمال مواد مخدر پلمپ می شود.

آیا اعتیاد به مواد مخدر جرم محسوب می شود؟

به دلیل تاثیرات و تبعات بد گسترش مصرف مواد مخدر در جامعه، از نظر قوانین جاری اعتیاد به مواد مخدر جرم محسوب شده و هر شهروندی که از مواد مخدر غیر دارویی به دلایل مختلف استفاده کند مرتکب عمل مجرمانه شده است و نهادهای قانونی می توانند او را به جرائم مشخص شده در قانون محکوم نماید.

چه عواملی سبب تخفیف مجرمان مواد مخدر می شود؟

بر اساس قوانین جاری وجود عوامل مختلف و شرایط پرونده مواد مخدر ممکن است سبب تخفیف یا تشدید جرم مجرمان مواد مخدر شود که از عوامل تخفیف مجرمان مواد مخدر می توان به مواردی مثل فقدان سابقه مجرمیت طبق قوانین مواد مخدر، وجود انگیزه شرافتمندانه به صورت عام و همکاری با پلیس یا مقامات قضایی به منظور کشف آثار و ادله جرم یا سایر افراد مجرم اشاره کرد.

چه عواملی سبب تشدید مجازات قاچاقچیان می شود؟

همچنین از جمله عواملی که باعث تشدید مجازات قاچاقچیان مواد مخدر می شود می توان به مواردی مانند قاچاق مواد مخدر به شکل عضویت در باندهای حرفه ای مواد مخدر، تشکیل یا رهبری و سردسته بودن باندهای مواد مخدر، استفاده از افراد کم سن و سال مسن یا مجانین برای جاساز و حمل مواد مخدر، حمل سلاح و استفاده از آن برای جابجا کردن یا خرید و فروش مواد مخدر اشاره کرد.

سخن پایانی

وکیل مواد مخدر در تهران به وکلایی گفته می‌شود که به صورت تخصصی در زمینه پرونده های حوزه جرائم مواد مخدر فعالیت می‌کنند و از تجربه لازم در زمینهء کاهش یا تعلیق مجازات های تعیین شده در این زمینه برخوردار هستند، وظایف وکیل مواد مخدر با توجه به نوع جرم و میزان مشارکت یا ماده مخدر کشف شده متفاوت است.

در هر صورت وظیفه وکیل مواد مخدر آن است که نسبت به تخفیف یا کاهش مجازات متهم با استفاده از راهکارهای قانونی اقدام کند؛ در جواب این سوال که چرا باید به وکیل مواد مخدر رجوع کرد؟ باید گفت وکیل مواد مخدر از تجربه و مهارت لازم برای به نتیجه رساندن این گونه پرونده ها برخوردار است.

بهترین وکیل مواد مخدر تهران وکلایی هستند که از توان و تبحر بیشتری برای گرفتن تخفیف یا تغییر روند پرونده برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
مشاوره تلفنی رایگان